Problem obsady

Tutaj znajdziesz informacje dotyczące gatunków oraz ilości ryb w akwarium

Re: Problem obsady

autor: thaz » 21 sty 2015, 23:05

Otóż to, miewan dobrze prawi.
Ja np. mogę Ci sprezentować 5 małych platek (Rey Ci przekaże).
  • 0

Obrazek
Awatar użytkownika
Prezes
 
Posty: 5700
Rejestracja: 27 wrz 2013, 09:13
Lokalizacja: Sobolewo/Białystok
Reputacja: 809
GG: 4361230

Re: Problem obsady

autor: Mattteusch » 21 sty 2015, 23:21

Oczywiście dzięki wielkie za propozycję, ale jakoś nigdy nie przepadałem za piękniczkowatymi :( bardziej podobają mi się pielęgnicowate i piskorzowate, stąd pomysł na parkę ramirezów i kiryski (bo jakoś przypominają mi piskorzowate) :) chciałbym mieć większy zbiornik, ale niestety nie mam miejsca, bo meble są na stałe przytwierdzone do ścian, a nie bardzo mogę rozwalać wszystko pod baniak :/ jak będę robił akwarium, chętnie skorzystam z propozycji adamsa2121, z platkami to nie sądzę, ale jeżeli zmienię zdanie na pewno napiszę do Ciebie thaz :) :) :) W ogóle to dzięki wielkie wszystkim za pomoc :)
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 397
Rejestracja: 20 sty 2015, 22:41
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 40
GG: 0

Re: Problem obsady

autor: adams2121 » 21 sty 2015, 23:51

napisałem o ładniejszej wersji tego co miało być w początkowym zamyśle ;)

Mattteusch pisze:parka Ramirezów, z 6-8 gupików i ok. 6 kirysków pstrych.


a kolega zapuści co tam wybierze ;)
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: Problem obsady

autor: dawid65437 » 22 sty 2015, 07:47

Re: Problem obsady
autor: Mattteusch » 21 sty 2015, 23:21

Oczywiście dzięki wielkie za propozycję, ale jakoś nigdy nie przepadałem za piękniczkowatymi :( bardziej podobają mi się pielęgnicowate i piskorzowate, stąd pomysł na parkę ramirezów i kiryski (bo jakoś przypominają mi piskorzowate) :)

Niestety podobać się mogą, ale nie masz dla nich warunków. Masz za małe akwarium. Jak piszą koledzy na początek wpuść sobie gupiki i jak nabierzesz więcej wiedzy akwarystycznej i będziesz miał więcej funduszy, to kupisz sobie większe akwarium i jakieś małe pielęgnice. Piszesz że nie masz kasy, gupiki będziesz miał tanio, lepiej zawsze te kilka złotych co byś zapłacił na pielęgnice przeznaczyć na sprzęt. Moim zdaniem na sprzęt się nie oszczędza, zawsze możesz kupić trochę mocniejszy filtr, który może się przydać potem w większym akwarium. Pozdrawiam :)
  • 0

424l --> Geophagus & Guianacara
112l --> Krewetkarium
60l --> Krewetkarium
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 419
Rejestracja: 26 paź 2013, 19:36
Lokalizacja: Białystok -> Nowe Miasto
Reputacja: 15
GG: 0

Re: Problem obsady

autor: Mattteusch » 22 sty 2015, 07:54

Otóż z kasą problemy jakieś są, ale na akwarium większe bym nie żałował. Tylko no jak już mówiłem, nie mam miejsca na większe. Mam jedyną odpowiednią półkę o wysokości 35 cm, a wszystko większe niż 54l jest już za wysokie (no ja mam 45l ale nie uważam, żeby opłacało się wymieniać akwarium na 9l większe za ok 50-60zł, a zyskiwać nieużytkowy baniak, który tylko dalej zawalałby miejsce :c )
Mam jeszcze pytanie takie: czy do ramirezów i kirysów konieczna jest pokrywa? W moim przypadku musiałbym kupować pleksę na wymiar :(
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 397
Rejestracja: 20 sty 2015, 22:41
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 40
GG: 0

