Obsada - pierwsze akwarium

Tutaj możesz poruszać dowolne tematy związane z akwarystyką

Obsada - pierwsze akwarium

autor: Dedes » 18 lip 2020, 17:22

Cześć, pierwszy temat, pierwszy post, pierwsze własne akwarium,

Na początek z powodu braku na tą chwile miejsca zdecydowałem się na 72l, Dł. 60 x Wys. 40 x Szer. 30, słodkowodne, urządzone jak w załączniku. 4 rośliny których nazw nie przytoczę (trawa po lewej, jedna za zamkiem, jedna po prawej z tyłu i jedna po prawej z przodu). Jeśli akwarystyka mi się spodoba mam opcję wejścia w posiadanie 400l akwarium za darmo ale jak na razie nie mam na to miejsca (musiałbym namówić żonę na przemeblowanie mieszkania i wymianę nowych mebli na nowsze aby 400l się zmieściło ;) ).

Akwarium jest założone i czeka sobie 2-3 tyg na ryby. I teraz pytanie o obsadę: czy te rybki mogą ze sobą żyć w zgodzie i pokoju a co najważniejsze czy nie będzie im nudno ;) Nie chce żeby rybki się rozmnażały (za małe akwarium na dodatkowe rybki) dlatego nie chciałbym dodawać płci przeciwnej do gupików i zmienniaków.

Myślę o:
3 kiryskach
1-2 glonojadach (czy jest coś co nie rośnie do olbrzymich rozmiarów?)
4-5 samcach gupika w różnych kolorach
5-6 samicach zmienniaka plamistego w różnych kolorach

Ma być ładnie, ruchliwie i kolorowo ;)

Myślałem też o dodaniu płci przeciwnej dla gupików i zmienniaków wraz z jakimś drapieżnikiem który zjadałby produkowany narybek ale tu nic mi nie przychodzi do głowy na małe akwarium.

Doradzicie?

PS: Czy korzeń w akwarium jest konieczny? Jeśli tak to czy wystarczy coś małego?
  • 0

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Nowy na forum
 
Posty: 2
Rejestracja: 18 lip 2020, 16:41
Lokalizacja: Siedlce
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Obsada - pierwsze akwarium

autor: tomek62 » 19 lip 2020, 09:58

Obsada wydaje się rozsądna, tylko zamiast glonojadów dodaj więcej kirysów. Jaki masz filtr do tego? Dodaj więcej roślin, zamek kwestia gustu.
  • 0

Bywalec
 
Posty: 150
Rejestracja: 22 sty 2017, 15:37
Lokalizacja: Zawiercie
Reputacja: 39
GG: 0

Re: Obsada - pierwsze akwarium

autor: Dedes » 19 lip 2020, 11:00

Filtr na tą chwilę mam jakiś chiński który był dołączony do akwarium, w tygodniu poszukam czegoś takiego https://allegro.pl/oferta/aquael-fan-1- ... 5989753897 (AQUAEL FAN 1) w sklepach, chociaż zastanawiam się czy nie będzie zajmował zbyt dużo miejsca.

Co do roślin, też myślę, że to mało więc raczej coś jeszcze dorzucę. Z drugiej strony kiedy będzie ich więcej czy ryby będą miały mało miejsca do pływania. Te które mam na pewno urosną jeszcze przez okres dojrzewania akwarium zanim wpuszczę ryby.

Zamek podobał mi się na początku ale teraz już coraz mniej, niestety nie wyjmę go już bo mojej małej córce pękło by serce, że rybki nie mają gdzie mieszkać :D a sama go wybierała. Może za parę miesięcy zrobię przemeblowanie i zamiast niego wrzucę jakieś ładne drewno (czy jeśli takie drewno wymoczę wcześniej w oddzielnym pojemniku/wiadrze przez długi czas to jest szansa że nie puści koloru tj. garbników po włożeniu do akwarium?).

Zastanawiam się też czy same samce gupika nie będą agresywne w stosunku do siebie lub do samic zmienniaka.
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 2
Rejestracja: 18 lip 2020, 16:41
Lokalizacja: Siedlce
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Obsada - pierwsze akwarium

autor: Zoologicus » 22 lip 2020, 06:59

Samce bez samic nie mają o co rywalizować i zazwyczaj nie będą wobec siebie agresywne. Jednocześnie ryby są tak samo różne jak my. Pracując na hodowli widziałem samice gupika które były bardzo agresywne wobec siebie. W przypadku samców nie zauważyłem agresji u gupików.
Odnośnie filtra to polecam taki:
[to był link - chcesz się reklamować na forum? zapraszam na prv //thaz]
zajmie mniej miejsca, niższa cena i większy "zapas" wolnej mocy
  • 0

Pozdrawiam
AKowalik
Nowy na forum
 
Posty: 3
Rejestracja: 21 lip 2020, 10:43
Lokalizacja: Kobylanka
Reputacja: 0
GG: 0


Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości
cron
Reputation System ©'