Mętna, Zielona woda.. co robię źle?

Tutaj możesz poruszać dowolne tematy związane z akwarystyką

Mętna, Zielona woda.. co robię źle?

autor: kasdras » 26 sie 2019, 08:38

Witam wszystkich, to moje pierwsze akwarium, nie wiem co robię źle, woda w moim akwarium bardzo szybko robi się brudna- mętnieje i ma zielony kolor, na zwirku pojawia się brązowo-rudy nalot.. Zbiornik 60l, a dnie biały żwirek i piasek, w tej chwili nie ma już roślin, filtr oczywiście chodzi cały czas, rybek ok 12 szt, kiryski , danio... Akwarium stoi na szafce, niedaleko okna, woda ma temp. 25-26°.
Na jednym z forum doradzono pozbycie się roslin- Nie pomogło, później, że stoi w za ciemnym miejscu- przestawilam, brak efektu.. podmienialam ok 20% wody raz w tyg, to nic nie dało, wiec rybki w zastępczy zbiornik, wymiana całej wody, wyparzenie wszystkiego, zalane od nowa, dolana Stara woda, odstało, rybki do akwarium, kilka dni i znów to samo... :( woda z kranu, dosypuje sól akwarystyczna, esklarin i bacto active- to porada kolesia że sklepu.. rybki karmię granulatem, 2 razy na dobę w niewielkich ilościach..

Co jest nie tak? Proszę o pomoc, bo jak nie uda się tego ogarnąć to sprzedam to akwarium i już, zamiast cieszyć oko- irytuje.. :(
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 1
Rejestracja: 26 sie 2019, 08:16
Lokalizacja: Lubelskie
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Mętna, Zielona woda.. co robię źle?

autor: adams2121 » 26 sie 2019, 10:08

Opisz dokładnie .
Filtracja
Oświetlenie
Podawany pokarm
Ile akwarium ma czasu
Ile od restartu
Każda informacja jest ważna !!!!

Z opisu który dałeś - na moją głowę filtr + oświetlenie nie gra ze sobą + za dużo pokarmu.
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: Mętna, Zielona woda.. co robię źle?

autor: pawelek2304 » 26 sie 2019, 16:53

niedojrzałe akarium
  • 0

Bywalec
 
Posty: 204
Rejestracja: 28 paź 2013, 08:52
Lokalizacja: Białystok/Piasta
Reputacja: 18
GG: 4993916


Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości
Reputation System ©'