Pięć kontynentów.

Tutaj możesz poruszać dowolne tematy związane z akwarystyką

Pięć kontynentów.

autor: rudy102 » 30 paź 2013, 08:48

Witam poszukuje dobrego opisu, ciekawych zdjęć i informacji na temat zbiorników reprezentujacych konkretne biotopy z 5 kontynentów. Z Ameryki południowej mam ogar i sam coś w tę stronę kombinuje. Z reszty aby nawet nie zielone pojęcie. W planie jest postawienie 1000l zbiornik reprezentujacy dany kontynent i kilka mniejszych ( czas startu 2015r więc sporo czasu a zarazem mało by zebrać informacje, ludzi, dokumentacje i to poukładac z głową). Zdaje sobie sprawę z ogromu biotopów że wybranie kilkunastu reprezentujacych dane kontynenty nie bedzie łatwe. Będą to bardziej wybory subiektywne, lub dyktowane względem finansowym. Jednak mam nadzieję że projekt wystartuje. Więcej informacji w przyszłości. Teraz aby papiery i telefon... i mnóstwo papierów...

Pozdrawiam Grzegorz.
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 703
Rejestracja: 13 paź 2013, 19:29
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Reputacja: 58
GG: 0

Re: Pięć kontynentów.

autor: miewan » 30 paź 2013, 09:53

Grzegorz w praktyce nie można odpowiedzieć Ci poprzez skompensowaną "pigułkę wiedzy" w formie o jaką prosisz, jeżeli przekaz ten ma być w miarę wartościowy.
Zauważ iż nawet na naszym forum masz podzielone "strefy zainteresowań" na poszczególne strefy geograficzne. I poprzez lekturę postów zamieszczonych w tych działach możesz Sam wyrobić sobie jakieś zdanie. Zdaję sobie sprawę, że na naszym forum z racji jego "młodego wieku" tych informacji jeszcze nie jest dużo, ale przez rok może się ich trochę nazbiera.
Nie pozostaje mi nic innego w tej chwili, jak przekierować Cię na inne fora o znacznie większym "stażu" niż nasze. Najlepiej żeby były to fora tematyczne typu Klub Malawi, Klub Miłośników Tanganiki, czy cichlidae.pl ( dużo postów i opisów nie tylko pielęgnic z poszczególnych kontynentów), Geophagus.pl, itp.
Lub sięgnięcie do literatury, dobrym tu (tylko trudnym do uzyskania) są stare kwartalniki Akwa Forum, stare egzemplarze Naszego Akwarium lub nawet Magazynu Akwarium.
Nie znam żadnej "polskiej" książki w takim rozbiciu jak Ciebie interesuje, żeby nie był to jedynie "leksykon" lub zwykły poradnik, ewentualnej inspiracji aranżacyjnej możesz natomiast szukać w "Akwarium inspirowane naturą".
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Odp: Pięć kontynentów.

autor: rudy102 » 30 paź 2013, 10:27

Przegląd poszczególnych wątków nie tylko z tego forum mam już za sobą. Nie dało to jednak mi odpowiedzi takiej jakiej sobie po lekturze zasobów internetu oczekiwałem. Możliwe z powodu natłoku informacji w krótkim okresie czasu. Wiem, bedzie ostra selekcja. I szukam czegoś co złapie mnie za serce. Np opisane tu 420l malwi Maćka ładne, oświetlone super. Naprawdę wygląda. O projekcie za wiele nie mogę napisać. Zbyt odległy czas realizacji. Zarazem zarys (opis, fotka, kosztorys) każdego zbiornika muszę umieści w dokumentach. A nie chce dać czegoś z czym nie miał bym kontaktu. Znaczy się z właścicielem akwarium. Lub choć porządną opinią na temat który mam za mało wiedzy by napisać swoje zdanie. Więc szukam opinii. Dalej zbiorniki 2-3m długie może więcej, więc jest w czym poszaleć. Może to nie oceany ale już sporo idzie zrobić. A tak dużych zbiornikow mało jest opisanych. 500l sporo ale coś do mnie nie mówi. W Google się na oglądałem i filmy i fotki i coś poczytane mam. Ale to mało. Tak klub malwi i inne tego typu miejsca to dobre źródła informacji. Mam nadzieję w ciągu roku w tym temacie zcalić tę wiedzę i coś wybrać. Więc każda propozycja jest mile widziana.

