Zapraszamy do oya.sklep.pl

Polecasz jakiś sklep? Napisz o tym tutaj.

Zapraszamy do oya.sklep.pl

autor: chris1910 » 24 sty 2017, 10:45

Witam,

Nasz sklep jest dość specyficzny ponieważ sprzedajemy tylko produkty które sami używamy. Specjalizujemy się w produktach firmy JUWEL (akwarystyka) 1st choice , Pronature (psy koty). Organizujemy sympozjum akwarystyczne w Żychlinie. Od tego roku sympozjum zostanie przeniesione do płockiego ZOO. kontakt do nas - tel. 665020656, lub e-mail kontakt@oya.sklep.pl lub przez stronę oya.sklep.pl

Pozdrawiamy i zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.
Agnieszka i Krzysiek (OYApl)
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
  • 1

Awatar użytkownika
Nowy na forum
 
Posty: 16
Rejestracja: 09 cze 2015, 14:26
Lokalizacja: Żychlin
Reputacja: 42
GG: 0

Re: Zapraszamy do oya.sklep.pl

autor: Witek » 25 sty 2017, 12:04

Krzysiku kilka pytań po Naszej rozmowie w Supraślu jeszcze mi się nasunęło...
Co do Filtrów Juwel np. Filtr Juwel Bioflow XL (8.0) czy to 8 w nawiasie to ilość mediów filtracyjnych w litrach...
skoro wkład z ceramiką ma 14,8 na 14,8 i 5 cm to daje nam koło litra ceramiki i zostaje wtedy 31 cm wysokości mediów na gąbki... z wyliczenia wychodzi mi, że kolumna mediów ma 36.5 cm.
Rozumiem, że pod głowicą jest rurka doprowadzająca wodę do głowicy zaciąga ją z dołu pojemnika... jaki jest spad wody w komorze pompy po dłuższym nieczyszczeniu... wiem, że ma to dwa obiegi jeden przez wstępne gąbki mechaniczne i drugi przez biologiczne...
Trochę zamotana jest budowa jak byś to mógł na swoich zdjęciach wyjaśnić.
  • 0

Rezydent
 
Posty: 341
Rejestracja: 13 paź 2013, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Reputacja: 40
GG: 0

Re: Zapraszamy do oya.sklep.pl

autor: miewan » 25 sty 2017, 13:10

Podłączę się do pytania.
Tylko w zakresie Bioflow M, jego wymiary to 155 x 102 x 417h z dedykacją dla zbiorników o wysokości 50 cm, jaka jest rzeczywista "zanurzalność" tego filtra tj. czy do pracy potrzebuje pełnego zanurzenia, czy część "skimera" może wystawać ponad taflę, a jak tak, to ile, ale aby nadal był w stanie grawitacyjnie ściągać zabrudzenia z tafli ( jakaś część kratki ściekowej pod taflą )
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Zapraszamy do oya.sklep.pl

autor: chris1910 » 25 sty 2017, 20:05

Dzisiaj krótka odpowiedź w piątek szczegółowa.
1. oznaczenie 8 nie oznacza ilości materiałów ponieważ we wszystkich 3 filtrach a mianowicie M L XL (3.0 6.0 i 8.0) jest taka sama ilość tj 7 szt max. 8 szt. tj. wata, biocarb, nitrax, szorstka, 2 szt. gładkiej i opcjonalnie 2 lub jeden koszyk np. z ceramiką.

Objętość filtra 8.0 to 11l (dane producenta) - wymiary wewnętrzne komory z materiałami filtracyjnymi - 15 x 14,5 x 50 cm.
6.0 to 8l
3.0 to 3,5 l

W piątek podeślę zdjęcia z filtra poglądowego gdzie widać jego wnętrze oraz film z wnętrza akwarium pokazując je od środka.

Co do spadku wody wody ja osobiście nigdy nie zaobserwowałem ale ja filtry czyszczę raz w miesiącu.
Napiszę do Juwela z pytaniem czy robili takie badania.

Andrzeju filtr musi wystawać nad powierzchnię lustra wody około 1 cm co równa się z tym, że pompa jest całkowicie zanurzona. Kratka też wystaje około 1cm na powierzchnię wody.

Tyle w skrócie w piątek zdjęcia oraz film.

pozdrawiam
Krzysiek
  • 0

Awatar użytkownika
Nowy na forum
 
Posty: 16
Rejestracja: 09 cze 2015, 14:26
Lokalizacja: Żychlin
Reputacja: 42
GG: 0

Re: Zapraszamy do oya.sklep.pl

autor: Witek » 23 lut 2017, 09:44

W końcu zamówiłem SoftLine M America w sklepie oya.sklep.pl. Razem z pokarmem dostałem próbki S i L oraz Arowana oraz uzdatniacz z potasem i próbkę płatków.
Postanowiłem zrobić test tego pokarmu na puchnięcie:

1. Biorę małą strzykawkę, która ma pojemność całkowitą ok. 1 ml. Lub max. 2 ml.
Strzykawka 2ml - dokładna podziałka
2. Następnie wsypałem 0,5 ml pokarmu.
3. Postanowiłem go lekko ubić tłokiem... żeby nie zniszczyć struktury pokarmu ;( No i tu jest problem bo ten pokarm jest mega miękki... lekkie ubicie tłoczkiem spowodowało zipowanie go do 0,2 ml... potem go nieco spulchniłem znowu do 0,5
4. Dolewam wody z akwarium do 1ml.
5. Sprawdzam ile jest pokarmu na skali po pewnym czasie.
Tu jest ciężko odczytać wyszło, że pokarmu się zrobiło 0,6 ml, co dało by puchnięcie na poziomie 20%. To chyba nie jest w pełni obiektywny test do tego typu pokarmu...

Co do karmienia to pokarm M jest bardzo chętnie przyjmowany, skalary mega się rzuciły na niego... Dałem też Arowana takie większe miękkie pałęczki czy pelet pływa fajnie po powierzchni, bez problemu można go też "rwać na mniejsze" które wtedy łatwiej toną, odrywa się od nich taki pyłek...

Jak na razie jestem bardzo zadowolony w tego pokarmu!
  • 0

Rezydent
 
Posty: 341
Rejestracja: 13 paź 2013, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Reputacja: 40
GG: 0


Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości
cron
Reputation System ©'