Sumik rekini z pasożytem

Wszystko o chorobach ryb i roślin

Sumik rekini z pasożytem

autor: mick » 22 lis 2017, 11:08

Witam!
Akwarium prowadzę od początku roku (odziedziczyłem b. zapuszczone) - uczę się dopiero wszystkiego. Jest to zbiornik 120l, filtr MidiKani 800, 24 st. C, oświetlenie LED. Obsada: sumiki rekinie (po ok. 20 cm) -2 szt, glonojady -2 szt, tetry -3 szt, danio -2 szt, mieczyki -3 szt duże + całe stado maluchów. Sumiki i tetry przejęte wraz z akwarium - reszta nowe nabytki.
Ok. dwa tygodnie temu zauważyłem na grzbiecie w okolicy skrzeli na jednym z sumików okrągłą rankę (ok. 2 mm) - podejrzewałem uraz mechaniczny (np. o element pompy filtra). Teraz ze środka ranki wystaje biały kulisty "obiekt" (o średnicy ok. 1 mm) przypominający końcówkę larwy. Wcześniej miałem jeszcze dwa kupione kiryski. W sierpniu zauważyłem na ich bokach głębokie, dosyć rozległe rany (jak by je coś wyżarło) i teraz kojarzę, że na krawędziach tych ran były białe, owalne (długie 2 mm, grube 1 mm) "obiekty" przypominające larwy jak gdyby wżerające się pod skórę. Po kilkunastu dniach oba kiryski padły. Myślałem, że po problemie ale obawiam się że nie. Oczywiście, na razie nie wiem co to jest na sumiku i jak rozwinie się sytuacja. Ryba zachowuje się normalnie - pozostałe również. Nie znalazłem nic podobnego w sieci. Nadzieja w doświadczeniu innych...
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 2
Rejestracja: 22 lis 2017, 10:00
Lokalizacja: Smardzewice
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Sumik rekini z pasożytem

autor: adams2121 » 22 lis 2017, 13:01

Witaj

Jak nam nie pokażesz jak toto to wygląda, ciężko będzie cokolwiek powiedzieć. Wróżbita Maciej. Nawet nie pomoże
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: Sumik rekini z pasożytem

autor: mick » 22 lis 2017, 16:53

adams2121 pisze:Witaj

Jak nam nie pokażesz jak toto to wygląda, ciężko będzie cokolwiek powiedzieć. Wróżbita Maciej. Nawet nie pomoże

Ok. Prześlę fotkę jak tylko znajdę kogoś kto przytrzyma mi rybę do zdjęcia - strasznie żywotna puki co.
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 2
Rejestracja: 22 lis 2017, 10:00
Lokalizacja: Smardzewice
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Sumik rekini z pasożytem

autor: adams2121 » 22 lis 2017, 18:06

Siatka i do szyby, a wtedy fotka.
Tak będzie prościej. I da się.
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0


Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości
Reputation System ©'