Okoń pospolity ( Perca Fluviatilis)

Tutaj możesz poruszać dowolne tematy związane z akwarystyką

Re: Okoń pospolity ( Perca Fluviatilis)

autor: Deletor » 01 cze 2015, 23:02

Sezon w pełni. Przejdz się nad wodę pogadaj z wętkarzami na pewno z kimś się dogadasz kto by odstąpił 3 rybki.
  • 0

Czasami zagląda
 
Posty: 25
Rejestracja: 24 lis 2014, 00:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Reputacja: 1
GG: 0

Re: Okoń pospolity ( Perca Fluviatilis)

autor: wedka4 » 02 cze 2015, 19:03

przyjedź do Wasilkowa nad zalew tam często łowią to pewnie dostaniesz ja sam mogę ci kilka złowić :D
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 7
Rejestracja: 04 maja 2015, 16:41
Lokalizacja: wasilków
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Okoń pospolity ( Perca Fluviatilis)

autor: ManiaPI » 02 cze 2015, 19:52

jeśli ryba do akwarium to zdecydowanie podrywka, po co kłuć rybę którą chce się hodować?
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 941
Rejestracja: 17 paź 2013, 12:51
Lokalizacja: Tykocin
Reputacja: 363
GG: 0

Re: Okoń pospolity ( Perca Fluviatilis)

autor: Tomek1985 » 02 cze 2015, 20:37

Mogą też się dziwić jak powiem, że do stawu chcę kupić 3 ryby:-) Chociaż w hodowlach to raczej kupię tylko maluchy, materiał zarybieniowy. W takiej sytuacji kupiłbym więcej ryb i stopniowo redukował obsadę aczkolwiek wolałbym nabyć już większe ryby. Z tą podrywką też racja ale to chyba tylko maluchy tak?
  • 0

Czasami zagląda
 
Posty: 33
Rejestracja: 18 sty 2015, 20:49
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 7
GG: 0

Re: Okoń pospolity ( Perca Fluviatilis)

autor: rudy102 » 02 cze 2015, 21:40

Wcale nie. Tylko więcej czekania i że tak powiem może być nielegalne. Nie pamiętam co i jak jest z pokrywką obecnie. Swojego czasu na warcie się spore ukleje łapało w ten sposób. Takie 15 cm więc z większym też powinno być ok. Powodzenia
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 703
Rejestracja: 13 paź 2013, 19:29
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Reputacja: 58
GG: 0

Re: Okoń pospolity ( Perca Fluviatilis)

autor: kicu85 » 06 cze 2015, 12:28

Racja podrywka to super sprawa i nie kaleczy ryby. Na taki baniak piękny bitop można stworzyć. Fajnie by było jak byś stworzył dość mocny strumień wody taki troszkę rzeczny z zakamarkami gdzie mogły by odpoczywać. Musi być ciekawe czekamy na foto ;)
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 2
Rejestracja: 06 kwie 2015, 22:05
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Okoń pospolity ( Perca Fluviatilis)

autor: Tomek1985 » 12 cze 2015, 13:42

Wiem, że to nie miejsce na handel ale ma to bezpośredni wpływ na dalsze moje poczynania w sprawie hodowli okoni. Do rzeczy: mam na sprzedaż płaszczkę potamotrygon motoro. Jest to Samiec, około 20 cm średnicy talerza. W maju skończył rok. Cena jaka mnie interesuje to 400 zł. Z mego baniaka wyrasta i poszukuję dla niego większego domku. Po sprzedaży płaszczki zabieram się za okonie. Na początku będą pływały razem z 2 pawiookimi a później zobaczymy czy pawiookie zostaną czy okoń tak mnie urzeknie swoim zachowaniem, że zdecyduje się na jego hodowlę.
  • 0

Czasami zagląda
 
Posty: 33
Rejestracja: 18 sty 2015, 20:49
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 7
GG: 0

Re: Okoń pospolity ( Perca Fluviatilis)

autor: adams2121 » 12 cze 2015, 15:02

Wstaw ogloszenie na giełdzie - tutaj może nikt tego nie znaleźć + zdjęcie a powinno być szybciej
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: Okoń pospolity ( Perca Fluviatilis)

autor: Tomek1985 » 24 cze 2015, 20:01

Zgodnie z radą adams2121, ryba wystawiona w dziale giełda. Zapraszam do obejrzenia.
  • 0

Czasami zagląda
 
Posty: 33
Rejestracja: 18 sty 2015, 20:49
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 7
GG: 0

Re: Okoń pospolity ( Perca Fluviatilis)

autor: Piterek » 24 cze 2015, 20:42

Witam,dawno tu nie zaglądałem i o prosze nie tylko dla mnie chodzi po głowie hodowla i obserwacja rybek z naszych rodzinnych wód, napaliłem się do tego stopnia że chciałem zlikwidować obsade z baniaka 112 l i wpuscić tam pare sztuk naszych rybek, sam wędkuje i bardzo mnie ciekawi obserwacja zachowań tych rybek, chciałem nawet zrobić restart zbiornika i zbrobić nasz Polski biotop, razem z naszymi roślinkami wodymi,ale niestety roślinki odpadają z tego względu że zwyczajnie potrzebuja okresu zimy a ja nie mam pojecia jak moge uzyskać tak niska temperature, no chyba ze baniak na zime na balkon wystawie,hehe ;P a druga sprawa to jednak za bardzo przyzwyczaiłem się do moich podopiecznych i chyba nie mogłbym ich oddac, ale ze swoich planów nie zrezygnuje czekam na baniak 60 l wiem że mały ale niestety nie mam miejsca na inny, a narazie wpusciłem 2 małe karasie do żłobka gdzie wczesniej przerzucałem narybek molinezji, a molinezji juz nie mam a baniaczek 30l został i musiałem go jakoś choć troche ożywić. Tomek1985 dawaj znać jak tam u Ciebie postępy bo jestem bardzo ciekawy
  • 0

Awatar użytkownika
Nowy na forum
 
Posty: 22
Rejestracja: 16 sty 2015, 22:02
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1
GG: 0

PoprzedniaNastępna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości
Reputation System ©'