Moja pierwsza ospa.Prosze o pomoc

Wszystko o chorobach ryb i roślin

Moja pierwsza ospa.Prosze o pomoc

autor: jasniepan » 18 sty 2019, 10:53

Witam prosze o pomoc w rozwiązaniu problemu,wczoraj wieczorem zauważyłem u dwoch ramirezkow po dwie biale kropki na pletwach(ryby zachowują sie normalnie mają apetyt i sie nie ocierają) ale przypuszczam ze moze to być ospa.Akwarium 300 litrow mam od 7tygodni obsada to kakadu harem,elektrik blu plus normalne ramirez harem ,macmasteri harem,bojownik harem otoski 7 szt i kiryski 7szt.i pare ślimaków. Lepiej juz dodawac leki czy jeszcze sie wstrzymac? dopiero od wczoraj te dwie kropki sie pojawily i nie jestem pewien co to jest.A jesli mam zacząć kuracje to moge np.przeniesc ryby do mniejszego akwarium(mam 120litrow)i tam zrobic kuracje bez filtra , nie chcialbym restartowac filtrow po kuracji . mam tez duzo roslin i troche sie boje ze dostaną popalic po kuracji ryb.Co myslicie o tym.Dzieki za rady
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 5
Rejestracja: 06 sty 2019, 21:28
Lokalizacja: Vorden
Reputacja: 1
GG: 0

Re: Moja pierwsza ospa.Prosze o pomoc

autor: adams2121 » 18 sty 2019, 12:13

Te znaki masz na płetwie ogonowej?
Mogą to być pęknięcia /uraz od walk pomiędzy rybami, tzw. pęknięcie promienia płetwy . Często mylone z ospą .
Wstaw zdjęcia w miarę dobrej jakości .
Wtedy można coś więcej powiedzieć
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0


Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości
cron
Reputation System ©'