masakra na Facebooku

Tutaj możesz poruszać dowolne tematy związane z akwarystyką

masakra na Facebooku

autor: PatelsonSenior » 16 paź 2018, 21:51

Witam kolejny raz!!!

Wrzuciłem na FB filmik po skromnym uporządkowaniu aranżacji zbiornika i.. zostałem zjechany z góry na dół że "zupa rybna" oraz" to wygląda jak Finding Nemo gdzie rybki zatkały całe akwarium żeby był syf"a nawet szyderczymi gifami.... a spodziewałem się przeczytać jakichś komentarzy co jest nie tak i w ogóle .. dodam że na chwilę obecna przygotowuje się do odpalenia zbiornika 160l z odpowiednim przygotowaniem .. (póki co teoretycznym) i planuje przegrupować załogę bo wiem że nie ma prawa na dłuższą metę współżyć w jakiejkolwiek zgodzie (pomimo że już 3 miechy się nie skubią nawet).

Proszę wobec tego o komentowanie tego materiału bo wiem co jest nie tak ale może nie znam jeszcze wszystkich zakamarków moich błędów... z góry dzięki za porady!!!!!!!!!!!!!
  • 0

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Awatar użytkownika
Czasami zagląda
 
Posty: 57
Rejestracja: 03 sie 2018, 18:51
Lokalizacja: Nowy Sącz
Reputacja: 22
GG: 0

Re: masakra na Facebooku

autor: jurkin » 16 paź 2018, 21:55

PatelsonSenior pisze:Proszę wobec tego o komentowanie tego materiału bo wiem co jest nie tak ale może nie znam jeszcze wszystkich zakamarków moich błędów... z góry dzięki za porady!!!!!!!!!!!!!

Usuń konto z FB, zalurz wątek o swoim akwarium na tym forum, dostosowuj się do rad, i wszystko będzie dobrze :)
  • 3

Rezydent
 
Posty: 498
Rejestracja: 20 wrz 2017, 22:27
Lokalizacja: Gródek
Reputacja: 146
GG: 0

Re: masakra na Facebooku

autor: Awokado » 17 paź 2018, 07:32

Odpowiem Ci od razu:

- wpuściłeś do akwarium Cierniooczka, rybę która lubi zagrzebywać się w piasku. Gdzie jest piasek?
- wpuściłeś welony, ryby które rosną wielkie jak karasie a zbiornik maleńki.
- wpuściłeś skalara, ryba rośnie wielka jak męska dłoń, a zbiornik maleńki.
- nie wiem jakich skał użyłeś, oby nie wpływały na parametry wody
- użyłbym grubszej warstwy podłoża, szczególnie w przypadku żabienic, które mają mocno rozbudowany system korzeniowy.
- w nowym zbiorniku zastąp żwirek piaskiem, będziesz Pan zadowolony :)
  • 3

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2021
Rejestracja: 06 paź 2013, 21:00
Lokalizacja: Białystok, Wygoda
Reputacja: 586
GG: 0

Re: masakra na Facebooku

autor: PatelsonSenior » 17 paź 2018, 17:37

Oooooo i o to mi właśnie chodziło żeby usłyszeć obiektywną opinię dlatego też pozostaję tutaj a nie na FB :D

- brak piasku dla Cierniooczka - już wyczytałem że zły pomysł
- odnośnie Welonek to już będę wiedział że to aż tak się rozrasta bo nigdy nie widziałem większej od mojej czarnej
- co do Skalara to planowałem większy zbiornik więc ten zakup był przemyślany że długo tutaj miejsca nie zagrzeje :D
- skały to piaskowiec ale też się nad nimi zastanawiam bo dalej czytam odnośnie parametrów wody
- i na koniec podłoże tutaj też już wcześniej poczytałem że 5 cm to jest minimum dla takich roślin.

