Akwarium 450l początek.

Tutaj możesz poruszać dowolne tematy związane z akwarystyką

Re: Akwarium 450l początek.

autor: Galen » 11 kwie 2017, 06:23

Zwinniki już szaleją pływają dynamicznie od lewej do prawej.Nic przez noc nie padło.Skalary natomiast po zaświeceniu światła blade i wystraszone.Kolejne zakupy ryb planuje za 2 tyg.(najprawdopodobniej neony czerwone/ więcej zwinnników).Będę badał i kontrolował NO2.
  • 0

Awatar użytkownika
Często zagląda
 
Posty: 110
Rejestracja: 27 lut 2017, 22:43
Lokalizacja: Kielce
Reputacja: 20
GG: 0

Re: Akwarium 450l początek.

autor: Galen » 11 kwie 2017, 06:54

ManiaPI pisze:nie sądzę żeby były problemy, cykl azotowy jeszcze nie zamknięty, ale przy rybach szybciej ruszy. zresztą wpuszczenie ryb to jedna z metod na przyśpieszenie cyklu.
20 ryb ( pewnie maluchy?) to nic strasznego, zresztą jak pisze Alek mają pewnie lepsze warunki niż w sklepie. tylko nie szalej z kolejnymi zakupami x) daj zbiornikowi się ustabilizować.
bardziej bym sie obawiał glonów bo z zielskiem trochę skąpo.

Tak rybki to maluchy +dzisiaj idę jeszcze po jakieś rośliny.Skalary tylko po rogach siedzą i są blade jak rozwielitki :( .
  • 0

Awatar użytkownika
Często zagląda
 
Posty: 110
Rejestracja: 27 lut 2017, 22:43
Lokalizacja: Kielce
Reputacja: 20
GG: 0

Re: Akwarium 450l początek.

autor: Galen » 11 kwie 2017, 07:43

alek pisze:Ryby przeżyją, nie ma co się martwić. To pokolenie F-ileśtam. W sklepie na bank pływały w zwykłej kranówce. To nie F0.

Akurat to jedyny sklep w moim mieście który utrzymuje ph 5,5-6 dla ryb :D .
Dlatego m.in nie kupi się tam tanganiki i malawi.
  • 0

Awatar użytkownika
Często zagląda
 
Posty: 110
Rejestracja: 27 lut 2017, 22:43
Lokalizacja: Kielce
Reputacja: 20
GG: 0

Re: Akwarium 450l początek.

autor: Awokado » 11 kwie 2017, 08:12

Galen pisze:Akurat to jedyny sklep w moim mieście który utrzymuje ph 5,5-6 dla ryb


W takim razie jakie Ph przygotowałeś w akwarium? Bo jeśli to była kranówka, Ph będziesz miał w okolicach 7 stopni.

Jeszcze jedna podpowiedź techniczna. Nie pisz postu pod postem, użyj opcji edytuj :)
  • 1

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2021
Rejestracja: 06 paź 2013, 21:00
Lokalizacja: Białystok, Wygoda
Reputacja: 586
GG: 0

Re: Akwarium 450l początek.

autor: miewan » 11 kwie 2017, 08:30

Galen pisze:Akurat to jedyny sklep w moim mieście który utrzymuje ph 5,5-6 dla ryb

Oj Galen chyba nieco konfabulujesz, albo dziwny to sklep, który odciąłby się od tanich źródeł dostaw ( hurtownie, giełda,polskie hodowle ), a tym samym sprzedawane tam ryby powinny być kilkukrotnie droższe niż w pozostałych 4 sklepach i adresowane do "wysmakowanego" odbiorcy.
Też jako uczciwy sprzedawca powinien mieć duży plakat "Nasze ryby trzymamy na kwasie , więc jeżeli nie jesteś wpięty w RO nie kupuj u nas ryb" bo jak wpuścisz je "do kranu" to zejdą Ci jak jesienne liście z drzew.
  • 2

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Akwarium 450l początek.

autor: Galen » 11 kwie 2017, 08:39

Awokado pisze:
Galen pisze:Akurat to jedyny sklep w moim mieście który utrzymuje ph 5,5-6 dla ryb


W takim razie jakie Ph przygotowałeś w akwarium? Bo jeśli to była kranówka, Ph będziesz miał w okolicach 7 stopni.

