Całkiem Świeży

Tutaj możesz poruszać dowolne tematy związane z akwarystyką

Całkiem Świeży

autor: sitek97 » 01 mar 2018, 20:47

Witam :D
Jestem całkowicie świeży w obchodzeniu się z akwarium ,wiec mam parę pytań co do obsady rybek
Na wstępie powiem ze Zbiornik ma 150L a dotychczasowa obsada to 7 rybek (Danio Pręgowate ) krewetka i zbrojnik pospolity .
Teraz pytanie :} czy do takiego akwarium mogę dodać rybki które mnie urzekły swoim pięknem tzn (Pyszczkaki) .
Nie będzie to za małe akwarium dla nich ? Dno jest żwirowate , posiadam dużo roślin ,i tu już nie wiem co więcej potrzeba wiedzieć ^+^
  • 1

Nowy na forum
 
Posty: 4
Rejestracja: 01 mar 2018, 20:23
Lokalizacja: kamil12345
Reputacja: 1
GG: 0

Re: Całkiem Świeży

autor: pawelek2304 » 01 mar 2018, 21:22

Nie, jeśli już tak bardzo chcesz pyszczaki to musisz akwarium podporządkować pod nie, zamiast roślin skały njalpeiej wapienne.
  • 0

Bywalec
 
Posty: 204
Rejestracja: 28 paź 2013, 08:52
Lokalizacja: Białystok/Piasta
Reputacja: 18
GG: 4993916

Re: Całkiem Świeży

autor: Awokado » 01 mar 2018, 22:23

Witaj :) Podaj wymiary dna swojego zbiornika, przy tych rybach jest to istotny parametr. W 150l zbiorniku mógłbyś trzymać jeden gatunek puszczaka. Najczęściej początkującym poleca się Pseudotropheus Saulosi ze względu na to, ze ryby nie rosną bardzo duże i w dodatku maja ciekawe kolory. Samce są niebiesko-granatowe, a samice żółte. W takim zbiorniku najlepiej trzymać harem tych ryb, czy samiec + kilka samic. Być może udałoby się z dwoma samcami, ale jest to uzależnione od charakteru konkretnego osobnika. Co do roślin, nie wszystkie pyszczaki niszczą rośliny, Saulosi na pewno do nich nie należą. Nie wiem jakie rośliny masz w zbiorniku, ale w akwariach typu Malawi najczęściej pojawiają się vallisneria, zwartka, cryptocoryna. Pamiętaj o wydajnej filtracji! To podstawa przy puszczakach. Na koniec powiem jeszcze jedna oczywistą rzecz, ryby które obecnie posiadasz kompletnie nie nadają się do pyszczaków, chyba że jako pokarm ;P
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2021
Rejestracja: 06 paź 2013, 21:00
Lokalizacja: Białystok, Wygoda
Reputacja: 586
GG: 0

Re: Całkiem Świeży

autor: sitek97 » 03 mar 2018, 11:06

Więc tak dno w akwarium ma ok 5 cm jest zrobione z drobnego żwiru ok (1-2mm) + drobny piasek . A rośliny jakie posiadam to hemianthus micranthemoides - hemianthus callitrichoides "cuba" - bacopa caroliniana - hygrophila polysperma - cryptocoryne species - eleocharis parvula - pogostemon erectus .
Co do moich rybek :D to są rybki które miały mi pomoc w sprawdzeniu czy akwarium już nadaje się do wpuszczenia czegokolwiek .wiadomo lepiej jak zdechnie rybka za 4 zł niż za 14 :D
A i jeszcze jedno czy te pyszczaki saulosi lubią rośliny czy całkowicie trzeba by je usunąć ??
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 4
Rejestracja: 01 mar 2018, 20:23
Lokalizacja: kamil12345
Reputacja: 1
GG: 0

Re: Całkiem Świeży

autor: Awokado » 03 mar 2018, 21:50

Przekopując piasek saulosi zniszczą Ci rośliny, zakopią je, pogryzą. Serio, z tego typu roślin jakie aktualnie posiadasz musisz zrezygnować chcąc mieć pyszczaki.
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2021
Rejestracja: 06 paź 2013, 21:00
Lokalizacja: Białystok, Wygoda
Reputacja: 586
GG: 0

Re: Całkiem Świeży

autor: sitek97 » 03 mar 2018, 22:33

Ehhhh :( no to trudno nie będę już niszczył tego co mam . Dziękuję za podpowiedzi
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 4
Rejestracja: 01 mar 2018, 20:23
Lokalizacja: kamil12345
Reputacja: 1
GG: 0

Re: Całkiem Świeży

autor: Bieta » 04 mar 2018, 08:25

W takim tazie, nie zostaje Ci nic innego, jak ustawienie dodatkowego szkła tylko pod pyszczaki. Będziesz miał i jedno i drugie.
  • 1

Kolekcjonerka akwariowych "słoików".
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2665
Rejestracja: 24 lut 2016, 23:16
Lokalizacja: Białystok, Wysoki Stoczek
Reputacja: 430
GG: 0


Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości
cron
Reputation System ©'