Armata torfowa a kolor wody

wszystko o procesach chemicznych i biologicznych w akwarium

Re: Armata torfowa a kolor wody

autor: WOJTEK24 » 31 gru 2015, 09:45

Teraz to wygląda ciekawiej. :)
Dzięki
  • 0

Rezydent
 
Posty: 574
Rejestracja: 26 lis 2013, 18:35
Lokalizacja: Białystok/Dziesięciny
Reputacja: 91
GG: 0

Re: Armata torfowa a kolor wody

autor: adams2121 » 31 gru 2015, 10:15

Ja wczoraj trochę chciałem polepszyć i udało się spieprzyc :evil
Wkład torfowy wrzuciłem do mechaniaka i zaczęły się komedie jedna paletka poszła i problem z moją najładniejsza , obie pocharataly się o korzeniach Red Moore - jedyne o jakie mogły :zły
- reszta ryb bez problemuu

I człowiek zawsze chce lepiej rybom ;(
Podmiana w ruch
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: Armata torfowa a kolor wody

autor: Inc0 » 31 gru 2015, 10:27

sie tak zapytam jaki sens jest przepuszczac wode przez torf a potem to co torf oddał wyciagac weglem aktywnym? to tak jakby gotowac wode i wrzucac lód bez sensu oswiecic mnie potrzeba why?
  • 1

Awatar użytkownika
Bywalec
 
Posty: 263
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Lokalizacja: Rzeszów
Reputacja: 292
GG: 0

Re: Armata torfowa a kolor wody

autor: woytek » 31 gru 2015, 10:35

puszczanie wody przez złoże torfowe nie tylko daje nam piękny słomkowy kolor kolor ale także zakwasza ją, nie każdemu ten duet pasuje :(
  • 0

Do kuli, nadają się tylko cukierki !
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 1515
Rejestracja: 28 wrz 2013, 07:35
Lokalizacja: Białystok-Kołłątaja
Reputacja: 434
GG: 2284353

Re: Armata torfowa a kolor wody

autor: Inc0 » 31 gru 2015, 11:12

zakwaszenie wody po przepuszczeniu przez torf może byc tylko pozorne to zalezy czy woda przepuszczona przez torf ma juz bufor alkaiczny jesli ma to bedzie tylko pozornie kwasna jesli nie ma to bedzie to realne zakwaszenie wiec jesli garbniki=słomkowy kolor i niskie ph to jaki ma to sens dodawanie ich i usuwanie?
  • 1

Awatar użytkownika
Bywalec
 
Posty: 263
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Lokalizacja: Rzeszów
Reputacja: 292
GG: 0

Re: Armata torfowa a kolor wody

autor: woytek » 31 gru 2015, 11:25

puszczając wodę o ph 7 można uzyskać wodę zakwaszoną i to sprawdziło się w moim przypadku, w czasie stosowania torfianki do podmian utrzymywałem w zbiorniku ph w okolicach 6, pod3mywanie niskiego ph w zbiorniku to już inna para kaloszy,a wymkniecie się tego z pod kontroli kończy się ostrą jazdą w dolne zakresy ph
  • 1

Do kuli, nadają się tylko cukierki !
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 1515
Rejestracja: 28 wrz 2013, 07:35
Lokalizacja: Białystok-Kołłątaja
Reputacja: 434
GG: 2284353

Re: Armata torfowa a kolor wody

autor: miewan » 31 gru 2015, 11:38

Inco i tuś mi brat, natomiast też rozumiem "estetyczne" podejście do klarowności wody prezentowane przez moich kolegów, o ile jest to zupełnie typowe dla Prezesa o tyle Wojtka24 aż o takie "pieszczenie się" nie podejrzewałem x) :whistle no i coś jest w tym co napisał woytek :hm
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Armata torfowa a kolor wody

autor: Inc0 » 31 gru 2015, 13:16

Jesli duet kwasna woda i kolorek herbaciany nie pasi to nie prościej uzyc kwas solny którego efekty zakwaszajace sa trwałe w przeciwieństwie do torfu?

Zgodze sie pod warunkiem ze woda o ph 7 (w praktyce nieosiagalna bo albo jest ciut wyzej albo nizej nigdy równe 7) ma tez niskie kh ponizej 3 przy wysokim kh sie ta sztuczka nie uda zwyczajnie bufor alkaiczny (kh) nie pozwoli garbnikom zdołowac ph nisko.
Rozumiem ze zestaw co2 z sterownikiem to spory wydatek ale jesli priorytetem jest stabilne ph na poziomie 6-6,6 przy niskim kh z zachowaniem klarownie czystej białej wody to mi sie wydaje to optymalna alternatywa dla wygibasów z torfowaniem i potem weglem aktywnym od garbnikowaniem wody. wiem ze torf wysoki włuknisty nie kosztuje kroci tak jak wegiel aktywny ale pewnie przy sporych litrażach idzie tego sporo i czy w dłuzszym rozrachunku wychodzi to duzo taniej niz co2 ?
  • 2

Awatar użytkownika
Bywalec
 
Posty: 263
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Lokalizacja: Rzeszów
Reputacja: 292
GG: 0

Re: Armata torfowa a kolor wody

autor: WOJTEK24 » 31 gru 2015, 13:43

miewan pisze:Inco i tuś mi brat, natomiast też rozumiem "estetyczne" podejście do klarowności wody prezentowane przez moich kolegów, o ile jest to zupełnie typowe dla Prezesa o tyle Wojtka24 aż o takie "pieszczenie się" nie podejrzewałem x) :whistle no i coś jest w tym co napisał woytek :hm


Tu nie chodzi o pieszczenie sie bo nie znam wyniku przejścia wody przez torf, ale czytając trochę na necie wiem że zabarwienie wody jest różne. Np od wczoraj w 10L pracuje Turbo 500 z podpiętym pojemnikiem wypełnionym torfem - kolor wody .... jak zielona herbata i to mi jeszcze pasuje. To że się pytam nieznaczny ze będę stosował, ale chce wiedzieć jakie mam możliwości aby w przyszłości nie robić czegoś na szybko .... ;)
  • 0

Rezydent
 
Posty: 574
Rejestracja: 26 lis 2013, 18:35
Lokalizacja: Białystok/Dziesięciny
Reputacja: 91
GG: 0

Poprzednia

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości
Reputation System ©'