Przemek Wieczorek i Akwarium Szczecin NIE POLECAM!

Polecasz jakiś sklep? Napisz o tym tutaj.

Przemek Wieczorek i Akwarium Szczecin NIE POLECAM!

autor: bakus_44 » 26 sie 2016, 10:50

Witam.

Chciałem podzielić się swoimi doświadczeniami odnośnie współpracy z firmą Akwarium Szczecin, której właścicielem i wykonawcą zbiorników jest Przemek Wieczorek. Nie chcę robić tutaj antyreklamy, a jedynie przestrzec jego przyszłych klientów. Żeby nie było zbiornik wykonany bardzo ładnie, nie ma się do czego przyczepić.

Zaczynając od początku....

Prosiłem o wycenę zbiornika w lutym. Akwarium 200x60x60 szyba 12mm, stelaż o wysokości 100cm. Po porównaniu ofert innych firm i naczytaniu się pozytywnych opinii na różnych forach postanowiłem więc zamówić. Miesiąc później złożyłem zamówienie na akwarium 10cm krótsze, a stelaż 20cm niższy, niż początkowo, informując o tym, że jestem członkiem Klubu Malawi i przysługuje mi zniżka. Trochę się naczekałem i natrudziłem, żeby otrzymać ponowną wycenę- nie odbieranie tel, nie odpisywanie... Ku memu zaskoczeniu cena wszystkiego, mimo mniejszych wymiarów wzrosła o 30%. Wykonawca twierdził, że wzrosły ceny szkła. Z tym że cena szkła to pewnie koszt jakiejś połowy akwarium, lub jeszcze mniej, więc nie wiem co musiałoby się stać, żeby tak powiększyć koszty. Przy okazji stelaż i transport też zdrożał- nie wiem, może to zasługa członkostwa- niby taniej, a jednak drożej.
No cóż, pomyślałem, wyjdzie mnie drożej niż u konkurencji, ale będę miał ładny baniak- zgodziłem się. Akwarium kupiłem przez alledrogo, trochę musiałem się naczekać na jego wystawienie- na akcji wyraźnie cały czas uzgadniane 12mm. Czas oczekiwania- do 5 tyg. Kupiłem, pieniądze przelane w całości przez PayU.
Czekam... po 10 dniach pytanie, czy wpłaciłem zaliczkę- odpowiadam, że całość została wpłacona przez portal aukcyjny...
Czekam dalej... po tych 5tyg czekania odezwałem się zapytać jak się sprawy mają. Usłyszałem, że zbiornik nawet nie zaczął być klejony bo nie wpłaciłem pieniędzy. Ponownie tłumaczę, że pieniądze są na koncie PayU, pewnie trzeba je sobie przelać na konto bankowe, wysyłam screena płatności, z resztą to nie pierwsze transakcję tej firmy w ten sposób i już na początku zapewniano mnie, że nie będzie z tym problemów.
Ok, okazało się, że pieniądze są.. Czekam kolejne 5 tyg... Dostaje informację, że te pieniądze, które były to jednak nie ode mnie i wciąż klejenie nie zaczęte. Tłumaczę ponownie, że może inne konto, bo mają 2, sprawdzam, że niedawno ktoś się na to konto logował, no ale nie ma... Zgłosiłem sprawę do alledrogo i pieniądze się znalazły. Okazało się, że Pan Przemek nawet nie pofatygował się, żeby sprawdzić czy ma je na tym koncie, mimo, że tłumaczyłem jak dziecku co po kolei zrobić i zapewniano mnie, że zostało to sprawdzone.
OK, za tydzień akwarium miało być u mnie. Po 2 tygodniach otrzymuje sms, że dostanę w poniedziałek. Umówiłem więc już wstępnie tragarzy. W pon dzwonie, oczywiście nikt nie odbiera. Moi tragarze się niecierpliwią bo nie mam nawet pojęcia o której godzinie przyjedzie.... Piszę- nic. Wieczorem otrzymuje sms- nie mamy na dziś transportu. Potem miała być środa,...kolejny poniedziałek...itd. Koniec końców akwarium dotarło chyba w 3 czy 4 obiecywany poniedziałek z rzędu, chociaż już traciłem nadzieję, że kiedykolwiek je otrzymam. Koledzy umawiani do transportu zaczęli chyba myśleć, że robię sobie z nich jaja. Najgorsze jest to, że Pan Przemek nie raczył, albo bał się odebrać telefon, bo wielogodzinnych dobijaniach się i pisaniach pisał co najwyżej sms, często dopiero następnego dnia.
Akwarium przyjechało "późnym popoludniem", czyli po 12 w nocy, nie zważając na to, że wszyscy pracujemy... Mało tego zostało wykonane ze szkła 10mm zamiast cały czas i wielokrotnie uzgadnianych 12mm (kilka razy to potwierdzałem), a na moje pytanie dlaczego, otrzymałem odpowiedź, że niemożliwe, że było liczone z 12 i na pewno by mnie nie oszukali.

Podsumowując. Podejście do klienta Pana Przemka to całkowity brak profesjoinalizmu. Mówi co innego, pisze co innego, robi co innego, każdemu daje inne ceny, błędnie informując nawet o grubości szkła. Rozumiem, że ma dużo pracy, ale bez przesady. Może i nieumyślne, ale moim zdniem to jest oszukawanie ludzi.

Mimo ładnego wykonania zbiornika, nie polecam nikomu współpracy z tą firmą, jeżeli chce sobie oszczędzić mnóstwa nerwów, nie czekać na akwarium ponad 4 miesięcy i dostać je zrobione z zamawianej grubości szkła. A Panu Przemkowi radzę przemyśleć swój stosunek do klientów, bo w ten sposób na pewno więcej ich nie zyska.