Pozdrawiam Grzegorz.

Wysyłane z mojego HTC Wildfire za pomocą Tapatalk 2
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 703
Rejestracja: 13 paź 2013, 19:29
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Reputacja: 58
GG: 0

Re: Pięć kontynentów.

autor: alexb47 » 30 paź 2013, 21:40

Rudy, przejedź się do Drozdowa. Tam, w Muzeum Przyrody znajdziesz akwaria ze wszystkich kontynentów i mnóstwo informacji. Akwaria przygotowane były przez profesjonalistów. Może to Cię zainspiruje. Drozdowo leży kilka kilometrów od Łomży. Czy jest to bardzo daleko od Ciebie?
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 753
Rejestracja: 27 wrz 2013, 11:26
Lokalizacja: Supraśl/Białystok
Reputacja: 22
GG: 2767468

Re: Pięć kontynentów.

autor: William » 30 paź 2013, 21:43

Z Ostrowa Wlkp ma kawałeczek do Drozdowa ;)
  • 0

27L - gupiki Endlera
300L - Misz Masz
Awatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 1139
Rejestracja: 27 wrz 2013, 12:36
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 78
GG: 1665012

Re: Pięć kontynentów.

autor: miewan » 30 paź 2013, 21:47

Alex w Drozdowie biotopowe to one były, ale kiedyś , obecnie to "kaszanki" takie , jedyny wyjątek za mały baniak z piraniami i źle dobrane tropheusy w tanganice. Jako wzorce nie nadają się do niczego.
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Pięć kontynentów.

autor: alek » 30 paź 2013, 22:02

miewan pisze:Alex w Drozdowie biotopowe to one były, ale kiedyś , obecnie to "kaszanki" takie , jedyny wyjątek za mały baniak z piraniami i źle dobrane tropheusy w tanganice. Jako wzorce nie nadają się do niczego.


Zgadzam się w 100%
  • 0

Pospiech w akwarystyce jest wskazany podczas zbierania wody z podłogi.
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 615
Rejestracja: 27 wrz 2013, 16:42
Lokalizacja: Białystok/Leśna Dolina
Reputacja: 70

Re: Odp: Pięć kontynentów.

autor: rudy102 » 31 paź 2013, 14:41

A może ma ktoś fotki tych bośniaków z "kiedys".

Sam osobiście ale to 15 lat temu chyba w poznaniu w zoo widziałem ładne baniaki chyba właśnie podrobione na biotopy, ale nie pamiętam nic po za skakarami.

Wysyłane z mojego HTC Wildfire za pomocą Tapatalk 2
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 703
Rejestracja: 13 paź 2013, 19:29
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Reputacja: 58
GG: 0

Re: Odp: Pięć kontynentów.

autor: William » 31 paź 2013, 15:07

zdjęcia sprzed roku i na tę chwilę tylko jeden biotop. Po powrocie do domu z pracy poszukam w komputerze reszty.

Wysłane z mojego HTC Vision
  • 0

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
27L - gupiki Endlera
300L - Misz Masz
Awatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 1139
Rejestracja: 27 wrz 2013, 12:36
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 78
GG: 1665012

Re: Odp: Pięć kontynentów.

autor: rudy102 » 08 lis 2013, 12:54

Po bardzo, bardzo burzliwej dyskusji powyżej temat stanął i nie ruszy.

Muszę chyba prosić o pomoc w inny sposób.

Jeśli ktoś ma, zna fajny zbiornik biotopowy to był bym wdzięczny za podesłanie tu choć linku. Może w ten sposób uda sue wybrać kontrastowe aranżacje i ciekawe obsady zbiornikow z czterech stron świata. Pozdrawiam.
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 703
Rejestracja: 13 paź 2013, 19:29
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Reputacja: 58
GG: 0

Następna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości
Reputation System ©'