Pielęgniczka kakadu - zapadnięty brzuch

Wszystko o chorobach ryb i roślin

Re: Pielęgniczka kakadu - zapadnięty brzuch

autor: adams2121 » 16 sty 2016, 18:13

Mi bactoforte nie pomógł , metronidazol też ani 10-15 innych specyfików - ale wtedy nic nie pomogło - ja szukalbym powodu , może masz kogoś z mikroskopem i wiedzą ( znajomy Weteryniarz) - Wtedy łatwiej leczyć , dobra diagnoza + odp. Lek a ryby mniej będą osłabione a kuracja skuteczniejsza
  • 2

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: Pielęgniczka kakadu - zapadnięty brzuch

autor: miewan » 16 sty 2016, 19:12

To co pisał wyżej Tomasz o badaniu mikroskopijnym i dostępnym weterynarzu jest często jedynie marzeniem, ale nic nie podważy stwierdzenia
adams2121 pisze: dobra diagnoza + odp. Lek

ponieważ inna bolesna prawda brzmi, że suplementowanie medykamentów na pałę częściej szkodzi :zły, i to bardziej i szybciej niż choroba.
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Pielęgniczka kakadu - zapadnięty brzuch

autor: Windus » 16 sty 2016, 19:44

Żona ma w pracy mikroskop ale sam pewnie nie wiele stwierdze. Niestety nie mam w znajomych weterynarza. Myślę, że mało który chciałby mi pomóc bezinteresownie.
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 841
Rejestracja: 21 kwie 2014, 20:49
Lokalizacja: Olsztyn
Reputacja: 188
GG: 3079576

Re: Pielęgniczka kakadu - zapadnięty brzuch

autor: miewan » 16 sty 2016, 19:57

Windus pisze:Żona ma w pracy mikroskop ale sam pewnie nie wiele stwierdze. Niestety nie mam w znajomych weterynarza. Myślę, że mało który chciałby mi pomóc bezinteresownie.

I to jest sedno, ale Ty nie masz może tak źle. Masz w swoim mieście bodajże sklep Skalar, tam często pojawia się ( o ile nie pracuje/ował) tanganicki świr, który jest ichtiologiem. Bardzo przyjemny gość - kiedyś brałem od niego Tr.Maswa Halembe
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Pielęgniczka kakadu - zapadnięty brzuch

autor: adams2121 » 16 sty 2016, 20:38

I to jest to - nie napisałem o oddaniu próbek , bo to może kazdy zrobić , czasem ktoś kogoś zna , coś ma i mozna kombinowac .
Masz mikroskop , łap guano i patrz co tam i szukaj w necie nawet - ryby jak i ich robaki można znaleźć .
A wtedy masz prostotę
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: Pielęgniczka kakadu - zapadnięty brzuch

autor: Windus » 17 sty 2016, 11:47

miewan pisze:Masz w swoim mieście bodajże sklep Skalar, tam często pojawia się ( o ile nie pracuje/ował) tanganicki świr, który jest ichtiologiem. Bardzo przyjemny gość - kiedyś brałem od niego Tr.Maswa Halembe

Masz może więcej danych o nim? Imię , nazwisko, pseudonim? Mieszkam blisko tego sklepu. Obecnie powiedzmy, że"trzymam" z jednym akwarystą w Olsztynie, chciałbym poszerzyć znajomości w tej dziedzinie. Jakoś olsztyńscy akwaryści nie trzymają się razem. Najbliżej mam do Sebana ok. 60 km.

adams2121 pisze:I to jest to - nie napisałem o oddaniu próbek , bo to może kazdy zrobić , czasem ktoś kogoś zna , coś ma i mozna kombinowac .
Masz mikroskop , łap guano i patrz co tam i szukaj w necie nawet - ryby jak i ich robaki można znaleźć .
A wtedy masz prostotę

Będę musiał złapać kontakt z weterynarią na naszym Uniwerku, plus pożyczyć od żonki mikroskop i przestudiować książkę o której pisałem wcześnie.
miewan pisze: ponieważ inna bolesna prawda brzmi, że suplementowanie medykamentów na pałę częściej szkodzi :zły, i to bardziej i szybciej niż choroba.

Zastanawiam się nad przerwaniem leczenia bo samczyk pociemniał i zrobił się apatyczny. Wg zaleceń nie wolno podmieniać wody ale boję się, że to mu zaszkodzić bo w akwarium higienicznym jest sporo resztek pokarmu. Może jest za duże stężenie azotynów czego pielęgniczki nie tolerują.
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 841
Rejestracja: 21 kwie 2014, 20:49
Lokalizacja: Olsztyn
Reputacja: 188
GG: 3079576

Re: Pielęgniczka kakadu - zapadnięty brzuch

autor: miewan » 17 sty 2016, 12:04

Jeżeli zacząłeś leczenie to dokończ kurację, to tak samo jak z antybiotykiem bo może okazać się, że na przyszłość tfu nie będziesz miał czym.
Po to jest zbiornik higieniczny, żeby taki właśnie był → musisz zbierać nie zjedzony pokarm, źeby nie zalegał bo mocno psuje wodę.
Nie dam sobie uciąć głowy, ale kołacze mi się, że na forach jego nick to sander
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Pielęgniczka kakadu - zapadnięty brzuch

autor: thaz » 19 sty 2016, 11:45

Wracając do tematu z leczeniem, potraktowałem swoje skalary Bactoforte Sery i dzisiaj, wyglada na to,
że nie mają już żadnych widocznych zmian skórnych. Jak na tą chwilę, rezultaty zadowalające.
  • 0

Obrazek
Awatar użytkownika
Prezes
 
Posty: 5700
Rejestracja: 27 wrz 2013, 09:13
Lokalizacja: Sobolewo/Białystok
Reputacja: 809
GG: 4361230

Re: Pielęgniczka kakadu - zapadnięty brzuch

autor: Windus » 19 sty 2016, 13:37

U mojego samczyka kakadu nie widzę poprawy. Spróbuję do końca przeprowadzić leczenie.
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 841
Rejestracja: 21 kwie 2014, 20:49
Lokalizacja: Olsztyn
Reputacja: 188
GG: 3079576

Re: Pielęgniczka kakadu - zapadnięty brzuch

autor: Windus » 22 sty 2016, 09:46

Jak pisałem wcześnie poprawy brak. Jedyne co się zmieniło to mniejszy apetyt.
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 841
Rejestracja: 21 kwie 2014, 20:49
Lokalizacja: Olsztyn
Reputacja: 188
GG: 3079576

PoprzedniaNastępna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości
Reputation System ©'