63l Obsada

Tutaj znajdziesz informacje dotyczące gatunków oraz ilości ryb w akwarium

63l Obsada

autor: annowa » 01 lip 2015, 10:32

Witam czy w akwarium 60x30x35 mogłabym trzymać przylgę chińską i kardynałki chińskie, jak tak to w jakiej ilości?
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 4
Rejestracja: 01 lip 2015, 10:23
Lokalizacja: Lublin
Reputacja: 0
GG: 0

Re: 63l Obsada

autor: miewan » 01 lip 2015, 10:38

Bez problemu, przylga inaczej cudaczek nie rośnie oszałamiająco duży, tyle że to raczej skryta ryba, kardynałki spokojnie nawet 20 szt. ( akwa raczej bez grzałki z uwagi na kardynałki z dobrą filtracją i dolną cyrkulacją - przylga )
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: 63l Obsada

autor: annowa » 01 lip 2015, 10:42

miewan pisze:Bez problemu, przylga inaczej cudaczek nie rośnie oszałamiająco duży, tyle że to raczej skryta ryba, kardynałki spokojnie nawet 20 szt. ( akwa raczej bez grzałki z uwagi na kardynałki z dobrą filtracją i dolną cyrkulacją - przylga )

Czyli do tego litrażu jedna przylga? Skryta ryba oznacza że raczej się ukrywa? Czy akwarium dla tych ryb powinno być gęsto obsadzone roślinami czy raczej skromnie?
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 4
Rejestracja: 01 lip 2015, 10:23
Lokalizacja: Lublin
Reputacja: 0
GG: 0

Re: 63l Obsada

autor: Dhuz » 01 lip 2015, 10:44

E, przylga chińska to niezbyt. Do tej wielkości akwarium to jednak kawał ryby, coś z dnem bliżej 80x35 by się przydało, do tego te ryby mają swoje wymagania odnośnie czystości i przepływu wody. ;) Kardynałki same możesz spokojnie trzymać, od tuzina trochę wzwyż, jak zapewnisz porządną filtrację.
  • 0

~Nie rób drugiemu na daremno~
80x35x40 - Macropodus opercularis
40x25x25 - Heterandria formosa
40x25x25 - Cambarellus puer
30x20x20 - Triops australiensis
Awatar użytkownika
Czasami zagląda
 
Posty: 48
Rejestracja: 19 cze 2015, 18:06
Lokalizacja: Wieliczka
Reputacja: 28
GG: 0

Re: 63l Obsada

autor: miewan » 01 lip 2015, 10:53

Przylga nie zrobi krzywdy kardynałkom, ale jest nieco terytorialna do innych cudaczków , co nie oznacza że nie może być ich więcej tylko po co ( osobiście nie widziałem większych niż 8 cm a rosną podobno do 12), co do chwastów to raczej umiarkowanie, jej budowa wskazuje na naturalne przebywanie w szybko płynących ciekach ( potoki górskie) więc raczej więcej kamienia niż zieleniny, ale wobec faktu że prócz dobrego natlenienia i dobrej filtracji nie potrzebuje dodatkowych zabiegów, rośliny nie będą jej przeszkadzać, co podziała dobrze na kardynałki.
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: 63l Obsada

autor: annowa » 01 lip 2015, 11:04

miewan pisze:Przylga nie zrobi krzywdy kardynałkom, ale jest nieco terytorialna do innych cudaczków , co nie oznacza że nie może być ich więcej tylko po co ( osobiście nie widziałem większych niż 8 cm a rosną podobno do 12), co do chwastów to raczej umiarkowanie, jej budowa wskazuje na naturalne przebywanie w szybko płynących ciekach ( potoki górskie) więc raczej więcej kamienia niż zieleniny, ale wobec faktu że prócz dobrego natlenienia i dobrej filtracji nie potrzebuje dodatkowych zabiegów, rośliny nie będą jej przeszkadzać, co podziała dobrze na kardynałki.

Ja również czytałam że w naturze ma nawet 10 cm., ale w akwariach dorasta do maksymalnie 8 cm. . Jeśli chodzi o to po co ma być więcej cudaczków to czytałam, że się czują odważniej w grupie.
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 4
Rejestracja: 01 lip 2015, 10:23
Lokalizacja: Lublin
Reputacja: 0
GG: 0

Re: 63l Obsada

autor: miewan » 01 lip 2015, 11:12

Jeżeli
annowa pisze: czytałam, że się czują odważniej w grupie
jest prawdą, to można tego spróbować, niemniej więcej jak 2 lub max 3 i tak nie wprowadzisz a to jeszcze nie grupa. Jeżeli wprowadzasz dla potencjalnej glonożerności to tak sobie, równie dobrze będzie wcinać robale, a jest ryba dużo fajniejsza , bardziej kolorowa i mieszcząca się w gabarytach Twojego akwa i też z Azji, ale za to pochłania glona - któryś ze stiphodonów
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: 63l Obsada

autor: annowa » 01 lip 2015, 12:12

Miewan te co piszesz stiphodony narazie są mniej dostępne, choć zanim bym wystartowała akwarium to by mogły dojść nowe oferty. http://allegro.pl/babka-teczowa-na-glon ... 28578.html a taka babka tęczowa to też by się nadawała do akwarium z kardynałkami? Jeszcze takie ewentualnie znalazłam : http://allegro.pl/babka-schistura-sp-wa ... 61011.html babka schistura. Mało jest sztuk dostępnych z tych rybek stadko by z nich nie powstało też, więc może lepiej bym kupiła trzy przylgi.
To może jeszcze do przylg kupiłabym pare krewetek? Krewetki zajęłyby się glonami.
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 4
Rejestracja: 01 lip 2015, 10:23
Lokalizacja: Lublin
Reputacja: 0
GG: 0


Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość
cron
Reputation System ©'