Akwarium 450l początek.

Tutaj możesz poruszać dowolne tematy związane z akwarystyką

Re: Akwarium 450l początek.

autor: Galen » 14 kwie 2017, 22:04

Jestem już po podmiance , podmieniłem mało bo ledwo 30l ,ale kolejną przeprowadzam we wtorek.Prawdopodobnie jutro będę już w posiadaniu wkładów i filtra.
Nie wiem czy obsada jest do końca trafiona...Wydaje mi się że zwinniki działają na nerwy skalarom.Mogłem nie łączyć ryb szybkich z powolnymi,ale jest chociaż kontrast pewnie do czasu kiedy skalary urosną. :whistle
Filtr dojechał jest już podłączony,e901 narazie został odpięty i idzie do umycia.
Dziś odmuliłem trochę dna i wypełniłem braki wody po zassaniu jej przez filtr i podmianie.
Po wymienieniu filtra na mocniejszy myślałem że delikatnie zachwieje się biologia ,ale póki co testy w normie NO2 wynosi 0,05 .Chciałbym się spytać sprawy raczej wiadomej temperatura w akwarium waha się od 25,8 do 26,5 czy nie jest za niska dla skalarów?W zbiorniku znajdują się również zwinniki ,więc nie chciałbym ich ugotować ,a na jakimś forum przeczytałem że dla skalarów naj. jest temp. 27stopni i to właśnie skłoniło mnie do błachej refleksji.
(O ile 26,5 jest okay o tyle 25,8 jest delikatnie za nisko).
  • 0

Awatar użytkownika
Często zagląda
 
Posty: 110
Rejestracja: 27 lut 2017, 22:43
Lokalizacja: Kielce
Reputacja: 20
GG: 0

Re: Akwarium 450l początek.

autor: adams2121 » 15 kwie 2017, 05:08

Nie odłączaj starego filtra - niech kilka tygodni pochodzą razem .
  • 1

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: Akwarium 450l początek.

autor: ManiaPI » 15 kwie 2017, 09:01

mam u siebie połączenia skalarów i rodostomusów i jedne olewają drugie.
Skalary nie mają stresu że dookoła pływa sporo szybkich ryb. n chyba że się trą ( a trą się na okrągło) wtedy przeganiają z okolic ikry.
stres u skalarów prędzej jest spowodowany nowym średnio na tę chwile przytulnym zbiornikiem. trochę tam jasno :D
a temperatura... zaskoczyłeś mnie , aż będę musiał sprawdzić , jakoś tak w głowie funkcjonuje mi skalar 24-26 stopni ale nie pamiętam kiedy sprawdzałem jaka powinien mieć temperaturę..
moje grzałki są ustawione na 23 stopnie, skalary się trą jak głupie..
  • 1

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 941
Rejestracja: 17 paź 2013, 12:51
Lokalizacja: Tykocin
Reputacja: 363
GG: 0

Re: Akwarium 450l początek.

autor: Bieta » 15 kwie 2017, 09:13

Tak poczytałam Wasze posty, że i ja zajrzę do swoich skalarów i sprawdzę temperaturę. Paleciakom sprawdzam na okrągło, a ten zbiornik pomijam, ;(
Mam wyłączoną grzałkę, temp 25.8. Ale nie będę jej podłaczała. Ostatnio dostałam dopłatę za energie elektyczna 700 zł, to sie prawie załamałam i dużo sprzętów poodłączałam. Bo inaczej z finansami niewyróbka, a i tak moje pobory przeznaczam w tej chwili w głównej mierze na akwarystykę. :D
  • 1

Kolekcjonerka akwariowych "słoików".
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2665
Rejestracja: 24 lut 2016, 23:16
Lokalizacja: Białystok, Wysoki Stoczek
Reputacja: 430
GG: 0

Re: Akwarium 450l początek.

autor: Misiak » 15 kwie 2017, 09:19

Moje skalary źle znosiły zawsze temperaturę gdy spadała poniżej 22 stopni. Każda inna temperatura nie dawała żadnych objawów z 31 włącznie.
W jednym baniaku ze skalarami mam zimą 24 stopnie w drugim 26, od wiosny do jesieni grzałki są wyłączone i woda ma tyle na ile pozwoli otoczenie.
  • 1

Awatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 2570
Rejestracja: 20 gru 2013, 23:51
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1314
GG: 1735873

Re: Akwarium 450l początek.

