Obsada

Tutaj znajdziesz informacje dotyczące gatunków oraz ilości ryb w akwarium

Re: Obsada

autor: kamil » 03 maja 2017, 12:38

W filtrze węgiel aktywny pirugen postguard i matrix nie wiem jakie jeszcze informacje potrzebujesz żeby coś w tym baniaku stworzyć chce to zrobić z głową ale widzę że informacje że stron na nic się zdają mogłem odrazu tutaj pisać...

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 19
Rejestracja: 02 maja 2017, 11:02
Lokalizacja: Tarnów
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Obsada

autor: alek » 03 maja 2017, 12:49

Taka mała prośba. Zacznij edytować posty.
  • 0

Pospiech w akwarystyce jest wskazany podczas zbierania wody z podłogi.
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 615
Rejestracja: 27 wrz 2013, 16:42
Lokalizacja: Białystok/Leśna Dolina
Reputacja: 70

Re: Obsada

autor: kamil » 03 maja 2017, 12:52

Próbowałem ale nie wiem jak sorki następnym razem poszukam

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 19
Rejestracja: 02 maja 2017, 11:02
Lokalizacja: Tarnów
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Obsada

autor: drago » 03 maja 2017, 13:22

Odpisałem już co do ryb na arowanie, nie widząc zbiornika, myślałem ze dopiero zakładasz.
Zadajesz pytania, a potem sie spinasz jak ktoś ci dobrze doradza.
Więc ten cytat będzie na miejscu jako odpowiedź.
Bieta pisze:Zrobisz jak zechcesz. Usłyszałes tylko opinie odmienne od Twojego zdania. A ryby zawsze można sprzedać, zamienić itp.


Skąd masz zakwaszoną wodę? Ryby które wymieniłeś wolą zasadowy odczyn.
  • 0

Awatar użytkownika
Bywalec
 
Posty: 180
Rejestracja: 26 lut 2016, 19:09
Lokalizacja: akwarium
Reputacja: 111
GG: 0

Re: Obsada

autor: kamil » 03 maja 2017, 13:31

Teraz nie wiem jakie są parametry wody jutro dopiero kupię rzeczy do badań to wszystko opiszę. To było jakiś czas temu robiony pomiar i nie mam pojęcia skąd były takie parametry nic nie stosowałem na sam początek prócz stability na rozruch

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 19
Rejestracja: 02 maja 2017, 11:02
Lokalizacja: Tarnów
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Obsada

autor: Seban » 03 maja 2017, 14:25

To ja pokierowałem Ciebie z arowany na to forum. Rzadko mam czas usiąść na forum przy kompie. Najczęściej zaglądam z telefonu. A że wzrok słaby, nie widzę dokładnie zdjęć na telefonie. Pytałem o pH ponieważ na telefonie zdjęcie szkła wyglądało mi na przejście z biotopu jezior afryki na coś bardziej kwaśnego. Wymiarów też nie potrafiłem sobie wyobrazić patrząc na zdjęcie.
Wymiary Twojego szkła przemawiają bardziej za rybami bardziej statycznymi. Ciężko będzie Ci stworzyć rzekę przy długości zaledwie 120 cm i wysokości aż 60 cm. Nieważne jak będziesz się starał i tak wyjdzie to bardzo sztucznie. Sam zauważyłeś, że falownik podniósł Ci piasek a aranżacja praktycznie kończy się w połowie wysokości szkła. Zastanów się co chcesz mieć i na co pozwala Ci powierzchnia w pokoju i finanse. Jeżeli chcesz zrobić ciekawą rzekę azjatycką, to podane przez Tomasza wymiary, to minimum. Ja bym poszedł jeszcze dalej i postawił jamnika 250x50x40h. Wtedy zobaczysz jak fajnie płynie banda kosiarek. Jeżeli nie możesz sobie na to pozwolić i maksymalne szkło jakie możesz mieć to, to obecne, to może warto poszukać czegoś innego. Np. kolce. Jacek w poście z 19 stycznia podał kilka ciekawych gatunków.
https://www.facebook.com/JACK.AQUA.BREED/?fref=ts
Jak nie kolce to może brodaczyki. Myślę, że na pewno znajdziesz coś ciekawego dla siebie. Najważniejsza rzecz w obecnych czasach to nie ograniczać się do tego co proponuje osiedlowy sklep lub nawet jakaś duża sieciówka. Jest w Polsce kilkanaście profesjonalnych firm, które ściągają ryby na zamówienie. Czasem trzeba trochę poczekać. Oczywiście nie wszystko da radę ściągnąć. O ciekawostkach z Australii i Oceanii możesz pomarzyć. Jednak wybór jest spory, kilka tysięcy pozycji.
http://www.tropicwater.eu/media/pdf/sto ... fische.pdf
Jeżeli zostajesz przy swoim szkle i przy obecnej obsadzie, to za około dwa, może trzy miesiące zauważysz, że kosiarki nie będą już tak fajnie wyglądały i tak fajnie się zachowywały.
  • 0

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 2215
Rejestracja: 03 lis 2013, 20:00
Lokalizacja: Mrągowo
Reputacja: 494
GG: 4479432

