126l - jaki filtr zewnętrzny??!

Tutaj możesz poruszać dowolne tematy związane z akwarystyką

Re: 126l - jaki filtr zewnętrzny??!

autor: Witek » 14 wrz 2016, 14:05

Ja mam multikani i midikani, obydwie pompy w akwa na wylocie (akwa 260 litrów). Rozwiązanie ma taki minus, że wylot jest dosyć głęboko więc ciężko by ładnie ruszał taflą wody (dlatego jest tam jeszcze turbo 500 co ma napowietrzanie i ma nieco ruszać taflą... ale i tak jest ona tak zarośnięta że ruch jest niewielki).
Drugie to nieco zabawy z zalaniem (podłączam na wlot kubła wylot z turbo500 lub patamini z wężem celem dostosowania średnic i przy ich pomocy wypełniam kubeł i rury wodą). po wypełnieniu odpalam pompy kubłów. Obydwie pompy chodzą bezszelestnie (zestaw multikani 3 słoiki mam używkę (za 50 złoty więc ich stan nie był najlepszy) i nie wiem ile pompa chodziła, midikani od nowości).
Multikani nie polecam bo jest przekombinowany, w moim np pękło nieco to ustrojstwo do dokręcania słoików co jest na słoiku, no i ma sporo uszczelek..., ale midikani ma prostą budowę. Bardzo fajny jest bypasa, czyli nie ma problemu z czyszczeniem bo rur nie ruszasz jak czyścisz kubeł. Warto przemyśleć oczywiście kupno prefiltra.
W przypadku większości kubełków trzeba przemyśleć czy czegoś nie wymienić jako medium filtracyjne... ja mam tam matrix siporax i bioceramikę 1600, wyleciał zeolit i tak z 50% ceramiki z zestawu. Azotany azotyny i oczywiście amoniak mam niewykrywalne przez testy (mam też pistię, rogatka i inne rośliny co nieco pochłaniają).
Następny plus to serwis Aqualea jak się trafi nawet jakiś trafny model to zapewne nie będzie problemu z wymianą, miałem tak z Patem mini który jako nówka burczał i w ramach reklamacji wymienili na bezszelestny....
  • 1

Rezydent
 
Posty: 341
Rejestracja: 13 paź 2013, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Reputacja: 40
GG: 0

Poprzednia

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości
cron
Reputation System ©'