Pozdrawiam
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 1
Rejestracja: 14 sty 2016, 20:12
Lokalizacja: Toruń
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Przemek Wieczorek i Akwarium Szczecin NIE POLECAM!

autor: Awokado » 27 sie 2016, 19:46

Przeczytałem sam, potem przeczytałem Żonie i oboje jesteśmy w szoku. Podziwiam determinacje i cierpliwość. Szczerze współczuję straconego czasu i nerwów!
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2021
Rejestracja: 06 paź 2013, 21:00
Lokalizacja: Białystok, Wygoda
Reputacja: 586
GG: 0

Re: Przemek Wieczorek i Akwarium Szczecin NIE POLECAM!

autor: Aleksandra » 27 sie 2016, 21:09

Bardzo przykre doświadczenie :(
  • 0

Bywalec
 
Posty: 267
Rejestracja: 05 mar 2016, 17:03
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 62
GG: 0

Re: Przemek Wieczorek i Akwarium Szczecin NIE POLECAM!

autor: czester1 » 28 sie 2016, 15:52

Współczuję, naprawde wiem przez co przeszedłeś ponieważ sam niedawno miałem przyjemność w podobnej sytuacji. u mnie jednak chodziło o odpieniacz do morszczaka i Pana Sebastiana K. (sebastek na forum nanoreff), stronke również podam www.odpieniacz.pl aby nikt już niczego od niego nie zamawiał. Termin wykonanie to ok pół roku, gwarancja to szukaj wiatru w polu, po zakupie nie dodzwonisz wogóle. Człowiek wiecznie zapracowany szukający naiwnych których da się oszukać....
Jeszcze raz napiszę, nie róbcie z nim żadnych interesów, odradzam i przestrzegam przed konsekwencjami.
  • 0

Bywalec
 
Posty: 191
Rejestracja: 29 wrz 2013, 09:45
Lokalizacja: Turośń Kościelna
Reputacja: 45
GG: 0

Re: Przemek Wieczorek i Akwarium Szczecin NIE POLECAM!

autor: adams2121 » 28 sie 2016, 20:34

Niestety czynnik ludzki zawodzi najczęściej - ja nie miałem przyjemności lub nie - natomiast czasem ja również nie dotrzymam terminów .
Np dojazd do jednego usera , lampka drugiemu .
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: Przemek Wieczorek i Akwarium Szczecin NIE POLECAM!

autor: thaz » 13 lis 2016, 07:42

Ten wątek przewinal się przez większość for akwarystycznych jak tornado. Masakra, koledze bakus_44 chyba nie warto zachodzić za skórę ;)
Taka antyreklama może położyć firmę na długo. A i sam wykonawca na cichlidae.pl też nie grzeszy profesjonalizmem w odpieraniu zarzutów.
Sytuacja nie do pozazdroszczenia dla obu stron, chociaż na miejscu wykonawcy zrobiłbym nawet za darmo zeby unikać takich akcji.

@tapatalk
  • 0

Obrazek
Awatar użytkownika
Prezes
 
Posty: 5700
Rejestracja: 27 wrz 2013, 09:13
Lokalizacja: Sobolewo/Białystok
Reputacja: 809
GG: 4361230

Re: Przemek Wieczorek i Akwarium Szczecin NIE POLECAM!

autor: Mystik » 13 lis 2016, 08:46

Kompletnie bez sensu. Po tygodniu zgłaszam wyłudzenie do allegro i już nic mnie więcej nie interesuje. Zamawiam szkło w innym miejscu.
Koszt spory, więc Gościu ma problemy, ja cieszę się nowym szkłem. To tak powinno wyglądać, gdyby ta cała historia była w 100% opisana obiektywnie.

Gdyby szkło przyjechało w złej grubości, to by wróciło do producenta i nastąpiłby zwrot kasy.

Ponieważ nie mamy relacji drugiej strony, to możemy tylko producentowi akwarium nawrzucać i tyle :D
  • 0

Awatar użytkownika
Czasami zagląda
 
Posty: 45
Rejestracja: 12 sty 2015, 21:52
Lokalizacja: Poznań
Reputacja: 25
GG: 0

Re: Przemek Wieczorek i Akwarium Szczecin NIE POLECAM!

autor: thaz » 13 lis 2016, 11:07

Otóż to, biali ludzie tak postępują... z reguły :-)
  • 0

Obrazek
Awatar użytkownika
Prezes
 
Posty: 5700
Rejestracja: 27 wrz 2013, 09:13
Lokalizacja: Sobolewo/Białystok
Reputacja: 809
GG: 4361230

Re: Przemek Wieczorek i Akwarium Szczecin NIE POLECAM!

autor: miewan » 13 lis 2016, 13:47

Tak czytam o tym i tam i tu i ciśnie mi się jedynie :
Qui sine peccato est vestrum, primus in illam lapidem mittat
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Przemek Wieczorek i Akwarium Szczecin NIE POLECAM!

autor: Inc0 » 13 lis 2016, 18:19

no cóż "nieobecni mają najwięcej wad" nie wnikam kto ma racje a kto nie ma racji na pewno jest konflikt klient-sprzedawca, a po cichu dziekuje Bogu że Akwares w Rzeszowie mam allah
  • 0

Awatar użytkownika
Bywalec
 
Posty: 263
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Lokalizacja: Rzeszów
Reputacja: 292
GG: 0

Następna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości
Reputation System ©'