Chory neonek

Wszystko o chorobach ryb i roślin

Chory neonek

autor: Mattteusch » 01 mar 2016, 17:42

Witam, od dawna wszystko się działo świetnie, a tu nagle niespodzianka - chory Innes - przynajmniej tak mi się wydaje. Ryba nie jest "umierająca", ale pływała trochę apatyczniej niż pozostałe neony. Zauważyłem też, że oddychając porusza płetwami piersiowymi w takim samym rytmie co oddycha - ruchy są gwałtowne i szybkie. Do tego nie ma apetytu i jej kolory są nieco bledsze, szczególnie czerwony. Obecnie neonek od kilku dni przebywa w moim drugim akwarium, razem z krewetkami i ampulariami, ale jakoś nie widać różnicy, nie pogarsza się ani nie poprawia. Większość dnia spędza nieruchomo pod filtrem, a w nocy wisi obok filtra. Ani razu nie widziałem żeby coś jadł, a karmię tam granulatem supervit. Jutro spróbuję dać tam artemii, może wtedy zje. Ktoś wie co mu może być?
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 397
Rejestracja: 20 sty 2015, 22:41
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 40
GG: 0

Re: Chory neonek

autor: Mattteusch » 02 mar 2016, 07:09

Dziś zauważyłem także niewielkie ubytki w płetwach, jeszcze bledszą czerwień i ogólne osłabienie (ryba unosi się z prądem wody, tam gdzie on jest)

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 397
Rejestracja: 20 sty 2015, 22:41
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 40
GG: 0

Re: Chory neonek

autor: adams2121 » 02 mar 2016, 07:12

Jak reszta wygląda ?
Z tym raczej się pożegnaj - niestety
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: Chory neonek

autor: thaz » 02 mar 2016, 07:30

Wylawiaj i do morza.
Flexibakterioza lub plesniawka? Poczytaj o nich w dziale choroby.

im@tapatalk
  • 0

Obrazek
Awatar użytkownika
Prezes
 
Posty: 5700
Rejestracja: 27 wrz 2013, 09:13
Lokalizacja: Sobolewo/Białystok
Reputacja: 809
GG: 4361230

Re: Chory neonek

autor: Mattteusch » 02 mar 2016, 16:25

Chory już w lepszym świecie. Pozostałe neony mają się świetnie, nie przejawiają objawów chorobowych. Podejrzewam, że to mogło być coś przewlekłego, bo on jeden od kiedy go mam (kilka miesięcy) ciężej oddychał od reszty i miał trochę odstającą dolną wargę, ale nic z tym nie robiłem bo kolory miał w porządku i ruchliwy był jak reszta... :(

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 397
Rejestracja: 20 sty 2015, 22:41
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 40
GG: 0


Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości
cron
Reputation System ©'