Pielęgniczka kakadu - zapadnięty brzuch

Wszystko o chorobach ryb i roślin

Re: Pielęgniczka kakadu - zapadnięty brzuch

autor: Seban » 05 sty 2016, 21:01

Jeżeli zdecydujesz się na capisol to mogę Ci oddać całą, nową butelkę 250 ml. Ważna jeszcze rok.
  • 0

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 2215
Rejestracja: 03 lis 2013, 20:00
Lokalizacja: Mrągowo
Reputacja: 494
GG: 4479432

Re: Pielęgniczka kakadu - zapadnięty brzuch

autor: WOJTEK24 » 05 sty 2016, 21:37

Z czosnkiem radze nie przesadzać ...
Z własnego podwórka: wczoraj podmieniłem wodę, czyściłem akwa itp. jakieś 20 min po podmianie wody dodałem czosnek - jeden ząbek na ok 100l. Sposób przyżadzenia:
- jden ząbek czonku (czosnek własny, ziemia nawożona naturalnie żadna chemia)
- ok 0,5 litra wody w odzielnympojemniku
- czosnek wyciśnięty do wody w pojemniku
- pozostałości po ząbku wrzucane do wody w pojemniku
- wszystko chwil postało
- wlane do akwarium - najpierw delikatnie bezpośrednio do wody(wpadło parę okruchów), a potem przez siatkę
EFEKT:
Parę minut po operacji rybki zaczęły szybko pływać, wszędzie ich było pełno. Pomyślałem że to wina scenerii (usunąłem sporo ślin i trochę przemeblowałem akwa). Światło sie wyłączyło i wszyscy spać. Rano tragedia - wszystkie Kap Lopezy i jeden vulkan w krainie wiecznie wartkiej wody. Pozostałe Vulcanum poustawiane tak że prawie oddychają powietrzem atmosferycznym. Jedynie Lśniącoczki, Gupiki oraz Elberti pływają całkiem spokojnie. Wszystkie proporczykowce wylądowały profilaktycznie w kwarantannie u syna (akwa 25l).

Tak wiec z czosnkiem jednak radze uważać
  • 0

Rezydent
 
Posty: 574
Rejestracja: 26 lis 2013, 18:35
Lokalizacja: Białystok/Dziesięciny
Reputacja: 91
GG: 0

Re: Pielęgniczka kakadu - zapadnięty brzuch

autor: miewan » 05 sty 2016, 21:58

Wojtek a skąd wiesz, że przyczyną ripu nie było :
WOJTEK24 pisze: usunąłem sporo ślin i trochę przemeblowałem akwa

a wracając do czosnku, zawsze pisząc o tym "śmierdzielu" przywołuję GarlicOil Aquaforestu - powód jest to sprawdzony preparat wyłącznie akwarystyczny ( badany pod tym kątem) w swoim składzie ma witaminy, kwas omega-3 i naturalny (jedynie) wyciąg z czosnku oraz oleje roślinne i tran.
Dodatkowo nie zakraplam więcej niż 1 kroplę na porcję mrożonego lub żywego pokarmu - bo jest tłusty ( a wkurzają mnie pływające oka), ale za to jak pachnie swojską kiełbaską ;P
Tyle, że z praktyki adamsa "czosnkowanie z ząbka" nigdy go nie zgubiło :oldman
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Pielęgniczka kakadu - zapadnięty brzuch

autor: adams2121 » 05 sty 2016, 22:16

Pisałem już ze z solą i czosnkiem nie można przesadzać - dlatego że dawka uderzeniowa może być za ostra i ryby różnie mogą zareagować , ja parę razy robiłem podmiane tuż po podaniu , wyłącznie gdy przesadzilem z dawka. Ryby wtedy zaczynają dyszeć , gdy objawów ten nie ustaje dłuższy czas wtedy robię standardową podmiane .

