Pomóżcie: oko teleskopa całkiem czarne

Wszystko o chorobach ryb i roślin

Pomóżcie: oko teleskopa całkiem czarne

autor: Jojo98 » 21 kwie 2018, 13:09

Witam, jestem tu pierwszy raz i przychodze z prośbą o pomoc.

Otóż mam akwarium 60l. W tym 3 zlote rybki, teleskopa i od jakiegos czasu sa tam ryby z mojego poprzedniego akwarium (mialem jedno 54 i 60). Sa to kiryski i jedyna brzanka ktora sie ostala po peknieciu dna 54 (nie pytajcie sie jak to sie stalo po prostu sie obudzilem a dno było rozwalone woda na podlodze a ryby lezaly w resztkach wody). Obecnie szukam im nowego domu ale idzie jak po gruzie. Bo oddawac w sklepie nie chce (mam swój powód) a ludzie ktorych pytam czy by ich nie chcieli kupić/wziąć ciągle nie chcą. A to za male akwa a to kiryskow, brzanki nie chca. Ostatnio zauważyłem że teleskop caly czas sie chowa a brzanka ciagle za nim lata. Boje sie ze go atakuje. Do tego dziś zauwazylem, że jedno oko ma normalne a drugie... czarne. Nie wiem co to. Czy to bakteria, grzyb czy nie daj Boże efekty "spotkań" z brzanka (zdjecia mam nadzieje bedzie widać zaraz dolacze na kompie). Poradzcie co mam zrobic? Wiem ze zle zrobilem laczac zlote rybki z egzotycznymi ale nie chcialem ich oddawac do sklepu
  • 0

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Nowy na forum
 
Posty: 1
Rejestracja: 21 kwie 2018, 12:21
Lokalizacja: Diemelstadt
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Pomóżcie: oko teleskopa całkiem czarne

autor: Garwolinianin » 22 kwie 2018, 14:12

Witaj. Mogę się mylić, ale mi to wygląda na jakieś obumarcie. Teleskopy są rybami które zostały sztucznie stworzone/zmodyfikowane i hodowane na antybiotykach by szybciej można było je sprzedać. Przekłada się to właśnie na ich żywotność i podatność na choroby. Niestety, ale powinieneś mocno zmienić obsadę w Twoim akwarium. Wszystkie złote rybki mają bardzo dużą przemianę materii co wymaga dużej filtracji i akwarium minimum 112l ze względu na to że rosną bardzo duże. Brzanki żyją w stadach, w których rozładowują agresję między sobą.Bardzo prawdopodobne że brzanka będzie nadal atakować teleskopy które mają weloniaste płetwy. Naprawdę, zalecam Ci zmienić obsadę - wtedy zrobisz najlepiej dla rybek.
Pozdrawiam.
  • 2

Nowy na forum
 
Posty: 7
Rejestracja: 20 sty 2018, 23:23
Lokalizacja: Garwolin
Reputacja: 4
GG: 0


Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości
Reputation System ©'