Jeszcze jedna podpowiedź techniczna. Nie pisz postu pod postem, użyj opcji edytuj :)


Lałem około 90% czystego RO i reszte kranówki jako zmineralizowanie.GH wyniosło 3 PH niestety 7 ,ale myślę że zbije je szyszkami , liśćmi.Co do pisania przepraszam , poprawie się, pisałem na szybko ;)

miewan pisze:
Galen pisze:Akurat to jedyny sklep w moim mieście który utrzymuje ph 5,5-6 dla ryb

Oj Galen chyba nieco konfabulujesz, albo dziwny to sklep, który odciąłby się od tanich źródeł dostaw ( hurtownie, giełda,polskie hodowle ), a tym samym sprzedawane tam ryby powinny być kilkukrotnie droższe niż w pozostałych 4 sklepach i adresowane do "wysmakowanego" odbiorcy.
Też jako uczciwy sprzedawca powinien mieć duży plakat "Nasze ryby trzymamy na kwasie , więc jeżeli nie jesteś wpięty w RO nie kupuj u nas ryb" bo jak wpuścisz je "do kranu" to zejdą Ci jak jesienne liście z drzew.


Pokazywał mi czym nawet zbija ph były to jakieś opiłki na wygląd takiego sposobu jeszcze nie znałem.Sprzedawca po 60 , w dodatku mówił że jeśli musiałby dokładać to by dokladał do niego ze względu że to jego życiowa pasja.Nie wiem ile w tym prawdy ,ale ryby sprzedaje każdemu więc może kręci ;P .
  • 0

Awatar użytkownika
Często zagląda
 
Posty: 110
Rejestracja: 27 lut 2017, 22:43
Lokalizacja: Kielce
Reputacja: 20
GG: 0

Re: Akwarium 450l początek.

autor: Seban » 11 kwie 2017, 09:05

Z tym dokładaniem jestem w stanie uwierzyć. Windus w Olsztynie wyczaił taki mały sklepik gdzie zastanawialiśmy się gdzie opłacalność prowadzenia go. Facet jest mocno zakręcony na punkcie ryb. Ma ogromną wiedzę i spore osiągnięcie w rozmnażaniu niepospolitych ryb lub uważanych za trudne do rozmnożenia. Nikomu się tym nie chwalił a kilka ciekawych publikacji mogłoby powstać. Jako ciekawostkę podam, że facet jest emerytowanym profesorem uczelni olsztyńskiej.
  • 1

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 2215
Rejestracja: 03 lis 2013, 20:00
Lokalizacja: Mrągowo
Reputacja: 494
GG: 4479432

Re: Akwarium 450l początek.

autor: Awokado » 11 kwie 2017, 12:10

Mimo wszystko cięzko uwierzyć w te parametry w sklepie. Jeżeli Ph w wodzie sklepowej rzeczywiście ma 5,5 stopnia a Ty w swoim zbiorniku 7 to ryby przez jakiś czas zachowywałyby się "dziwnie" prawdopodobnie nie pobierały pokarmu i smętnie ruszały się po zbiorniku. Z tego co piszesz wszytko wygląda ok, ryby są aktywne, dlatego uważam, że wartości ph są zbliżone.
  • 1

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2021
Rejestracja: 06 paź 2013, 21:00
Lokalizacja: Białystok, Wygoda
Reputacja: 586
GG: 0

Re: Akwarium 450l początek.

autor: Galen » 11 kwie 2017, 14:38

W jego 5,5 nie wierzę ale tak z 6,5 to pewnie ma , ryby przywozi z giełdy/hodowli z Poznania , często przez pierwsze 2 dni po dostawie ryby mu padają , ale później co przeżyje to już przynajmniej jakiś czas się trzyma.
Dokupiłem 2 anubiasy i zamawiam filtr + wkłady.
Podsumowując moje zamówienia kupiłem:
Jbl"a 1901
4l matrixa
100 sztk. Liści ketapangu
100 sztk.szyszek
250ml Tetry min.
Woda nabrała bardziej herbacianego koloru.
Wie ktoś może dlaczego na krawędziach tafli pojawiają się bąbelki?Cała tafla jest poruszana czyżby przez to ?
PH w akwarium wynosi 6,8
NO3 0,025
KH wynosi 3
GH wynosi 4
  • 0

Awatar użytkownika
Często zagląda
 
Posty: 110
Rejestracja: 27 lut 2017, 22:43
Lokalizacja: Kielce
Reputacja: 20
GG: 0

Re: Akwarium 450l początek.

autor: adams2121 » 11 kwie 2017, 15:06

Pojedyncze bąbelki czy tworzy się piana ?
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

PoprzedniaNastępna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości
cron
Reputation System ©'