Nowe elementy w diecie ryb

Tutaj możesz poruszać dowolne tematy związane z akwarystyką

Nowe elementy w diecie ryb

autor: WOJTEK24 » 02 paź 2016, 20:03

Witam

Wczoraj, jako że udało mi się nie iść do roboty a i żona dała chwilę wolności (wyszła na jakiś szopinig czy coś ;) ), zajrzałem do lodówki i mym oczom ukazał się półmisek warzyw ugotowanych na parze. W związku z tym że obecne ryby nigdy nie próbowały żadnych naturalnych warzyw postanowiłem zrobić mały test. Przygotowałem marchewkę, brokuł oraz kalafior.
Przyznam szczerze że zdziwiłem się zachowaniem ryb: jako pierwsza podpłynęła samica bojownika, spróbowała wszystkiego i została przy brokule. Po chwili obok warzywek był istny kocioł. A tak przedstawiał się ranking popularności:
- brokuły - niekwestionowany lider, kto mógł starł się uszczknąć kawałek. Najciekawsze jak dla mnie było zachowanie bojownicy - zawsze spokojna teraz goniła praktycznie wszystkie ryby. Najśmieszniej wyglądało gdy płynęła po "oddech" - okazało się że umie się poruszać całkiem szybko :)
- kalafior - tę roślinę upodobały sobie głównie krewetki oraz średniej wielkości gupiki, cały czas obok niego ktoś się kręcił ale nie był to jakiś szał
- marchew - praktycznie totalny brak zainteresowania, mam wrażenie że ryby tylko testowały.

Z posiadanych przez mnie ryb tylko dwa gatunki nie były zainteresowane wegetariańską karmą - lśniącooczki oraz sumowate które kiedyś dostałem od miewana (nazwy nie pamiętam niestety).

A na zakończenie zdjęcie w jaki sposób się skończyła uczta (jakieś z 10 minut po rozpoczęciu):
  • 0

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Rezydent
 
Posty: 574
Rejestracja: 26 lis 2013, 18:35
Lokalizacja: Białystok/Dziesięciny
Reputacja: 91
GG: 0

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości
Reputation System ©'