Pielęgniczka kakadu - zapadnięty brzuch

Wszystko o chorobach ryb i roślin

Re: Pielęgniczka kakadu - zapadnięty brzuch

autor: Windus » 29 sty 2016, 12:33

miewan pisze:Symptomy chorobowe: zapadnięte okolice brzucha, gwałtowny oddech, choroby oskrzeli, ciemne zabarwienie, niechęć do jedzenia".
Prawie wszystko się zgadzało. Szczególnie brzuch, brak apetytu, ciemne zabarwienie.
miewan pisze:Jakieś zmiany w wyglądzie i życiu kakadu ?
Samczyk kakadu padł. Zobaczyłem to wczoraj jak wróciłem do domu ok. 20.00. Ostatnie dni jakby mniej jadł i był bardziej apatyczny. Do końca niektóre odchody były nitkowe (raz było dobrze, raz źle). Wydaje mi się, że nie wcale nie schudł, może miał nawet lekko nastroszone łuski w okolicy brzucha. Do tego miałby jakby powiększony odbyt. Starałem się utrzymywać dobre warunki w akwarium higienicznym. Rozumiem przez to podmiany na świeżą wodę, utrzymanie temperatury, napowietrzanie i zachowanie spokoju w okolicy akwarium.
Może powinienem zmienić lub przerwać kuracje po kilku dniach i braku poprawy...
Nasuwa mi się też myśl, którą rozpatrywał thaz. Ile miał ten samczyk lat. Kupiłem go jako dorosłego i trzymałem w akwarium w pracy. Nie wiadomo czy był trzymany od młodego w sklepie czy ktoś po prostu go oddał - mógł już być chory.
Z tego co pamiętam nigdy nie był "żarłokiem". Podczas moich wyjazdów był karmiony suchym pokarmem, może za długo był karmiony jednolicie...
Na pewno nie kupię już dorosłej ryby - chcę wiedzieć ile ryba ma lat i w jakim jest stanie. I co bardzo ważne będę starał się utrzymać dobre warunki środowiskowe i urozmaiconą dietę.
Bardzo dziękuje wszystkim za chęć pomocy. Mimo, że rybka padła nauczyłem się czegoś.
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 841
Rejestracja: 21 kwie 2014, 20:49
Lokalizacja: Olsztyn
Reputacja: 188
GG: 3079576

Re: Pielęgniczka kakadu - zapadnięty brzuch

autor: Windus » 22 lut 2016, 14:33

Trochę odkopię temat.
Byłem dziś u hodowców rybek po tęczanki neonowe. Pośród setek skalarów, molinezji, gupików i gurami był dwie pary pielęgniczek kakadu.
Akwaria tarliskowe pielęgniczek po ok. 30l w nim mały kokos, filtr i nic więcej.
Mój były samczyk kakadu i tak wyglądał o wiele lepiej niż te od hodowców. Mój miał lekko zapadnięty brzuch ale go miał... Może faktycznie padł ze starości. Myślałem, że jest z nim coś nie tak ale te rybki, które dziś widziałem były o wiele chudsze.
Jednak nie warto pochopnie oceniać stanu rybki i zaczynać kombinować z leczeniem gdy do końca nie wiadomo co leczyć. To było już przez kolegów napisane.
Gdybym wiedział, że mój samczyk wygląda lepiej niż inne to może leczenie prowadziłbym w inny sposób.
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 841
Rejestracja: 21 kwie 2014, 20:49
Lokalizacja: Olsztyn
Reputacja: 188
GG: 3079576

Poprzednia

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości
cron
Reputation System ©'