Zestaw sprzątający i rybki w akwa

Tutaj znajdziesz informacje dotyczące gatunków oraz ilości ryb w akwarium

Re: Zestaw sprzątający i rybki w akwa

autor: pzadykowicz » 20 gru 2013, 16:19

To jak się pozbędziesz danio, to jak najbardziej dokup samicę. Od kolorów samice się nie gryzą :) Bardziej na to ma wpływ jak zostały wyhodowane, warunki biochemiczne wody, to jak jest urządzone akwa, itp. itd. Jednak przy bojownikach musisz zawsze mieć na uwadze, że któraś ryba (nieważne czy samiec czy samica) którejś odgryzie ogon. Taka ich natura. Harem na pewno sprawi, że agresja się rozłoży.
  • 0

Awatar użytkownika
Nowy na forum
 
Posty: 11
Rejestracja: 28 wrz 2013, 12:17
Lokalizacja: Białystok - Zwycięstwa
Reputacja: 0

Re: Zestaw sprzątający i rybki w akwa

autor: Dimateo » 20 gru 2013, 16:48

:) czyli na dniach podskoczę po samicę, ciekaw tylko jestem czy mają wybór ciekawy ;)
Dzięki za odp.
Pozdrawiam
  • 0

"Ut exeam melior"
Nowy na forum
 
Posty: 13
Rejestracja: 16 gru 2013, 15:10
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Zestaw sprzątający i rybki w akwa

autor: Daniel80 » 20 gru 2013, 17:07

wiem że w Tukanie mieli ładne samice ale czy jeszcze mają tego nie wiem
  • 0

Awatar użytkownika
Czasami zagląda
 
Posty: 50
Rejestracja: 13 paź 2013, 16:54
Lokalizacja: Białystok 10-iny
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Zestaw sprzątający i rybki w akwa

autor: Dimateo » 30 gru 2013, 15:52

Bylem w kilku sklepach i bez szału z samiczkami;) na dniach poszukam w tukanie i kameleonie. Tymczasem dorzuciłem do składu 2 kirysy 2 piskorki 1+2 molinezje księżycowe i ampularię. Padł mi samczyk molinezji żaglopłetwej (prawdopodobnie pleśniawka?) I kolejne pytanie . Czy dobierać jej samczyka czy zakoleguje się z księżycówkami? O rozmnażaniu nie mówię oczywiście. Neonki w większej części zostały zjedzone przez żółwia także ławicę zostawiam z danio. Mimo wszystko bojownik dobrze się z nimi dogaduje;) poluję jeszcze tylko na zielone i pomarańczowe dla różnorodności , ew wymienię na gupiki ostatecznie. Żółw po nowym roku idzie w dobre ręce także planuję zakup pokrywy z oświetleniem. I co do całkowitej zmiany aranżacji akwa w sensie oświetlenia tła i roślin mogę pytać tutaj?
  • 0

"Ut exeam melior"
Nowy na forum
 
Posty: 13
Rejestracja: 16 gru 2013, 15:10
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Zestaw sprzątający i rybki w akwa

autor: Daniel80 » 30 gru 2013, 16:57

jak masz coś zmieniać w akwa i na nowo je urządzać to może narazie wstrzymaj się z kupnem nowych ryb, kupisz jak zrobisz akwa na nowo one nie uciekną z zoologicznego
  • 0

Awatar użytkownika
Czasami zagląda
 
Posty: 50
Rejestracja: 13 paź 2013, 16:54
Lokalizacja: Białystok 10-iny
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Zestaw sprzątający i rybki w akwa

autor: Dimateo » 07 sty 2014, 14:50

no i poszło o_0 żółw dziś idzie w inne ręce po sylwestrze posmakowały mu molinezje i wybił mi prawie wszystkie :/ zostały mi tylko 2 molinezje 2 glonojady 2 bojowniki 4 kirysy i z 10 danio. Ampularię zjadły bojowniki ;) Dziś po oddaniu zajmę się usuwaniem wyspy tylko czy lepiej zostawić ten silikon który zostanie do planowanej nowej aranżacji czy bawić się i usuwać od razu? Ryby nie będą zjadać ścinków?
  • 0

"Ut exeam melior"
Nowy na forum
 
Posty: 13
Rejestracja: 16 gru 2013, 15:10
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Zestaw sprzątający i rybki w akwa

autor: Daniel80 » 07 sty 2014, 17:14

a ty byś jadł sylikon ? Poza tym biedne ryby, non stop na stresie jak nie żółw to pan coś tam grzebie w akwa
  • 0

Awatar użytkownika
Czasami zagląda
 
Posty: 50
Rejestracja: 13 paź 2013, 16:54
Lokalizacja: Białystok 10-iny
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Zestaw sprzątający i rybki w akwa

autor: Dimateo » 08 sty 2014, 09:03

nie ma lekko jeśli chcą mieć coraz lepsze warunki :)
ps. nie wiedziałem, że kirysy są mięsożerne o_0 miałem słabowitego danio który padł dziś w nocy :( zanim go wyjąłem prawie całego oskubały kirysy o_0
  • 0

"Ut exeam melior"
Nowy na forum
 
Posty: 13
Rejestracja: 16 gru 2013, 15:10
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Zestaw sprzątający i rybki w akwa

autor: pawelek2304 » 02 lut 2014, 19:43

dobrze że pozbyłeś się żółwia, jego dietę stanowią ryby, nie wiem czemu w ogóle łączyłeś go z rybami ale mądry Polak po szkodzie.
  • 0

Bywalec
 
Posty: 204
Rejestracja: 28 paź 2013, 08:52
Lokalizacja: Białystok/Piasta
Reputacja: 18
GG: 4993916

Poprzednia

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości
cron
Reputation System ©'