Dojrzewanie

wszystko o procesach chemicznych i biologicznych w akwarium

Dojrzewanie

autor: domi522 » 19 gru 2020, 12:25

Witam, mam problem z dojrzewaniem akwarium. Po przejrzeniu wszystkich rad na forach chciałam zapytać o pare rzeczy.
Posiadam nowe akwarium zalane tydzień temu, 250l, filtr zewnętrzny ultramax 1500 media takie jak oryginalnie, grzałka i oświetlenie. Docelowo będzie w nim mieszkał dorosły żółw czerownolicy,
dlatego tez nie mam żadnego podłoża, jedynie pistie i rzęsę wodna. Około 20 litrów dolane z wcześniejszego akwarium. Moje pytanie brzmi, czy wlać jeszcze bakterie? Czy podmieniać wodę w czasie dojrzewania? Czy umieścić jakieś życie (ślimaki, gupiki)
Chciałabym to zrobić w miarę sprawnie, ponieważ żółw teraz żyje w bardzo małym akwarium. Z góry dziekuje :)
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 1
Rejestracja: 19 gru 2020, 12:06
Lokalizacja: krakow
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Dojrzewanie

autor: Leszek.G » 20 gru 2020, 22:08

Dla żółwia to chyba nie ma znaczenia czy zbiornik 'dojrzał' czy nie - zwłaszcza jeśli będzie tylko woda i rośliny pływające. byle temperatura wody była odpowiednia. I tak musisz robić spore podmiany regularnie bo z tego co słyszałem od osób które miały żółwie wodne to 50 proc wody co tydzień do podmiany bo to straszne brudasy.
Co do pozostałego życia to ryby w pustym szkle będą wyglądały co najmniej komicznie jak w zoologu - więc osobiście bym tego nie robił. Co innego akwa z podłożem, posadzonymi roślinami i rybami - wtedy było by 'very nice' jak moja córa mawia.
  • 0

Awatar użytkownika
Bywalec
 
Posty: 174
Rejestracja: 04 sie 2018, 08:03
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Reputacja: 66
GG: 0


Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości
cron
Reputation System ©'