Re: Obsada

autor: miewan » 03 maja 2017, 14:38

Jesteś pewny tych wymiarów, druga fotka jeszcze bardziej wskazuje na to, że akwa nie ma 120 cm, o ile wysokość to rzeczywiście 60 cm, to tak "na oko" to jakieś 80-90 cm.
Również jeżeli masz "odmianę" danio red, to raczej jest to genetyczna mutacja pręgowanego niż malabarskiego. Tak czy siak "sztuczność".
Fakt, że falownik "wzbił" Ci piach jest oczywisty, dla tego wzmiankowałem o rozsypaniu grubego żwiru - tak kilka garści w różnych miejscach, a jedno z nich to tuż pod falownikiem.
Przy tej obsadzie, to wszystkie są do wydania : kosiarki za duże, danio zakładam, że prócz koloru to jeszcze mają weloniaste płetwy ( i dodam, raz jeszcze "jeszcze", bo przy połączeniu z siamensis długo ich mieć nie będą, o ile to rzeczywiście k.właściwa, jakoś z 80% pewnością mam przeświadczenie, że to garra (fałszywa) co skończy się tym samym).
Tu wkleję Ci wypis z opisu naszego baniaka wystawionego w Chrustach :
miewan pisze:(...)po kilku próbach z napędem silnego nurtu, w tym przypadku poprzez 65W pompę "pondową" o przepływie 4000 l/h umieszczoną po lewej stronie zbiornika , koniecznym było "wynicowanie" jej wylotu na przeciwległą ścianę. W innym wypadku nurt z dyszy pompy odbijał się od przeciwległej ścianki bocznej i wracał wzdłuż obu frontów niwecząc efekt "przeciągu". Umiejscowienie wylotu poprzez wężyk o dużej średnicy, wymusiło ukrycie go w rurce kanalizacyjnej, następnie przysypanej i przyciśniętej otoczakami (tu w ciemno-szarym kolorze). Dla wizualizacji nurtu został zastosowany mały 1W brzęczyk z fabryczną kostką, efekt rewelacyjny (....)
byliśmy przekonani że stiphodony ustawią się w nurcie i będą prezentować się na kamieniach, a okazało się , że nurt uwielbiają danio. Trochę obawialiśmy się, że nie dadzą rady i zdmuchnie je na szybę, a teraz można śmiało stwierdzić że "malabar" jest to doskonały pływak, tym bardziej, że prócz iluzorycznej walki z prądem wody te rybki od samego początku szukały żarcia, przepychały się i prowadziły małe utarczki.
Babki wciskały się w szparki między mniejszymi kamyczkami, rozpychały się w nich i robiły norki. Próbowaliśmy je wywabić żarciem, wreszcie płatem glonów nori owiniętym wokół kamienia, owszem wychodziły, na chwilę choć generalnie zawsze kilka z nich było widać, tyle że w baniaku było ich 30 !.
Na koniec tylko dodam, że już na miejscu postanowiliśmy zabezpieczyć wloty pompy fizeliną, a za oświetlenie odpowiadała zwykła 90 cm 2X54W T5 lampa (...).

U siebie możesz to śmiało osiągnąć na samych falownikach i to tak umieszczonych jak masz.
Światła masz aż nadto ( ograniczyłbym to do 1 belki, lub jeżeli dasz radę zapalać je sekwencyjnie, to ustawiałbym je na różne godziny odpalenia i gaszenia ).
Problemem jest kształt zbiornika, nie bardzo nadaje się wizualnie na "potok" a zwłaszcza "strumień morski" ;) , choć można by przygotować go pod babki górskie Sicyopterus japonicus
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Obsada

autor: kamil » 03 maja 2017, 16:43

Nie jestem w stanie odłączyć tych świetlówek są podłączone że albo świeca wszystkie albo żadna może czymś zakryć połowę akwarium ? A jakie ryby polecasz zaraz pod taflę wody. Jak byś to akwarium przygotował pod babki górskie ?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 19
Rejestracja: 02 maja 2017, 11:02
Lokalizacja: Tarnów
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Obsada

autor: kamil » 03 maja 2017, 16:50

Zmierzyłem teraz akwarium ma długość 100/60/60 jak ja mogłem tego nie dostrzec akwarium mam od znajomego który nie wiem jak to mierzył... Aż mi szkoda tych ryb za moją głupotę. Ryby jutro ze mną pojadą po sprzęt do badań wody i już tam zostaną mam nadzieję. Masz może jakiś pomysł nie chce dużo zieleni w akwarium podoba mi się malawi tanganika coś może z tego ?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 19
Rejestracja: 02 maja 2017, 11:02
Lokalizacja: Tarnów
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Obsada

autor: miewan » 03 maja 2017, 17:06

Sicyopterus japonicus to ryby z nawykiem żywieniowym skrobania w nurcie -> w skrócie glonożery pod rwącym nurtem.
Nie wiele musiałbyś robić ze swoim aranżem, jeno usypać "ściankę" z posiadanych otoczaków tak by mieć miejsce na Twój falownik (ten z prawej strony) i skierować go w dół, żeby omiatał to gruzowisko (można też tuż pod wylotem zamontować małą kostkę napowietrzającą, by część bąbelków była przez niego kierowana pod taflę, co udawałoby wodospad), drugi falownik umieść przy podstawie (z drugą kostką, żeby udawać kipiel), skierowany już na dno, to będzie dobre miejsce dla przylg.
W toń zapodaj stado malabarów ( które podobno masz), zaraz pod taflę będzie Ci ciężko tu coś znaleźć ( chociaż przy pierwotnej propozycji obsady, też nie zapełniałeś tej przestrzeni).
Na tangę Twoje akwa jest za wysokie (przy tej długości), dno już jest fajne - ale i tak muszlowce i to obligatoryjne, więc toń dalej pusta.
Malawka to nie moje klimaty.
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

PoprzedniaNastępna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości
Reputation System ©'