2x20l = Bojownik

Tutaj znajdziesz informacje dotyczące gatunków oraz ilości ryb w akwarium

2x20l = Bojownik

autor: rudy102 » 02 lis 2013, 22:38

Posiadam nietypowe akwarium; wymiary dna+wysokość 40X25X40. Filtr i grzałka po 54l akwarium oświetlenie albo standardowe z pokrywy ewentualnie druga świetlówka dołożona.

Myślę zrobić do testów coś na Ledach z możliwość kontroli ilości włączonych ledów.

Pomysł na aranż już chyba jest. Nie mam wybranej dokładnie flory i fauny. Wiem jak bym chciał to poukładać i tyle. Myślę wpuścić tam bojownika z partnerką, ewentualnie z dwiema. Akwarium będzie podzielone na 2 części z wolnym w miarę środkiem. Czy lepiej jedna samice. Do tego jakieś Razbory(max 7-10 szt małych)... co do zjadaczy glonów i odkurzacza na resztki z dna to nie wiem co można by wpuścić z Azji.

Co do biotopu to nie chce udawać, że to azjatycki. Bojownik może i z Azji, ale pól ryżowych nie zrobię...

Będzie to ozdobne akwarium z rybkami powiedzmy z Azji. Co poradzicie?

Pozdrawiam Grzegorz.
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 703
Rejestracja: 13 paź 2013, 19:29
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Reputacja: 58
GG: 0

Re: 2x20l = Bojownik

autor: mexko » 04 lis 2013, 12:15

witaj nie możesz trzymać jednego samca z jedną samicą,
najmniej trzy samiczki na jednego samca,
jak zrobisz jeden samiec i jedna samiczka, samiczka szybko Ci padnie, samiec ją zagania.
A po drugie, tam nie potrzeba filtra tyko zwykły brzęczyk żeby woda się ruszała.
wiesz mówią ze bojowniki nie potrzebują filtra ale to nie prawda zawsze na wodzie osiada się kusz i rybka nie ma czym oddychać trzeba zrobić żeby woda się ruszała pozdrawiam
  • 0

Ostatnio zmieniony 04 lis 2013, 16:10 przez mexko, łącznie zmieniany 1 raz
Bywalec
 
Posty: 167
Rejestracja: 04 paź 2013, 21:42
Lokalizacja: białystok
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Odp: 2x20l = Bojownik

autor: rudy102 » 04 lis 2013, 12:30

Tak tak ale filtr bedzie robił za pompę do hydroponiki. Super to haremik.

Wysyłane z mojego HTC Wildfire za pomocą Tapatalk 2
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 703
Rejestracja: 13 paź 2013, 19:29
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Reputacja: 58
GG: 0

Re: 2x20l = Bojownik

autor: pzadykowicz » 04 lis 2013, 16:47

mexko pisze:witaj nie możesz trzymać jednego samca z jedną samicą,
najmniej trzy samiczki na jednego samca,
jak zrobisz jeden samiec i jedna samiczka, samiczka szybko Ci padnie, samiec ją zagania.
A po drugie, tam nie potrzeba filtra tyko zwykły brzęczyk żeby woda się ruszała.
wiesz mówią ze bojowniki nie potrzebują filtra ale to nie prawda zawsze na wodzie osiada się kusz i rybka nie ma czym oddychać trzeba zrobić żeby woda się ruszała pozdrawiam


