Problem obsady

Tutaj znajdziesz informacje dotyczące gatunków oraz ilości ryb w akwarium

Re: Problem obsady

autor: Witek » 21 sty 2015, 15:35

To może zmiana Biotopu - Azja i do Piskorków dodać Bojka... tylko bez Pani. Do tego jakaś małą ławica...
Co do braku miejsca i problemu z oświetleniem... ale miejsce by łapy w akwa pomoczyć będzie...
W zależności gdzie planujesz akwa lampek np.. Ledowych jest sporo gotowych - dopinanych Ledy Smart Aquael i tańszych Leddy Tube przy których musiał byś pokombinować (pewnie po jednej starczy), samoróbki na modułach Samsunga pewnie z 4 i zasilacz stykną, Thaz sprzedawał ostatnio też jakąś tradycyjną...
Filtr to wypadowa miejsca (wewnętrzny, kaskada, chyba że jakiś mały kubełek w stylu Multikani) ale i obsady i jak bardzo będzie syfić.
No w sumie to wszystkiego wypadową jest "kaska vel sałata" i tu na pewno lepiej używki... bo zaraz i tak będziesz zmieniał na większe... ;)

Szybka dyskusja...
Do tej obsady możesz krewetki dodać i będzie git. Tylko stadka malutkie ewentualnie mniej stadek a większe.
  • 0

Rezydent
 
Posty: 341
Rejestracja: 13 paź 2013, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Reputacja: 40
GG: 0

Re: Problem obsady

autor: Rey » 21 sty 2015, 16:09

Tak tylko kolega chce to zrobić jak najtańszym kosztem,co mi osobiście się bardzo nie podoba szczególnie filtracja
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 8
Rejestracja: 28 mar 2014, 19:54
Lokalizacja: Białystok/Wysoki Stoczek
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Problem obsady

autor: thaz » 21 sty 2015, 18:37

Rey pisze:Tak tylko kolega chce to zrobić jak najtańszym kosztem,co mi osobiście się bardzo nie podoba szczególnie filtracja


A ile ma kasy? Łyżką przecież nie będzie mieszał, jakiś tam filtr jest potrzebny ;) :batman
  • 0

Obrazek
Awatar użytkownika
Prezes
 
Posty: 5700
Rejestracja: 27 wrz 2013, 09:13
Lokalizacja: Sobolewo/Białystok
Reputacja: 809
GG: 4361230

Re: Problem obsady

autor: Witek » 21 sty 2015, 21:06

Kaska... to zawsze ogranicza.
Roślinki na forum jakieś ktoś za darmo lub za groszę Ci sprzeda.
Filtr chyba najlepiej jakąś kaskadkę kupić.
Zastanów się dobrze nad podłożem czy piasek czy w coś inwestujesz... w piasku roślinki mogą mieć ciężej... chyba że ciągnące głównie z wody zaplanujesz...
Od roślin zależy oświetlenie ale na trawniczek się chyba nienastawiasz...
  • 0

Rezydent
 
Posty: 341
Rejestracja: 13 paź 2013, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Reputacja: 40
GG: 0

Re: Problem obsady

autor: Mattteusch » 21 sty 2015, 21:52

U mnie to jest niestety taki problem, że nie mogę mieć pokrywy, bo nad połową akwarium jest półka, do której mam tylko 5 cm :/ Najpewniej będę przykrywał akwarium pleksą. Co do wystroju, jakiś korzeń, kamienie i mało wymagające roślinki by mi wystarczały. A co do filtra jeszcze się nie zastanawiałem, ale no dużo nie bardzo mogę wydać, więc nie jest kolorowo :P Tak samo z grzałką i oświetleniem, myślałem o jakiejś lampce z leroy merlin najlepiej, na LED, ale to takie moje przemyślenia tylko ;)
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 397
Rejestracja: 20 sty 2015, 22:41
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 40
GG: 0

Re: Problem obsady

autor: thaz » 21 sty 2015, 21:54

Pomijając lampkę, to filtracja i grzałka musi być zapewniona choć na poziomie minimalnym
- jeśli nie masz na to kasy teraz to poczekaj, pozbieraj i odpal coś z głową.
Spieszyć się tylko trzeba, jak akwarium pęknie - latając po ręczniki :D
  • 0

Obrazek
Awatar użytkownika
Prezes
 
Posty: 5700
Rejestracja: 27 wrz 2013, 09:13
Lokalizacja: Sobolewo/Białystok
Reputacja: 809
GG: 4361230

Re: Problem obsady

autor: adams2121 » 21 sty 2015, 22:08

;)jeśli fan mini plus da rade w takim czymś - to mogę sprezentować ;)
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: Problem obsady

autor: Mattteusch » 21 sty 2015, 22:35

o jak miło :) dzięki wielkie, jeśli w ogóle wyjdzie robienie tego akwarium, a raczej sie uda, w czasie ferii, to byłoby miło :)
W międzyczasie po skontaktowaniu się z Reyem ustaliliśmy, że fajniejszą obsadą byłoby takie o coś: parka Ramirezów, z 6-8 gupików i ok. 6 kirysków pstrych. Co myślicie o takiej obsadzie na 45 litrów, przy wyżej wymienionym filtrze FAN mini plus? :) potrzebna byłaby pokrywa?

W późniejszym czasie akwarium byłoby prawdopodobnie zmienione na większe ;) a i do tego jeszcze troche krewetek red cherry i ampularii. :)
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 397
Rejestracja: 20 sty 2015, 22:41
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 40
GG: 0

Re: Problem obsady

autor: adams2121 » 21 sty 2015, 22:41

parka ramirez (np electric blue)i kiryski jakieś mniejsze dałyby rade - bez gupików
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: Problem obsady

autor: miewan » 21 sty 2015, 22:49

Tomasz kolega nie ma kasy na grzałkę a Ty proponujesz mu ciężką w utrzymaniu hybrydę do zakupu w sklepie za ponad 30 zł za szt.,
Baniak za mały na pielęgnice/pielęgniczki
Ogłoś, że przyjmiesz pawiaki, albo małe ryby, ktoś Ci pewnie sprezentuje i będziesz miał się na czym uczyć krewetki to dobry wybór.
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

PoprzedniaNastępna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość
cron
Reputation System ©'