Kiedy zacząć podawać nawozy?

Tutaj możesz poruszać dowolne tematy związane z akwarystyką

Kiedy zacząć podawać nawozy?

autor: Żyto. » 19 sie 2018, 02:08

Witam, jestem nowy na forum więc wszystkich witam.
Zamierzam zakupić akwarium 250 litrów i zaaranżować go w typie Holenderskim będzie to moje pierwsze akwarium tego typu.
Nie chce pisać poszczególnych rzeczy jaki osprzęt i tak dalej bo nie w tym rzecz, chciałbym wiedzieć kiedy będę mógł zacząć stosować nawozy w formie płynu i w jakich proporcjach na sam początek aby nie mieć niespodzianek.
Akwarium będzie miało 250 litrów to tego jako podłoże AQUA-ART AQUA SUBSTRATE II+ 5,4kg <myślę ze 5 worków wystarczy,jeśli nie proszę mnie poinformować< + jakaś tam aranżacja około 5 kg kamieni i może dwa może jeden korzeń to wyjdzie koło 216 litrów wody, do tego 4X39 watta oświetlenia to mi da lekko ponad 0,70 watta na litr wody, do tego oczywiście będzie dozowane co2 24h, nawozy w płynie jakie będę stosować i myślę że są ok to AQUA ART PLANTA GAINER K+/Ferro/Classic i Macro Red, i tu jest pytanie kiedy mogę zacząć stosować te nawozy w świeżo założonym akwarium, w jakich proporcjach na etapie dojrzewania akwarium mniejszych/większych/podanych przez producenta? Od którego zacząć? Na przykład po założeniu akwarium producent podłoża informuje alby podmieniać 40% wody przez pierwsze dwa tygodnie. To w czasie tych podmian mam dodawać K+ czy jeszcze w tedy nie?
Proszę o pomoc może pytania są banalne ale proszę o wyrozumiałość.
Pozdrawiam.
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 1
Rejestracja: 19 sie 2018, 01:39
Lokalizacja: Salzgitter
Reputacja: 0
GG: 0

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości
Reputation System ©'