Re: Problem obsady

autor: dawid65437 » 22 sty 2015, 08:14

Chodzi tu o powierzchnię dna. Pielęgnice większość czasu spędzają przy dnie i dlatego jest im potrzebne większe. 54 litry to absolutne minimum. Gdyby każdy myślał, ach te kilka litrów więcej co to jest, to by np palety pływały w akwariach po 30 litrów. Nie dość że masz za małe akwarium to jeszcze chcesz kiryski wpuścić.
  • 0

424l --> Geophagus & Guianacara
112l --> Krewetkarium
60l --> Krewetkarium
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 419
Rejestracja: 26 paź 2013, 19:36
Lokalizacja: Białystok -> Nowe Miasto
Reputacja: 15
GG: 0

Re: Problem obsady

autor: ManiaPI » 22 sty 2015, 12:28

a może jednak zamiast pięlegnczek , piskorki i microrazbora galay, krewetki?
zbiornik jak największy!
im większy tym łatwiej utrzymać stabilne parametry, większe pole manewru w doborze obsady.
a może by tak zdjąć jedna półkę i ......? :rekin2
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 941
Rejestracja: 17 paź 2013, 12:51
Lokalizacja: Tykocin
Reputacja: 363
GG: 0

Re: Problem obsady

autor: Mattteusch » 22 sty 2015, 20:30

Niestety nie da się zdjąć półki :c to bardziej szafka niż półka :P
Poza tym, w kwestii oświetlenia, widziałem dzisiaj w Leroy Merlin świetlówkę 35 cm, 500 lumenów. Myślicie, że taka wystarczy na moje 45l? :)
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 397
Rejestracja: 20 sty 2015, 22:41
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 40
GG: 0

Re: Problem obsady

autor: Witek » 23 sty 2015, 13:48

Świetlówka... to oczywiście zależy jakie chcesz mieć rośliny, nie wiem ile ta świetlówka kosztowała, ale do niej jeszcze trzeba nieco sprzętu... z tego co piszesz masz problem z przestrzenią dlatego Ci polecam
Leddy Tube, tu Twoja decyzja czy normalne 6500 czy plant 8000
http://www.clarias.pl/aquael-leddy-tube ... -5982.html
albo zamów z chłopakami z SoftLed z 4 czy pięć modułów (170 lumenów na moduł) i zasilacz
http://softled.pl/pl/p/Modul-4-LED-z-di ... g-5630/139
Przykleisz to do półki powyżej czy nawet jakimś wkrętem umocujesz i z głowy (niewskazane jest by woda na tym się osadzała więc jak nie będzie pokrywy i będzie nieco nad taflą to super).

Najlepiej daj fotkę miejsca gdzie ma baniak stać, dobrze by tam nawet stał pusty to coś się doradzi...
Obsada to oczywiście Twoja decyzja ale lepiej zacząć z mniejszą i zwiększać stopniowo jak baniak się ustabilizuje.
Co do balansu to ja w 20 l mam większy niż w 60l... ale to nadal dwa małe zbiorniki...
  • 0

Rezydent
 
Posty: 341
Rejestracja: 13 paź 2013, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Reputacja: 40
GG: 0

Re: Problem obsady

autor: Mattteusch » 23 sty 2015, 15:56

Świetlówka jest dłuższa, tańsza i ma większą moc, także chyba zdecyduję się na świetlówkę. Rey powiedział, że pomoże mi zrobić z folii aluminiowej odbłyśnik, więc chyba będzie okej. Dzięki za pomoc :)
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 397
Rejestracja: 20 sty 2015, 22:41
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 40
GG: 0

PoprzedniaNastępna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości
Reputation System ©'