Preparaty - BactoActive

wszystko o procesach chemicznych i biologicznych w akwarium

Preparaty - BactoActive

autor: rokkon1996 » 11 lut 2016, 11:28

Uzywaliscie kiedys w akwarium preparatu BactoActive??
  • 0

Czasami zagląda
 
Posty: 34
Rejestracja: 10 lut 2016, 10:20
Lokalizacja: Polska
Reputacja: 2
GG: 32679813

Re: Preparaty

autor: woytek » 11 lut 2016, 11:47

używałem, ale istotnych zmian w jakości wody nie stwierdziłem,pewnie to co w niej pracowało było nie widoczne dla oka
  • 0

Do kuli, nadają się tylko cukierki !
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 1515
Rejestracja: 28 wrz 2013, 07:35
Lokalizacja: Białystok-Kołłątaja
Reputacja: 434
GG: 2284353

Re: Preparaty

autor: rokkon1996 » 11 lut 2016, 14:48

To są bakterie które zabijaja azotany dlatego sie pytam czy działa. A sol uzywales?
  • 0

Czasami zagląda
 
Posty: 34
Rejestracja: 10 lut 2016, 10:20
Lokalizacja: Polska
Reputacja: 2
GG: 32679813

Re: Preparaty

autor: adams2121 » 11 lut 2016, 17:09

Miłej lektury - wnioski wyciągnij sam ;)

http://4szyby.blogspot.com/2010/06/mity ... i.html?m=1

Ja dbam o akwarium i nie mam problemu , podstawowe czynności wystarczy ogarniac przy zbiorniku i z glowy. Z chemii nie stosuje nic oprócz soli kamiennej niejodowanej i czosnku :D
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: Preparaty

autor: woytek » 11 lut 2016, 19:52

rokkon1996 pisze:To są bakterie które zabijaja azotany dlatego sie pytam czy działa. A sol uzywales?
soli,minerałów nie
  • 0

Do kuli, nadają się tylko cukierki !
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 1515
Rejestracja: 28 wrz 2013, 07:35
Lokalizacja: Białystok-Kołłątaja
Reputacja: 434
GG: 2284353

Re: Preparaty - BactoActive

autor: thaz » 11 lut 2016, 20:24

rokkon1996, wielka prośba: jeśli zakładasz temat
napisz w tytule o co chodzi. Samo "Preparaty" jest dość ogólne
i nie wiadomo o co chodzi. To samo z wybraniem działu w którym piszesz.
Dziękuję.
  • 0

Obrazek
Awatar użytkownika
Prezes
 
Posty: 5700
Rejestracja: 27 wrz 2013, 09:13
Lokalizacja: Sobolewo/Białystok
Reputacja: 809
GG: 4361230

Re: Preparaty - BactoActive

autor: miewan » 13 lut 2016, 08:17

adams2121 pisze:Z chemii nie stosuje nic oprócz soli kamiennej niejodowanej i czosnk

I widzisz nie jest to prawda, Tomasz zapewne chciałby w to wierzyć i wierzy, ale zapytaj jaką ma filtrację (nadfiltrację) i jakich mediów filtracyjnych używa. Nawet matrix czy ceramika jest już produktem chemicznym lub służy filtracji chemicznej.
Chwaściarze leją chemii na litry, kupa ludzi, w tym ja, podają "sole" minerałowe, bufory na "+" i na "-". Propagowane jest szczepienie starterami.
Mądre wspomaganie się preparatami chemicznymi pozwala łatwiej zapanować nad baniakiem.
Sam nie stosowałem tego preparatu Tropicala, ale często wspomagałem się i wspomagam preparatami Seachema : Clarity, Stability,Prime, Pristine ( te są jakby zamiennikiem wzmiankowanego BactoActive ) lub Mikrobe -lift np. phosphate remover,
w filtrach w zależności od akwa, mam prócz matrixa - purigen, de*nitrate, matrix carbon, phosguard - nie ma co ściemniać to chemia, a jeżeli pomaga to czemu jej nie stosować.
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Preparaty - BactoActive

autor: adams2121 » 13 lut 2016, 09:28

Trochę wyżej wkleiłem odnośnik do starterow, bakterii i nie tylko. Dlatego nie używam placebo ;) lekarze twierdzą że łatwiej przyswajalne są pokarmowe / naturalne witaminy, więc wolę w pokarmie dodane stosować
Może nie uscislilem - nie dolewam nic do wody popularnych producentów - nie widzę potrzeby

Natomiast woda to chemia , pierwiastki i nie tylko ;)
Chemik ze mnie żaden - bardziej dyletant chemiczny - nawet parametrow nie badam

Cała filozofia jest nadfiltracja właśnie, która na wiele pozwala , część błędów wybacza , i naprawia

niedługo poszukam sera siporax- podobno lepszego nie ma złoża
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: Preparaty - BactoActive

autor: miewan » 13 lut 2016, 17:54

Ostatnio dość często przypominamy blog 4szyby onegdaj udostępniony przez strasznego_drania.
Jeszcze w 2010 a nawet w 2013 roku budził on dużo emocji "zdziwieniowych", jednak wraz z czasem nieco się rozjechał z biotechnologią " w świat" na większą skalę ruszyły tzw. EMy (Efektywne mikroorganizmy) i to już nie tylko w użyciu do "zabagnionych" zbiorników naturalnych i dużych sztucznych, ale też do wykorzystania w małych zbiornikach akwariowych i obecnie dostępnych markowych "uzdatniaczach" ( jeśli chodzi o preparat Tetry raczej nadal ma technologię z przed dekady ).
Jest też jeszcze jedna prawda, "zgrabnie" napisany tekst z masą przekonujących argumentów na laickim poziomie merytorycznym odbiorców może i zamąci umysły ( cóż całość pijaru lub antypijaru na tym bazuje) - nie jesteśmy w stanie tego sprawdzić.
Wyobraź sobie że napisany tekst byłby jego negatywem , co wtedy ?
Jeżeli chodzi o serę siporax moje doświadczenia są złe, miałem go jako główne medium w czasach kiedy jamnik był jeszcze zarośniętym krewetkarium wypełnionym po brzegi wodą, a stara 120 litrowa płytka tanga była mieszkaniem muszlowców, mniejszy zbiornik pędził na Fluvalu104, a większy na Fluvalu205, jeden ze skimerem fluvala, a drugi gąbkowym prefiltrem, oba szybko traciły "dmuchanie" i w obu przypadkach miałem problemy "z porządkiem". O dziwo po wymianie na aquelowskie krótkoterminówki ich wydajność była dużo dłuższa.
Nie wiem czy był to powód, że dodatkowe media były wtedy "zbyt rzadkie", a tu dla "komfortowej" pracy potrzebne są efektywne "sita zawiesiny większej, średniej, mniejszej i tej najmniejszej" wtedy fakt - działa, tyle czy nadal nazwałbym go najlepszym złożem, z perspektywy doświadczeń własnych zdecydowanie nie.
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Preparaty - BactoActive

autor: Cezar » 13 lut 2016, 18:15

Każdy swój produkt będzie chwalił.
Efektywne mikroorganizmy to nie tylko świat akwariów czy też innych zbiorników wodnych. Em to między innymi probiotyki stosowane w hodowlach psów, gołębi; EMX Gold - siła antyutleniaczy i wiele innych nawet mydła robią z mikroorganizmami.
  • 0

Bywalec
 
Posty: 238
Rejestracja: 08 paź 2015, 14:02
Lokalizacja: Mońki
Reputacja: 65
GG: 0

Następna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości
cron
Reputation System ©'