A odnośnie ilości lokatorów w szkle to po prostu dałem się zrobić w JAJO pani w zoologicznym która powiedziała mi na początku planowania zakupu rybek że trzeba planować 3 litry wody na sztukę. ślepo to zastosowałem u siebie :facepalm1 ale teraz jak tak sobie pomyślę że jakbym miał mieć u siebie w mieszkaniu 3 metry kwadratowe dla siebie to..... bez komentarza....

Dzięki za rady i obiecuję że piasek będzie na pewno!!! :cool
  • 2

Awatar użytkownika
Czasami zagląda
 
Posty: 57
Rejestracja: 03 sie 2018, 18:51
Lokalizacja: Nowy Sącz
Reputacja: 22
GG: 0

Re: masakra na Facebooku

autor: Awokado » 17 paź 2018, 20:12

Sam rozumiesz, mech ta Pani w zoologicznym wsadzi sobie głowę w trzy litrowe wiadro i pomieszka... :rotfl
  • 1

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2021
Rejestracja: 06 paź 2013, 21:00
Lokalizacja: Białystok, Wygoda
Reputacja: 586
GG: 0

Re: masakra na Facebooku

autor: Windus » 17 paź 2018, 20:24

="PatelsonSenior"pani w zoologicznym która powiedziała mi na początku planowania zakupu rybek że trzeba planować 3 litry wody na sztukę
Dobre... u mnie do niedawna był jeden bojownik na 168 l.
Moim zdaniem na dnie dobrze spisuje się drobny piasek, kiedyś miałem taki z marketu budowlanego. Obecnie mam piasek znad morza, jest drobniejszy i jaśniejszy, u mnie świetnie się sprawdza.
Możesz dać jakiś korzeń (ładne są red moor), kilka kamyków (choć to nie konieczne), proste rośliny i będzie pięknie ;)
Tu możesz podejrzeć mniej więcej o co mi chodzi:
viewtopic.php?f=61&t=4075&start=180

Powodzenia :)
  • 2

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 841
Rejestracja: 21 kwie 2014, 20:49
Lokalizacja: Olsztyn
Reputacja: 188
GG: 3079576

Re: masakra na Facebooku

autor: Krzych67 » 17 paź 2018, 21:02

A co to jest fejsbok? :myslec
  • 1

+ A On nachyliwszy się pisał palcem po ziemi +
Rezydent
 
Posty: 340
Rejestracja: 24 lut 2018, 08:01
Reputacja: 54
GG: 0

Re: masakra na Facebooku

autor: Windus » 18 paź 2018, 07:26

Na Twoim miejscu zacząłbym od nowa z tym akwarium. Rybki niestety też do wymiany.
Tu moim zdaniem masz bardzo ładną i prostą aranżację zbiornika - właściciela już znasz :)
viewtopic.php?f=16&t=5213&start=30
I tu coś godnego polecenia:
viewtopic.php?f=16&t=3316&start=270

Ale to tylko moje zdanie, możesz mieć odmienne. Ja ostatnio wolę proste, łatwe w utrzymaniu rośliny i ryby.
  • 1

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 841
Rejestracja: 21 kwie 2014, 20:49
Lokalizacja: Olsztyn
Reputacja: 188
GG: 3079576

Re: masakra na Facebooku

autor: Awokado » 18 paź 2018, 08:09

:dobry Miło mi, że się podoba :) Muszę zrobić aktualne zdjęcia bo po wprowadzeniu Guianacar zbiornik został lekko przebudowany.
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2021
Rejestracja: 06 paź 2013, 21:00
Lokalizacja: Białystok, Wygoda
Reputacja: 586
GG: 0

Re: masakra na Facebooku

autor: Windus » 18 paź 2018, 10:58

Awokado pisze:Miło mi, że się podoba :)
Podoba się i to bardzo. Wiesz nie odzywam się ale po cichu podglądam ;)
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 841
Rejestracja: 21 kwie 2014, 20:49
Lokalizacja: Olsztyn
Reputacja: 188
GG: 3079576

Następna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości
Reputation System ©'