przybudówka a fish room?

Tutaj możesz poruszać dowolne tematy związane z akwarystyką

przybudówka a fish room?

autor: Krzysiek0507 » 16 sie 2015, 22:46

Cześć, nie wiem czy w dobrym dziale zakłądam jak coś to proszę moderatora o przeniesienie do odpowiedniego działu :)

A więc do rzeczy: ostatnio się zastanawiałem czy warto zrobić sobie z przybudówki obok domu fish room. Czy ktoś ma z was jakieś doświadczenie z tego typu "zabawą"? Czy taką przybudówkę wystarczy tylko obic steropianem, dach zabezpieczyć wełną, nowe okno i drzwi (aby sie nikt nie wpie****ł)? i jeszcze kwestia ogrzania tego w zimę bo wiadomo jak to by wygladało. Chciałem się Was zapytać czy ktoś z was ma takie doświadczenie z tego typu projektem? Wiadomo to tylko luzne rozmyślanie póki co! a może kiedyś :D
  • 0

Czasami zagląda
 
Posty: 36
Rejestracja: 16 maja 2014, 19:15
Lokalizacja: Zabrze
Reputacja: 3
GG: 0

Re: przybudówka a fish room?

autor: Seban » 17 sie 2015, 06:06

Na działce mam murowaną, ocieploną altanę. Kilka osób z forum ją widziało. Zastanawiałem się nad postawieniem tam dużego szkła z rybami z jeziora Czos. Niestety zimą w środku jest na minusie. Po rozpaleniu w kominku i kilkugodzinnym grzaniu temperatura wzrasta do kilkunastu stopni. Aby móc tam trzymać ryby musiałbym, non stop palić w kominku i grzałki musiałyby chodzić dość często. Trochę drzewa by zeszło, prądu też sporo, a i czasu musiałbym poświęcić niemało. Zrezygnowałem z pomysłu.
  • 0

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 2215
Rejestracja: 03 lis 2013, 20:00
Lokalizacja: Mrągowo
Reputacja: 494
GG: 4479432

Re: przybudówka a fish room?

autor: miewan » 17 sie 2015, 18:43

Widziałem i byłem kiedyś w hurtowni akwarystycznej umieszczonej w starej szklarni "na kotłownię" - nie wytrzymała zimy ( a wcale nie było jakoś tragicznie zimno ).
Znam hurtownie i hodowle umieszczone w blokowych piwnicach bez wyprowadzenia dodatkowych węzłów ciepła i idzie.
Przy całkowitym wyeliminowaniu okna, ze szczelnymi dobrymi drzwiami i "staranną" izolacją przy znacznych kosztach dla uzyskania prawidłowej termiki latem i zimą pewnie dało by radę.
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: przybudówka a fish room?

autor: adams2121 » 17 sie 2015, 20:07

Wszystko rozbija się o koszty - ile zamierzasz przeznaczyć ? Na ten pomysł i późniejsze utrzymanie .

Widziałem kilka ogrodów całorocznych w większości przeszklonych - jeden z rybami typu karasie i karpie koi.
Napiszę jak ja bym to zrobil:
Wylewka betonowa z rurami od co w podłodze + kurtyny powietrzne od strony okien/przeszklen spięte w co
Całość z profili okiennych , nawet zadaszenie mocowane do budynku - coś w typie oranżerii
To zapewni ci ogrzewanie na zimę i względny spokój
Do tego pociagnalbym wodę i odpływ aby se ułatwić na przyszłość + obwód oddzielny min 3+ 2.5 elektryczny i dopiero planowalbym fishroom dalej ;)
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0


Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości
Reputation System ©'