Skalary zachowania męsko damskie

Tutaj znajdziesz informacje dotyczące gatunków oraz ilości ryb w akwarium

Skalary zachowania męsko damskie

autor: Witek » 29 lis 2016, 14:16

Mam takowy problem...
Posiadam 4 skalary, z czego 3 dostałem w spadzie... dwie samice (biała i koi) i samiec (paski), mój to też odmiana pasiasta (płeć nie znana kupiony jako "Altum Perum" - przyznam, że podoba mi się najbardziej, nie kładzie żagli jak szybko płynie).
Jak to płeć to jest pierwsza zagadka.
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu

Mam podejrzenia, że też jest to samica... bo dwie pozostałe dosyć regularnie podchodzą z samcem do tarła i składają ikrę, przy czym samice bardzo atakują się nawzajem (biała z koi, biała jest mega zacięte i jak dla mnie najbrzydsza...) Mój "skalar" trzyma się na uboczu raczej ale też zdarza mu się po łbie dostać... Samiec broni ikry i wtedy ma zapędy do ganiania innych skalarów, jak ikry nie ma to przechodzi z rąk do rąk...
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
tarło z koi (Ikra przetrwała dwie noce i samica ją nagle zeżarła, bez wyraźnej przyczyny).


dodam fotkę tarła z biała bo akurat nie mam na telefonie...

Ogólnie chciał bym mieć same pasiaki... i zastanawiam się czy wydać białą i koi i czekać czy te dwa się dobiorą (jak mój zostanie rozpoznany jako samica)... lub czy po wydaniu od razu zwiększać ilość by była "ławica" bo to ryba stadna... tylko zbiornik trochę mały (260l)... i wtedy po dobraniu resztę oddać... lub zostawić jak będą mało agresywne...
Trochę nie wiem co robić... a nie chcę tej sytuacji dalej ciągnąć bo mój najładniejszy skalar siedzi ciągle gdzieś zbunkrowany i się nim nie mogę nacieszyć...
Może ktoś ma do sprzedania młode pasiaki... to też jest opcja by sobie stadko odchować...
Z tego co patrzyłem to w sklepach ciężko trafić jakieś ładne okazy w rozsądnych cenach (mam też problem z kwarantanną której nie mam gdzie przeprowadzić) więc poszukuję pewnego źródła...
Akwa wysokość 53 więc nie jest super ale i bez tragedii...
  • 0

Rezydent
 
Posty: 341
Rejestracja: 13 paź 2013, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Reputacja: 40
GG: 0

Re: Skalary zachowania męsko damskie

autor: Misiak » 29 lis 2016, 16:08

Zostaw same pasiaki i dokup im towarzystwo. Będą lepiej się prezentować i zachowywać w stadzie.
  • 0

Awatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 2570
Rejestracja: 20 gru 2013, 23:51
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1314
GG: 1735873

Re: Skalary zachowania męsko damskie

autor: adams2121 » 29 lis 2016, 16:42

Pewnych źródeł nie ma - można tylko ograniczyć problemy , szukając dobrego źródła

Skalary dokup - takie które zostaną - resztę wydaj ;)
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: Skalary zachowania męsko damskie

autor: ManiaPI » 29 lis 2016, 21:49

zdecydowanie pasiaki, żadnych udziwnień!! mi się udało kupić zwykłe najzwyklejsze , takie które lubię najbardziej , ale nie w sklepie bo tam jak nie weloniaste to koi, albo inne mixy wynalazki :evil
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 941
Rejestracja: 17 paź 2013, 12:51
Lokalizacja: Tykocin
Reputacja: 363
GG: 0

Re: Skalary zachowania męsko damskie

autor: Witek » 30 lis 2016, 08:20

ManiaPI o to m właśnie chodzi... same wynalazki po sklepach...
  • 0

Rezydent
 
Posty: 341
Rejestracja: 13 paź 2013, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Reputacja: 40
GG: 0

Re: Skalary zachowania męsko damskie

autor: michal_n » 30 lis 2016, 09:13

Cześć. W Krakowie ta moda na dziwolagi na szczescie powoli moja i coraz więcej jest różnej jakości Manacapuru albo z moich par albo a uch potomstwa. Pojawia sie tez ze dwie nowe linie podobnych ryb ale trochę piegowatych. Tak czy siak są zdecydowanie bardziej klasyczne i pewnie w Warszawie lub wysyłce tez coś znajdziesz tylko szukaj Mankow a nie pseudo standardow....

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
  • 1

Często zagląda
 
Posty: 98
Rejestracja: 09 lis 2014, 18:42
Lokalizacja: Kraków
Reputacja: 45
GG: 0


Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości
cron
Reputation System ©'