[Pomoc] Obsada do 270 l

Tutaj znajdziesz informacje dotyczące gatunków oraz ilości ryb w akwarium

[Pomoc] Obsada do 270 l

autor: Windus » 07 mar 2016, 12:59

Witam,

Koleżanka poprosiła mnie o pomoc do obsady akwarium o wymiarach dł. 120cm. wys.50cm. szer.45cm. czyli 270 litrów. Chciałaby aby "coś" było widać. Obecnie ma w akwarium 3 gurami mozaikowe, gurami dwuplame i może jakieś kiryski. Do tego dochodzą krewetki - pewnie jakieś mało wartościowe. Z roślin ma nurzańca, zwartki i rogatka. Rośliny na pewno muszą zostać. Ja mam "zacięcie" na Amerykę Południową od razu pomyślałem o dość popularnych rybach czyli skalarach. Tyle, że jeszcze nic nie polecałem.
Może ktoś z grona akwarystów coś poleci? Nie musi być SA.
Chciałbym dodać iż z braku czasu (dzieci) podmiany wody na wodę z filtra RO raczej nie wchodzą w rachubę. To samo dotyczy częstych podmian wody. Ma filtr zewnętrzny i wewnętrzny ale nie byłem u niej wieki także nie podam modeli. Nie ukrywam, że sprawa rozchodzi się o mało wymagające gatunki.
Byłbym wdzięczny za pomoc.
Oto zdjęcie akwarium, niestety jakość jest kiepska...
Lilka.jpg

Oczywiście dokupienie roślin, korzeni i wstawienie kamieni jest brane pod uwagę.
  • 0

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 841
Rejestracja: 21 kwie 2014, 20:49
Lokalizacja: Olsztyn
Reputacja: 188
GG: 3079576

Re: [Pomoc] Obsada do 270 l

autor: adams2121 » 07 mar 2016, 17:27

Pytanie proste - ogolniak czy biotop - to uprosci sprawę
Czego oczekują od akwarium ?


Jeśli Azja - kirysy out , a w zamian przylga chińska , bądź glonojad syjamski, , piskorek kuhla ,

Jeśli Ameryka - kirysy zostają + coś na górę , z popularesow -Xiphophorus hellerii, ew , coś z małych akar + lawica zwinnik blechera, rodostomusa bądź neona + jakieś zbrojniki
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: [Pomoc] Obsada do 270 l

autor: Windus » 07 mar 2016, 17:59

Zdecydowanie ogólniak, nie ma co mieszać w głowie koleżanki biotopem. Ma być prosto. A czego oczekują...? Żeby było rybki widać.
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 841
Rejestracja: 21 kwie 2014, 20:49
Lokalizacja: Olsztyn
Reputacja: 188
GG: 3079576

Re: [Pomoc] Obsada do 270 l

autor: adams2121 » 07 mar 2016, 18:05

To bym się skupił na parametrach wody - aby ryby nie meczyly się ze sobą.

Gurami muszą zostać - ryby piękne ale nie dla mnie .
Wrzucilbym mieczory - jak ma być kolorowo kilka odmian barwnych i zwykle zbrojniki - zestaw for ever
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: [Pomoc] Obsada do 270 l

autor: Misiak » 07 mar 2016, 18:07

Windus pisze:Żeby było rybki widać.


To może tęczanka boesemana? Idealna ryba, która zawsze widać i wygląda pięknie.
Do tego jakieś inne tęczanki (czerwona, neonowa), brzanki denisona itp. ale z umiarem.
  • 0

Awatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 2570
Rejestracja: 20 gru 2013, 23:51
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1314
GG: 1735873

Re: [Pomoc] Obsada do 270 l

autor: Windus » 07 mar 2016, 21:33

adams2121 pisze:To bym się skupił na parametrach wody - aby ryby nie meczyly się ze sobą
To jest najważniejsze w tym temacie. Koleżanka na bank nie będzie dbała o parametry.
adams2121 pisze:Jeśli Ameryka - kirysy zostają + coś na górę , z popularesow -Xiphophorus hellerii, ew , coś z małych akar + lawica zwinnik blechera, rodostomusa bądź neona + jakieś zbrojniki

Bardzo fajna opcja.
adams2121 pisze:Gurami muszą zostać - ryby piękne ale nie dla mnie .
Wrzucilbym mieczory - jak ma być kolorowo kilka odmian barwnych i zwykle zbrojniki - zestaw for ever

Też fajny zestaw.
Misiak pisze:
Windus pisze:Żeby było rybki widać.


To może tęczanka boesemana? Idealna ryba, która zawsze widać i wygląda pięknie.
Do tego jakieś inne tęczanki (czerwona, neonowa), brzanki denisona itp. ale z umiarem.

Miała kiedyś tęczankę boesemana ale coś jej nie pasowało. Ciężko zrozumieć kobiety... Moim zdaniem neonowa jest piękna mam 10 sztuk w pracy, robią duże wrażenie. Przekażę jej taką opcję. A co byś dał na dno?
Dzięki chłopaki za pomoc.
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 841
Rejestracja: 21 kwie 2014, 20:49
Lokalizacja: Olsztyn
Reputacja: 188
GG: 3079576


Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości
Reputation System ©'