rozterki Windusa

Tutaj możesz poruszać dowolne tematy związane z akwarystyką

Re: rozterki Windusa

autor: Windus » 02 wrz 2014, 19:01

adams2121 liście 20*10cm to już ładnie. Ja w swojego lotosa wsadziłem w małą doniczkę wypełnioną ziemią i kulką gliniana na wierzch dałem żwirek żeby się nie mąciła woda i efekt jest co najmniej zaje.. fajny. W zwykłym podłożu ledwo rósł a teraz śmiga.
miewan myślałem o wyczyszczeniu wkładu w nowym akwarium ale Twój pomysł jest jednak lepszy. Jak akwarium nabierze wyglądu zamieszczę zdjęcia. Neonki chce brać od hodowcy (będzie taniej) i mamy się na nie złożyć w końcu sam tam nie pracuje. Otosków wezmę z osiem. A z pielęgniczkami się pomyśli. No i może coś o czym pisał Anomis Erosa L-204 itp.
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 841
Rejestracja: 21 kwie 2014, 20:49
Lokalizacja: Olsztyn
Reputacja: 188
GG: 3079576

Re: rozterki Windusa

autor: adams2121 » 02 wrz 2014, 19:08

lotos rośnie na zwykłym piachu kwarcowym 1mm bez niczego więcej, polecam również L204 Panaque sp. jako jednego z piękniejszych zbrojników, ja mam 5 szt i ciągle mi mało
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: rozterki Windusa

autor: Windus » 02 wrz 2014, 19:30

A widzisz ja będę się upierał z doniczką :)
L204 są bardzo ładne - tylko na nie będę musiał uzbierać pieniądze.
A Twoje już widziałem :)
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 841
Rejestracja: 21 kwie 2014, 20:49
Lokalizacja: Olsztyn
Reputacja: 188
GG: 3079576

Re: rozterki Windusa

autor: adams2121 » 03 wrz 2014, 18:16

brak dobrego aparatu powstrzymuje mnie przed wstawianiem lepszych zdjęć, najlepiej widać je jak są razem w piątkę, na korzeniu ssą sobie mangrowca i jest im dobrze, martwię się tylko że te białe wyraźne pasy z wiekiem znikną
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: rozterki Windusa

autor: Windus » 12 wrz 2014, 13:59

Zakładania w pracy akwarium ciąg dalszy. Powiem szczerze, że robienie tego typu przedsięwzięcia na spółkę z szefem, który jest właścicielem akwarium jest dość kłopotliwe...
Żeby nie było, że tylko piszę a fotek brak. Akwarium na dzień dzisiejszy wygląda tak:

Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu

- od prawej korzeń oparty na dnie sięgający do powierzchni wody. Na nim rośnie mikrozorium i mech. Przed korzeniem dwie zwartki od siostry bliżej mi nie znane, nad korzeniem rogatek.
- dalej jest kokos, pomiędzy nim a korzeniem rośnie bolbitis,
- za szarymi kamieniami jest mała doniczka z lotosem, nie wytrzymałem i wsadziłem go w doniczkę z ziemią ogrodową i kulką z gliny. To przysypałem żwirkiem aby ziemia nie brudziła wody. Uszkodzone liście usunąłem ale widać, że puszcza nowe.
- następnie drugi korzeń z anubiasem,
- rurka drenarska i jakieś roślinki od akwarysty z Olsztyna, sam nie wiedział co to jest. Plus kilka małych zwartek.
Aktualnie pływa tam 15 neonków i 2 mieczyki, na otoski zbieram pieniądze. Jest też kilka ampularii gratis przy zakupie neonków.
Mam zamiar wywalić tło czyli fototapetę z roślinkami. I walczę o rybki bo ten mój przełożony chce wpuścić skalary...
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 841
Rejestracja: 21 kwie 2014, 20:49
Lokalizacja: Olsztyn
Reputacja: 188
GG: 3079576

Re: rozterki Windusa

autor: miewan » 12 wrz 2014, 14:32

Jak na pracowniany kącik natury to wyszło całkiem przyzwoicie,
Fakt wywal tło ( zlewa się i jak widzę zalewa) zamieniając na jedolite,
Podwieś wyżej deszczownię, wektorując nurt na taflę
innych uwag nie mam
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: rozterki Windusa

autor: Windus » 12 wrz 2014, 18:58

miewan zwartki i lotos puszczają już nowe listki, mam nadzieję, że jak wszystko ruszy będzie ładnie wyglądało.
Deszczownie podniosłem ale niedużo może z 3cm. wyżej już się nie da. Jak będę miał czas to zrobię zdjęcia lepszym aparatem żeby nie było takiego szumu. Zrobię też kilka zbliżeń.
Jedyne co mi się nie podoba to, że zrobił się na szybie lekki nalot glonów ale już go usunąłem i podmieniłem sporo wody.
Poczekam jeszcze trochę i wpuszę otoski chyba z kakadu lub ramirezki.
Tło jest jakie jest zamontował je szefu pod moją nieobecność, nie widzę problemu żeby go się pozbyć :D (tła nie szefa).
Wszelkie uwagi mile widziane.
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 841
Rejestracja: 21 kwie 2014, 20:49
Lokalizacja: Olsztyn
Reputacja: 188
GG: 3079576

Re: rozterki Windusa

autor: Windus » 01 paź 2014, 14:37

Kupiłem dziś jeszcze kilka neonków, otoski i kakadu. Miałem do wyboru albo dużego dorosłego samca albo mniejszą nie pewną płciowo wersję. Wziąłem te mniejszą rybkę najwyżej jeśli okaże się samicą dokupię samczyka.
Płetwa grzbietowa, odbytowa i ogonowa mają wydłużone końcówki. Nie widać tego tak na zdjęciu, jest też bardziej wybarwiona.
Oto opisywana rybka:

Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu

Sądzę, że to samiec. Jakieś sugestie?
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 841
Rejestracja: 21 kwie 2014, 20:49
Lokalizacja: Olsztyn
Reputacja: 188
GG: 3079576

Re: rozterki Windusa

autor: Windus » 05 lis 2014, 15:44

Jeszcze jedno pytanie.
Coś mi podjada młode pędy mikrozorium. Możliwe, że są to żółte ampularie? Mam jeszcze mieczyki ale w nie wątpię no i zbrojniki.
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 841
Rejestracja: 21 kwie 2014, 20:49
Lokalizacja: Olsztyn
Reputacja: 188
GG: 3079576

Re: rozterki Windusa

autor: adams2121 » 05 lis 2014, 18:42

więcej jadła typowo roślinnego - przestaną ginąć pędy :smiech4:
ew ślimaki mogą też podjadać - wyjście to samo - moje ślimole nie gardzą żadną strawą - jest to też sposób na szybką eksterminację nadwyżki
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

PoprzedniaNastępna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości
cron
Reputation System ©'