Jedzenie i nadmiar karmienia !!!!! WTF!

Tutaj możesz poruszać dowolne tematy związane z akwarystyką

Jedzenie i nadmiar karmienia !!!!! WTF!

autor: PatelsonSenior » 28 wrz 2018, 23:08

Ano witam ponownie!!!

Zapytanie mam odnośnie częstotliwości karmienia rybek....
podobno dobrze jest karmić rybeczki raz dziennie ..niektórzy mówią że nawet raz na dwa dni...
ale.. że nauczyłem moje maleństwa dosłownie "żreć" rano i wieczorem czy robię im krzywdę czy nie????

Dodam że moje rybki żyją już ok ponad miesiąca w pełnej harmonii (poza jednym epizodem który chyba nadaje się na osobny temat)
pomijając mieszankę gatunkową którą tam wpuściłem to chyba jest ok....

podobno to sprawa indywidualna co do zbiornika.
i tutaj do sedna czy karmie je za często czy może jak mają potrzebę to mogę
napiszę szczerze że karmię je tak często bo sumienia nie mam żeby im nie dać jak wstaje rano do pracy , podchodzę do akwa i patrzą na mnie i poruszenie jest przy otworze pokrywy a to samo ja wracam wieczorem :/

a poniżej fotki zbiornika które wyjątkowo spodobało się moim lokatorom malutkim :D
tzn. wykorzystują każdy jeden element który im zafundowałem!!!!
:D
a nowy skład istniejący już od dłuższej chwili to:
6 neonek
3 mieczyki
2 molinezje
2 welonki
2 chyba karpiki Koi (z oczka wodnego to nie wiem dokładnie bo tam 5 gatunków a każdy podobny)
2 piskorze
1 skalar
1 bojownik
  • 0

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Awatar użytkownika
Czasami zagląda
 
Posty: 57
Rejestracja: 03 sie 2018, 18:51
Lokalizacja: Nowy Sącz
Reputacja: 22
GG: 0

Re: Jedzenie i nadmiar karmienia !!!!! WTF!

autor: Mattija2 » 29 wrz 2018, 09:05

Karm raz dziennie, ryby mogłyby jeść nawet 5 i 10 razy. To Ty im serwujesz i kontrolujesz ilość pożywienia.
Uporządkuj obsadę, bo prosisz się o same kłopoty. Gatunki do siebie nie pasują parametrowo i akwarium jest na nie zdecydowanie za małe.. :(
  • 0

Awatar użytkownika
Czasami zagląda
 
Posty: 64
Rejestracja: 28 sty 2018, 20:03
Lokalizacja: Czeladź
Reputacja: 56
GG: 0

Re: Jedzenie i nadmiar karmienia !!!!! WTF!

autor: Awokado » 29 wrz 2018, 22:56

Niestety, podpisuje się pod postem powyżej, obsada do mocnej redukcji. Będą z tego kłopoty, które mogą zniechęcić Cię do akwarystyki. Co do karmienia, ja wrzucam żarcie raz dziennie, po brzuchach neonów i tak widac, ze są objedzone. Czasem zdążają się głodówki. Ważne żeby pokarm był urozmaicony i aby nie przesadzić z karmieniem, ryby świetnie sobie poradzą nawet jak czasem nie podkarmiasz, ślubna glon etc. :)
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2021
Rejestracja: 06 paź 2013, 21:00
Lokalizacja: Białystok, Wygoda
Reputacja: 586
GG: 0

Re: Jedzenie i nadmiar karmienia !!!!! WTF!

autor: ManiaPI » 01 paź 2018, 19:37

ryby trzeba karmić często , obficie, różnorodnie, ale tylko w fazie intensywnego wzrostu. potem zdecydowanie rzadziej ( co prawda wszystko zależy od obsady. jak pielki nie dostana papu to zjedzą wszystko co pływa x) )
zdecyduj się jaki baniak chcesz prowadzić?
jeśli coś a'la ameryka to bojek, piskorki i welony out( koi na pewno uot) jeśli towarzyskie to...albo bojek albo skalary(skalary!! jedna sztuka to nieporozumienie) choć w Twoim baniaku każdy skalar to nieporozumienie :zły
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 941
Rejestracja: 17 paź 2013, 12:51
Lokalizacja: Tykocin
Reputacja: 363
GG: 0

Re: Jedzenie i nadmiar karmienia !!!!! WTF!

autor: Leszek.G » 03 paź 2018, 05:28

[
PatelsonSenior pisze:podobno dobrze jest karmić rybeczki raz dziennie ..niektórzy mówią że nawet raz na dwa dni...


A sami ile razy dziennie wpier........ ? :evil Raz dziennie i najlepiej tylko po jednym płatku.... :evil Karmione raz na tydzień też długo pociągną ... :evil

W naturze ryby jedzą przy każdej okazji - więc 2 razy dziennie wcale nie jest za często. Są zwolennicy karmienia raz dziennie - ale dużo, choć osobiście uważam że lepiej jest karmić 2 razy dziennie mniejszymi porcjami. To że ryba napcha sobie brzuch to nic dobrego - tak uważam.
Ryby mają pływać, żreć, srać i rosnąć - nie czekać na litość opiekuna. Przegłodzić oczywiście nie zaszkodzi raz w tyg.
  • 2

Awatar użytkownika
Bywalec
 
Posty: 174
Rejestracja: 04 sie 2018, 08:03
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Reputacja: 66
GG: 0

Re: Jedzenie i nadmiar karmienia !!!!! WTF!

autor: ManiaPI » 04 paź 2018, 20:19


W naturze ryby jedzą przy każdej okazji -


ale tych okazji nie mają regularnych i "okazja" wymaga konkretnego wysiłku. w naturze (upraszczając) zapasiony drapieżnik nie złowi "fit" ofiary
z kolei zapasiona "ofiara" nie zdąży się zapaść..

Ryby mają pływać, żreć, srać i rosnąć - nie czekać na litość opiekuna. Przegłodzić oczywiście nie zaszkodzi raz w tyg.


z ideą się zgodzę ale tak nie do końca :D
w okresie intensywnego wzrostu dużo karmy ale po osiągnięciu dorosłości zdecydowanie rozważniej.
dużo zależy od ryb. sumy czy inne drapole po zjedzeniu potrzebują czasu na "zawiązanie sadełka" duże pielki spokojnie można karmić co drugi dzień i nie ma naprawdę żadnego dramatu.
oczywiście są inne szkoły np. "szkoła Adamsa" - w opór- x)
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 941
Rejestracja: 17 paź 2013, 12:51
Lokalizacja: Tykocin
Reputacja: 363
GG: 0

Re: Jedzenie i nadmiar karmienia !!!!! WTF!

autor: adams2121 » 04 paź 2018, 21:55

Wywołany ;)
Karmić można różnie :cool
Liczą się efekty, wygląd, rozmiar, zdrowie , kondycja i wiele innych czynników około " utrzymaniowych " ryb .
Moim zdaniem równie ważny jest stopień natlenienia , jakość wody , ilość roślin i kilka jeszcze czynników .

Jak karmie skromnie na miarę moich możliwości .
Czasem raz, ale i pół kilo żywej ochotki na 2/3 dni .
Jedzą wszystkie ryby.
Ważne jest jedno , aby pokarm nie psuł wody .nie rozkładał się .
Cukinia znikła cała za 2/3 dni . Bez obierania .

Po rybach widać wszystko .
  • 1

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0


Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości
cron
Reputation System ©'