Bardzo dużo nieprawdy w Twoim poście. Tak naprawdę bojowniki możesz trzymać w każdej kombinacji. Ale tego na razie rozwijał nie będę.
Nieprawdą jest, że samiec zabije samiczkę. Samica jest tak samo, a czasami nawet bardziej, agresywna. Jak samiec będzie słabszy, to bardziej oberwie.
Nieprawdą jest, że najmniej 3 samice na 1 samca. Samice w takiej kombinacji mogą wejść w sojusz i zabić najsłabszą, ewentualnie samca.
Nieprawdą jest, że nie potrzeba filtra. Kłamstwo, które powieliłeś wynika z tego, że bojowniki są błędnikowcami (oddychają powietrzem atmosferycznym). Brak filtra oznacza narażenie ryby na zatrucie związkami azotu.
I teraz wracam do stwierdzenia, że można trzymać bojowniki w każdej kombinacji. Owszem można. Należy tylko pamiętać, że to ryba terytorialna o bardzo silnej agresji wewnątrzgatunkowej. Czyli włożenie więcej niż 1 ryby do akwarium oznacza walki. Skutki tej agresji można za to kontrolować: zagęszczeniem roślinności, wielkością zbiornika, tworzeniem rybom złych warunków powodujących choroby i co z tego wynika niższą agresję.
Przemek
  • 0

Awatar użytkownika
Nowy na forum
 
Posty: 11
Rejestracja: 28 wrz 2013, 12:17
Lokalizacja: Białystok - Zwycięstwa
Reputacja: 0

Re: 2x20l = Bojownik

autor: mexko » 04 lis 2013, 17:04

to co powiedziałem na swoim przykładzie a że roślin to trzeba z tobą się nie zgodzie ta ryba sama pobiera powietrze atmosferyczne kiedyś miałem bojowniki i sprzedawałem pozdrawiam
  • 0

Bywalec
 
Posty: 167
Rejestracja: 04 paź 2013, 21:42
Lokalizacja: białystok
Reputacja: 0
GG: 0

Re: 2x20l = Bojownik

autor: pzadykowicz » 04 lis 2013, 17:07

mexko pisze:to co powiedziałem na swoim przykładzie a że roślin to trzeba z tobą się nie zgodzie ta ryba sama pobiera powietrze atmosferyczne kiedyś miałem bojowniki i sprzedawałem pozdrawiam

Nigdzie nie napisałem, że rośliny są potrzebne do wytwarzania tlenu. Ba, nawet napisałem, że bojownik to błędnikowiec. Napisałem, że rośliny są niezbędne do ograniczenia skutków agresji wewnątrzgatunkowej.
  • 0

Awatar użytkownika
Nowy na forum
 
Posty: 11
Rejestracja: 28 wrz 2013, 12:17
Lokalizacja: Białystok - Zwycięstwa
Reputacja: 0

Re: Odp: 2x20l = Bojownik

autor: rudy102 » 04 lis 2013, 18:48

Dobra. To teraz proszę o konkrety. Akwarium podkresle raz jeszcze 40x25x25 jaki stosunek samic do samca.

Wysyłane z mojego HTC Wildfire za pomocą Tapatalk 2
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 703
Rejestracja: 13 paź 2013, 19:29
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Reputacja: 58
GG: 0

Re: 2x20l = Bojownik

autor: pzadykowicz » 04 lis 2013, 19:57

Ode mnie bardzo konkretnie. Przy powierzchni dna 40x25cm stosunek: 0 samic - 1 samiec.
  • 0

Awatar użytkownika
Nowy na forum
 
Posty: 11
Rejestracja: 28 wrz 2013, 12:17
Lokalizacja: Białystok - Zwycięstwa
Reputacja: 0

Re: 2x20l = Bojownik

autor: mexko » 04 lis 2013, 20:09

TO AKURAT PRAWDA MAŁE AKWARIUM WIEC DUŻO TAM NIE BĘDZIESZ CHOWAŁ JEDEN SAMIEC I WSZYSTKO PRZY WIĘKSZYM MOŻNA POMYŚLEĆ O WIĘKSZEJ OBSADZIE POZDRAWIAM
  • 0

Bywalec
 
Posty: 167
Rejestracja: 04 paź 2013, 21:42
Lokalizacja: białystok
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Odp: 2x20l = Bojownik

autor: rudy102 » 04 lis 2013, 20:22

Dziękuje.

Wysyłane z mojego HTC Wildfire za pomocą Tapatalk 2
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 703
Rejestracja: 13 paź 2013, 19:29
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Reputacja: 58
GG: 0

Następna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości
cron
Reputation System ©'