Przy soli czytałem , czy ktoś mi mówił ;) że paletki zaczynają wykładać się na boki przy kąpieli w krotkotrwalej w % mocnym roztworze - objaw końca kąpieli . Ja obserwuje ryby i widzę ich odmienne zachowania. Wtedy mogę reagować

Moje ryby nie reagują negatywniex, a raczej pozytywnie po czosnku i tygodniu od kuracji wszystkie ryby mają apetyt i ochotę na jedzenie .
Nadmiar czosnku jest poza tym chyba ciezkostrawny - może ekspert się wypowie :D ;)
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: Pielęgniczka kakadu - zapadnięty brzuch

autor: WOJTEK24 » 05 sty 2016, 22:34

Miewan nie twierdze że adamsowe metody są niebezpieczne tylko żeby uważać nawet z naturą. Przekonałem sie o tym boleśnie, a także, a może przede wszystkim moje ryby. Chodź dla części ryb ta kuracja była bezproblemowa.
Być może stężenie z jednego ząbka dla tych ryb było za mocne albo pojawił się "Efekt Antka";) ( kto czytał ten wie co powiedziała Grzegorzowa po śmierci Rozalki)
  • 0

Rezydent
 
Posty: 574
Rejestracja: 26 lis 2013, 18:35
Lokalizacja: Białystok/Dziesięciny
Reputacja: 91
GG: 0

Re: Pielęgniczka kakadu - zapadnięty brzuch

autor: adams2121 » 05 sty 2016, 22:41

Są niebezpieczne - dla ryb przede wszystkim , bo to ich życie , na którym nam zależy i to często niezmiernie ;)
I nie zawsze są skuteczne - różne są zarazy i różne warunki w akwarium , poza tym są to żywe ryby i nie można o tym zapominać
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: Pielęgniczka kakadu - zapadnięty brzuch

autor: miewan » 05 sty 2016, 22:54

Dla tego ja jeżeli już coś dodaję to skupiam się wyłącznie na preparatach akwarystycznych ( określone dawkowania, dużo lub istniejące opisy na forach), no może prócz metronidazolu (szcześliwie dawno) i kiedyś vibovitu ( ale i te były sprawdzane długo przedemną),
nawet podawana przezemnie sól jest solą akwarystyczną - nawet nie wiem czy jest słona Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Pielęgniczka kakadu - zapadnięty brzuch

autor: Windus » 16 sty 2016, 10:52

Zacząłem leczenie pielęgniczki kakadu kilka dni temu. Stosuje leczenie poprzez podawanie Prosololu, urozmaiconej diety, dodania soli do wody i czosnku.
Wg instrukcji producenta należy stosować "20 ml preparatu na 100- 200 l wody przez 3-4 dni".
W necie wyczytałem o innym sposobie kuracji:
Dzień 1 15-20ml Protosolu/100l wody,
Dzień 5 dawka j/w
Dzień 9 dawka j/w
Dzień 11-12 podmiana na maxa.
Wg zaleceń producenta samczyk jutro mógłbym zakończyć leczenie ale ja nie widzę aż tak dużej poprawy. Oglądam go częściej i czasami widać, że ma lekko ciągnące się odchody. Spróbuje przetrzymać go trochę dłużej w oddzielnym akwarium.
Jeśli to nie przyniesie poprawy zrobię tak:
miewan pisze: ja jak już odżałowałbym kasę na sprawdzony Baktoforte S ( dawny baktopur direkt) + metronidazol,

Postaram się na bieżąco pisać o efektach mojego leczenia.
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 841
Rejestracja: 21 kwie 2014, 20:49
Lokalizacja: Olsztyn
Reputacja: 188
GG: 3079576

Re: Pielęgniczka kakadu - zapadnięty brzuch

autor: thaz » 16 sty 2016, 17:22

Obecnie wrzucilem Bactoforte Sery do zbiornika 720l (przywloklem cos ze skalarami), efekty - zobaczymy po weekendzie.

im@tapatalk
  • 0

Obrazek
Awatar użytkownika
Prezes
 
Posty: 5700
Rejestracja: 27 wrz 2013, 09:13
Lokalizacja: Sobolewo/Białystok
Reputacja: 809
GG: 4361230

Re: Pielęgniczka kakadu - zapadnięty brzuch

autor: Windus » 16 sty 2016, 18:02

Czekam z niecierpliwością na efekty. Jestem bardzo ciekawy czy warto używać protosolu czy od razu przejść do bactoforte jak pisał miewan.
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 841
Rejestracja: 21 kwie 2014, 20:49
Lokalizacja: Olsztyn
Reputacja: 188
GG: 3079576

PoprzedniaNastępna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości
Reputation System ©'