Start akwarium, cykl azotowy - czy to już po?..

Tutaj możesz poruszać dowolne tematy związane z akwarystyką

Re: Start akwarium, cykl azotowy - czy to już po?..

autor: Awokado » 29 sie 2018, 20:19

Widzisz, mówiłem ze z tym NO2 to lipa :)
  • 1

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2021
Rejestracja: 06 paź 2013, 21:00
Lokalizacja: Białystok, Wygoda
Reputacja: 586
GG: 0

Re: Start akwarium, cykl azotowy - czy to już po?..

autor: muchol » 05 wrz 2018, 22:44

Kk minął tydzień jak w akwarium pływają gupiki i na wyniki testów nie wpłynęło to w ogóle. Jedynie NO3 troszkę spadło jak podmieniłem trochę wody ale to przecież normalna postać rzeczy:)
Testy na dzień dzisiejszy (i wiele poprzednich) wyglądają następująco:

PH - między 7,4 a 7,6 ustalmy więc że 7,5
NO2 - 0
NO3 - między 1 a 5
NH4 - mniej niż <0,05
KH - 6
GH - 10

Wszystkie te parametry jak pisałem wyżej były prawie identyczne z wcześniejszymi, TYLKO KH i GH było zmienne dosyć często. Wartość KH wahała się od 4 do 6 max, natomiast jeśli chodzi o GH to były to wartości rzędu 9-10 stopni DE skali.. Tutaj mam więc pytanie czy Kh nie jest zbyt niskie? GH w sumie też mogło by być wyższe bo jak czytam powinno ono wynosić od 10 do nawet 26 stopni, nie wiem jak to wygląda jeśli chodzi o KH bo nie znalazłem takiej informacji. Przypomnę że w akwa trzymać zamierzam cynotilapia afra cobue lub cynotilapia afra white top galileya reef hara (jeden z tych 2, jeszcze sie zdecydować nie mogę:P) razem z Pseudotropheus saulosi (z hodowli państwa Wisz). Jak patrzę w cenniku te afry są pokolenia F1, a saulosi F2. Nie wiem więc czy za bardzo się nie przejmuje się tymi parametrami GH/KH.
  • 0

Awatar użytkownika
Nowy na forum
 
Posty: 14
Rejestracja: 17 sie 2018, 03:08
Lokalizacja: Lubuskie
Reputacja: 3
GG: 0

Re: Start akwarium, cykl azotowy - czy to już po?..

autor: muchol » 09 wrz 2018, 02:23

Dobra mniejsza z tym KH, PH miałem ciągle na stałym poziomie i tak:) Trza rybki zamawiać. Tylko się zastanawiam w jakieś ilości, żeby ich za dużo nie było. Na pewno chcę mieć samca hary i ze 3 samiczki dla niego. Resztę stanowiły by haremy saulosi (2 samce na 8-10 samiczek?). Chyba sam sobie odpowiedziałem ale żeby to można było rozpoznać która z rybek to samiec a samiczka.. 5 sztuk hary i 11 saulosi myslicie ze bedzie git? ;P
  • 0

Awatar użytkownika
Nowy na forum
 
Posty: 14
Rejestracja: 17 sie 2018, 03:08
Lokalizacja: Lubuskie
Reputacja: 3
GG: 0

Re: Start akwarium, cykl azotowy - czy to już po?..

autor: miewan » 09 wrz 2018, 08:03

W 240-to litrowym akwa ?
Oj nieco Cię poniosło, czy myślisz że takie zanotujesz straty na aklimatyzacji ryb ?
Nie wiem jak duże ryby Tanmal ma Ci sprzedać, ale raczej nie będzie t0 narybek, więc i z rozróżnieniem płci nie będą mieć problemu, bo i cyno. i pseudo. jednak różnią się wybarwieniem i Wiszowie jeżeli podejdą do tego starannie to sprzedadzą Ci w preferowanych układach.
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Start akwarium, cykl azotowy - czy to już po?..

autor: muchol » 09 wrz 2018, 15:03

Podałem taką ilość z racji tego że będę z nich tworzył haremy. Resztę postaram się sprzedać/ewentualnie oddać komuś. Rybki będą miały po 3-4 cm nie jest więc chyba możliwe odróżnienie płci a jak czytałem nawet zdominowane samce potrafią przez długi okres wyglądać identycznie jak samiczki. A jak zapytałem czy mogę dostać gwarancję na to że dostanę haremy to otrzymałem odpowiedź "Sorry ale ja nie jestem czarodziejem aby na mlodziezy dawac Panu gwarancje plci . Chyba,ze rozmawia Pan o doroslych rybach z odlowu, ktore jezeli nawet sa dostepne to sa barrdzo drogie."
  • 0

Awatar użytkownika
Nowy na forum
 
Posty: 14
Rejestracja: 17 sie 2018, 03:08
Lokalizacja: Lubuskie
Reputacja: 3
GG: 0

Re: Start akwarium, cykl azotowy - czy to już po?..

autor: miewan » 09 wrz 2018, 17:58

Cóż mam napisać, albo olewają temat i łowią jak leci, albo co jest bardziej prawdopodobne mocno się asekuruje, o ile afry ze swoją „niebieskością” pewnie mogą być tu problematyczne, to Saulosi przy tej wielkości (50% nominalnej) już powinien być wyraźny, zakładając nawet, że nadal będą wszystkie żółciutkie to już powinny uwidaczniać się atrapy
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Start akwarium, cykl azotowy - czy to już po?..

autor: Awokado » 10 wrz 2018, 08:30

Miałem kiedyś saulosi w sporo mniejszym akwarium, utrzymał się tylko jeden samiec i 6 samic. Nie dało rady utrzymanie dwóch samców, bo non stop były walki. Myślę, że przy dwóch gatunkach dasz radę utrzymać harem każdego z nich. Nie wiem jak zaaranżowałeś zbiornik, ale ja dbałem o to aby w środkowej części zbiornika stały wysokie kamienie, akwarium było podzielone dwoma głazami i utworzyły się trzy strefy, wtedy ryby nie wchodziły sobie w paradę. W taki sposób w 300l bańce miałem harem Maylandia Estehare Red Red razem z P. Demasoni, a ostatecznie dołączyły do nich C.Yellow i wszystko było ok :)
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2021
Rejestracja: 06 paź 2013, 21:00
Lokalizacja: Białystok, Wygoda
Reputacja: 586
GG: 0

Re: Start akwarium, cykl azotowy - czy to już po?..

autor: muchol » 01 sty 2019, 22:23

Pragnę podziękować wszystkim zainteresowanych tematem, i każdemu z osobna @miewan @Awokado @Misiak @adams2121
Pomogliście podczas gdy na innym, popularnym forum poświęconym malawi lekko olali mój temat:P
Obecnie w akwarium pływa 20 rybek z czego po redukcji chcę ich mieć ~15. Będzie to ~10x saulosi (2+8 lub 3+8) 5x hara (1+4).
https://zapodaj.net/484dfa1b56ed4.jpg.html w załączniku obecne zdjęcie akwa.
  • 3

Awatar użytkownika
Nowy na forum
 
Posty: 14
Rejestracja: 17 sie 2018, 03:08
Lokalizacja: Lubuskie
Reputacja: 3
GG: 0

Poprzednia

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości
Reputation System ©'