Baniaki wszędzie!!!!!!

Tutaj możesz poruszać dowolne tematy związane z akwarystyką

Baniaki wszędzie!!!!!!

autor: PatelsonSenior » 04 wrz 2019, 22:58

Witam po raz kolejny... powinienem pisać ten post pod innym tematem już przeze mnie utworzonym ale ten jest wyjątkowy bo od ostatniego razu poniosło mnie okrutnie i każde możliwe i sensowne miejsce w domu zapełniłem baniakami.... Jako na początku zrobiłem zupę rybną tak teraz pochwalę się moim dobytkiem :D

akwarium główne 160l w nim Razbory Klinowe, Tetry Cesarskie Czarne, Sumy Szkliste plus nowe pokolenie Tetry
akwarium mniejsze 60l w nim "Pan Bushido" czyli bojownik czerwony i póki co tyle bo ciężko dostać samice ostatnio w moim mieście
akwarium dodatkowe 10l wnim kilka sztuk krewetek RedCherry
akwarium dodatkowe2 10l a w nim pusto bo dojrzewa.....ale w planie również Neocaridriny bo inne nie dadzą rady na zwykłych podłożach

wszelkie rośliny pochodzą z upraw In Vitro lub z własnej chodowli z "parapetu"

a poniżej foto baniaków....

...liczę na komentarze pozytywne jak i mniej bo dzięki tym negatywnym idzie mi coraz lepiej....
  • 5

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Awatar użytkownika
Czasami zagląda
 
Posty: 57
Rejestracja: 03 sie 2018, 18:51
Lokalizacja: Nowy Sącz
Reputacja: 22
GG: 0

Re: Baniaki wszędzie!!!!!!

autor: Seban » 04 wrz 2019, 23:41

U bojka brak roślin pływających, tym bardziej, że chcesz dodać mu samicę.
Pierwsze szkiełko jest ekstra, a jak zarośnie to będzie bajka. Czy Ty w nim nie miałeś kiedyś motylowca?
  • 0

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 2215
Rejestracja: 03 lis 2013, 20:00
Lokalizacja: Mrągowo
Reputacja: 494
GG: 4479432

Re: Baniaki wszędzie!!!!!!

autor: miewan » 05 wrz 2019, 04:51

Popadasz w znaną tu chorobę akwariocholizmu lub dobitniej akwaonanizmu :rotfl .
Jednak na wczesnym etapie, ze swojej praktyki wiem, że jak już postawię równocześnie więcej niż 3-cie akwarium zaczynam popadać w stan dostawiania, więc staram się utrzymywać „posiadanie” na jednym któremu można poświęcić więcej uwagi, chociaż ostatnio znalazłem „furtkę” i postawiłem szkło „filiarne” efekt brak podmianek w jednym i drugim od około m-ca :D .
Jak pisze Seban dla dobrego samopoczucia bojków dobrze byłoby coś wrzucić na taflę i pokusić się o więcej niż 1 samicę.
Mieszkasz w takim otoczeniu sklepów ( niektóre same ściągają ryby np. są takie w Gliwicach czy Krakowie nie mówiąc już o bogactwie za południową granicą), że nie powinieneś mieć trudności z samicami, nawet ten Twój musi zaopatrywać się w hurtowni lub sam jeździ na giełdę w Łodzi, a samice w dużych ilościach są na rynku, wystarczy poprosić żeby ściągną.
Czy skałki w tym 4-ym są z małopolskich okolic ?
  • 1

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Baniaki wszędzie!!!!!!

autor: thaz » 06 wrz 2019, 09:18

Uuuu niebawem ktoś przegoni naszą forumową koleżankę Bietę! ;)
IMHO uważam, że dwa baniaki to aż nadto.
  • 0

Obrazek
Awatar użytkownika
Prezes
 
Posty: 5700
Rejestracja: 27 wrz 2013, 09:13
Lokalizacja: Sobolewo/Białystok
Reputacja: 809
GG: 4361230

Re: Baniaki wszędzie!!!!!!

autor: adams2121 » 06 wrz 2019, 15:51

thaz pisze:Uuuu niebawem ktoś przegoni naszą forumową koleżankę Bietę! ;)
IMHO uważam, że dwa baniaki to aż nadto.


