Chore oko u Akary Blue

Wszystko o chorobach ryb i roślin

Chore oko u Akary Blue

autor: Zira » 16 lis 2018, 18:31

Witam, to mój pierwszy post na forum. Od razu zaznaczę, że akwarium nie należy do mnie, tylko do mojego taty. Dwa dni temu zaobserwowaliśmy jakąś narośl na oku jednej z ryb.
Akwarium 120 l, woda wymieniana raz w tygodniu, przy wymianie dolewany azoo plus supreme bioguard i azoo aquaguard. Woda była wymianiana jakieś 4 dni temu.
Temperatura 28 stopni. Ryb w akwarium jest 12. 2 Akary, 3 Kosiarki 3 Sklalary, 3 otoski i jedna jakaś mała rybka, niestety nie wiem co to za gatunek. Rośliny żywe, niestety nie umiem podać jakie. W akwarium od jakiegoś czasu nie ma nowych ryb, nic nowego nie jest dolewane, pokarm nie zmianiany, suchy. Wymiana wody odpywa się zawsze tak samo, odlewana jest tylko część wody i dolewane są płyny o jakich pisałam wcześniej. Chora ryba ma ok 3 lata i na oko jakieś 13 cm. Wydaję mi się, że stała się trochę bardziej płochliwa i częściej przebywa z tyłu akwarium przy dnie, poza tym oraz chorym okiem nie widzę innych zmian. Jedyna zmiana w akwarium, to filtr, który jakiś czas temu, co jakiś czas buczał, ale od jakiś 4 dni, tak jak wymiana wody nie było już nic takiego słychać.
Będę bardzo wdzięczna za jakieś informacje i rady co mogę zrobić, aby ryba wyzdrowiała.
Zdjęcie rybki:
http://i65.tinypic.com/258xtoo.jpg
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 2
Rejestracja: 16 lis 2018, 18:00
Lokalizacja: Warszawa
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Chore oko u Akary Blue

autor: adams2121 » 16 lis 2018, 19:43

Witaj.

Zrób zdjęcie ryby. Opisz wszystko dokładniej.
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: Chore oko u Akary Blue

autor: Zira » 16 lis 2018, 19:57

Na samym dole jest link do zdjęcia.
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 2
Rejestracja: 16 lis 2018, 18:00
Lokalizacja: Warszawa
Reputacja: 0
GG: 0


Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości
cron
Reputation System ©'