autor: Galen » 15 kwie 2017, 12:16

ManiaPI pisze:mam u siebie połączenia skalarów i rodostomusów i jedne olewają drugie.
Skalary nie mają stresu że dookoła pływa sporo szybkich ryb. n chyba że się trą ( a trą się na okrągło) wtedy przeganiają z okolic ikry.
stres u skalarów prędzej jest spowodowany nowym średnio na tę chwile przytulnym zbiornikiem. trochę tam jasno :D
a temperatura... zaskoczyłeś mnie , aż będę musiał sprawdzić , jakoś tak w głowie funkcjonuje mi skalar 24-26 stopni ale nie pamiętam kiedy sprawdzałem jaka powinien mieć temperaturę..
moje grzałki są ustawione na 23 stopnie, skalary się trą jak głupie..

Sam zauważyłem że przy oświetleniu bledną i są strasznie strachliwe no cóż muszą wytrzymać do piątku (wtedy idę po kryptokoryny i anubiaski)
Misiak pisze:Moje skalary źle znosiły zawsze temperaturę gdy spadała poniżej 22 stopni. Każda inna temperatura nie dawała żadnych objawów z 31 włącznie.
W jednym baniaku ze skalarami mam zimą 24 stopnie w drugim 26, od wiosny do jesieni grzałki są wyłączone i woda ma tyle na ile pozwoli otoczenie.

Nie jestem jakimś znawcą ale moim zdaniem dla skalarów im cieplej tym lepiej (oczywiście są jakieś granice )
Bieta pisze:Tak poczytałam Wasze posty, że i ja zajrzę do swoich skalarów i sprawdzę temperaturę. Paleciakom sprawdzam na okrągło, a ten zbiornik pomijam, ;(
Mam wyłączoną grzałkę, temp 25.8. Ale nie będę jej podłaczała. Ostatnio dostałam dopłatę za energie elektyczna 700 zł, to sie prawie załamałam i dużo sprzętów poodłączałam. Bo inaczej z finansami niewyróbka, a i tak moje pobory przeznaczam w tej chwili w głównej mierze na akwarystykę. :D

Ja przy takim rachunku musiałbym kończyć z akwarystyką (to już 100zł na miesiąc to dla mnie dużo ;P
  • 0

Awatar użytkownika
Często zagląda
 
Posty: 110
Rejestracja: 27 lut 2017, 22:43
Lokalizacja: Kielce
Reputacja: 20
GG: 0

Re: Akwarium 450l początek.

autor: Awokado » 16 kwie 2017, 23:12

Jeśli chcesz w szybki sposób zaciemnić zbiornik, rzuć na tafle pistię. Rośnie szybko i zrobi skalarom przyjemny cień ;) Słuchaj Misiaka i ManiaPI obaj mają duże skalary w bardzo dużych zbiornikach, wiedzą co mówią :oldman
  • 1

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2021
Rejestracja: 06 paź 2013, 21:00
Lokalizacja: Białystok, Wygoda
Reputacja: 586
GG: 0

Re: Akwarium 450l początek.

autor: Galen » 17 kwie 2017, 16:36

Poleci ktoś kogoś z pistią na allegro ?Dobrze jakby roślinki były bez ślimaków i glonów ;) .
  • 0

Awatar użytkownika
Często zagląda
 
Posty: 110
Rejestracja: 27 lut 2017, 22:43
Lokalizacja: Kielce
Reputacja: 20
GG: 0

Re: Akwarium 450l początek.

autor: miewan » 17 kwie 2017, 19:35

Galen nie chcę Ciebie przeganiać z naszego forum, ale będąc w Chrustach widzieliśmy "możliwości" KFA (Kieleckiego Forum Akwarystycznego), podobno tam właśnie zwłaszcza roślinami stoją, więc może wejdź im na giełdę, albo wjedź na lokalnego OLX'a.
  • 1

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Akwarium 450l początek.

autor: Bieta » 17 kwie 2017, 19:48

Też pomyślałam o lokalnym OLX-ie. A na ślimory kup z 10 helenek i po miesiącu będzie po sprawie.
  • 1

Kolekcjonerka akwariowych "słoików".
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2665
Rejestracja: 24 lut 2016, 23:16
Lokalizacja: Białystok, Wysoki Stoczek
Reputacja: 430
GG: 0

PoprzedniaNastępna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości
cron
Reputation System ©'