Przegonić Biete to nie problem ;)
Jak się uda .......................
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: Baniaki wszędzie!!!!!!

autor: PatelsonSenior » 07 wrz 2019, 16:27

Seban pisze:U bojka brak roślin pływających, tym bardziej, że chcesz dodać mu samicę.
Pierwsze szkiełko jest ekstra, a jak zarośnie to będzie bajka. Czy Ty w nim nie miałeś kiedyś motylowca?


dziękuję za uznanie :D a Motylowca nie miałem. :)
  • 0

Awatar użytkownika
Czasami zagląda
 
Posty: 57
Rejestracja: 03 sie 2018, 18:51
Lokalizacja: Nowy Sącz
Reputacja: 22
GG: 0

Re: Baniaki wszędzie!!!!!!

autor: PatelsonSenior » 07 wrz 2019, 16:32

miewan pisze:Popadasz w znaną tu chorobę akwariocholizmu lub dobitniej akwaonanizmu :rotfl .
Jednak na wczesnym etapie, ze swojej praktyki wiem, że jak już postawię równocześnie więcej niż 3-cie akwarium zaczynam popadać w stan dostawiania, więc staram się utrzymywać „posiadanie” na jednym któremu można poświęcić więcej uwagi, chociaż ostatnio znalazłem „furtkę” i postawiłem szkło „filiarne” efekt brak podmianek w jednym i drugim od około m-ca :D .
Jak pisze Seban dla dobrego samopoczucia bojków dobrze byłoby coś wrzucić na taflę i pokusić się o więcej niż 1 samicę.
Mieszkasz w takim otoczeniu sklepów ( niektóre same ściągają ryby np. są takie w Gliwicach czy Krakowie nie mówiąc już o bogactwie za południową granicą), że nie powinieneś mieć trudności z samicami, nawet ten Twój musi zaopatrywać się w hurtowni lub sam jeździ na giełdę w Łodzi, a samice w dużych ilościach są na rynku, wystarczy poprosić żeby ściągną.
Czy skałki w tym 4-ym są z małopolskich okolic ?


też się zastanawiam powoli nad wymianą tych szkiełek na jedno tak z 400l tylko w bloku to troche kłopotliwy temat...
co do samic to planuję ze 3 sztuki to podobno tak optymalnie dla bojka...pływające roślinki mu dokupię lada moment....
a skałki w ostatnim to nie mam bladego pojęcia skąd bu kupiłem na wyprzedaży ale bardzo możliwe bo mieszkam w Nowym Sączu :D
  • 0

Awatar użytkownika
Czasami zagląda
 
Posty: 57
Rejestracja: 03 sie 2018, 18:51
Lokalizacja: Nowy Sącz
Reputacja: 22
GG: 0

Re: Baniaki wszędzie!!!!!!

autor: tomek62 » 07 wrz 2019, 18:18

U mnie w szczytowym momencie była 240l ogólna, 240l Malawi, 25l krewetki i w garażu stało 60 litrów puste (brak pomysłu, zdecydowany sprzeciw żony). Malawi się pozbyłem. A, że chyba w przyszłym roku przeprowadzce się do swojego domu, to pozbędę się wszystkiego i...
  • 0

Bywalec
 
Posty: 150
Rejestracja: 22 sty 2017, 15:37
Lokalizacja: Zawiercie
Reputacja: 39
GG: 0

Re: Baniaki wszędzie!!!!!!

autor: adams2121 » 07 wrz 2019, 18:36

Ja miałem w bloku do niedawna 1300l w sumie , niedługo wrócę albo powieksze ilość wody
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: Baniaki wszędzie!!!!!!

autor: Bieta » 07 wrz 2019, 19:05

No, Panowie, mnie chyba nikt nie przebije: 2 x 576 litrów z Ameryką Południową; nr 1 paletki red turkus i Altum Orinoko, kirys sterby, Lorikaria red. Akwarium nr 2 z ziemiojadami Altifronsami, Altum Peru, kilka kosiarek (ekipa do skubania glona). Akwarium 450 litrów w chwili obecnej z nowym aranżem- tylko bocje wspaniałe i glonojady popularesy. Czwarte akwarium 37 litrów paludaryjne przygotowane pod rośliny nadwodne przygotowane na wyjazdy akwarystyczne, żeby nie stało bez życia, to jest kilka glonojadów i kilka bojków (samiec i kilka samic). Piąte akwarium 54 litrowe ze zbrojnikami L chyba 201, kilka ślimaków zatoczków różowych, młody narybek altifronsów. Kolejne trzy kostki po 12 litrów z krewetkami. :) :) :)
  • 1

Kolekcjonerka akwariowych "słoików".
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2665
Rejestracja: 24 lut 2016, 23:16
Lokalizacja: Białystok, Wysoki Stoczek
Reputacja: 430
GG: 0

Następna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości
Reputation System ©'