Podłoże

Tutaj możesz poruszać dowolne tematy związane z akwarystyką

Podłoże

autor: rudy102 » 18 lut 2014, 15:40

Planuje w akwarium zastosować podłoże Aqua substrat II. Moze ma ktoś u siebie i mógł by coś powiedzieć. W kostce szwagra jest i widać różnice na plus w stosunku do ziemi ogrodowej.
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 703
Rejestracja: 13 paź 2013, 19:29
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Reputacja: 58
GG: 0

Re: Podłoże

autor: thaz » 18 lut 2014, 17:39

Mialem kiedys u siebie - przez pol roku daje tak ze szyby non stop zielone ale potem wydaje sie dosc szybko jalowe.
Ale na pewno lepsze to niz ziemia na roslinniaka.

Wyslano z telefonu
  • 0

Obrazek
Awatar użytkownika
Prezes
 
Posty: 5700
Rejestracja: 27 wrz 2013, 09:13
Lokalizacja: Sobolewo/Białystok
Reputacja: 809
GG: 4361230

Re: Podłoże

autor: rudy102 » 18 lut 2014, 20:35

Ja obecnie z ziemi jestem bardzo zadowolony. Rośliny rosną jedynie glon ale to wina świata.

Edit

A ADA za droga.

Wysłane z mojego HTC Desire 500 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 703
Rejestracja: 13 paź 2013, 19:29
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Reputacja: 58
GG: 0

Re: Podłoże

autor: thaz » 18 lut 2014, 20:50

Ale Ty masz roślinniaka czy co? Jeśli nie, nie widzę sensu inwestowania
w tak drogie podłoże.
  • 0

Obrazek
Awatar użytkownika
Prezes
 
Posty: 5700
Rejestracja: 27 wrz 2013, 09:13
Lokalizacja: Sobolewo/Białystok
Reputacja: 809
GG: 4361230

Re: Podłoże

autor: rudy102 » 18 lut 2014, 21:24

Mam zamiar 40l przerobić na początkującego rośliniaka. A co zostanie wyspie w 112 i wywale ziemie.

Wysłane z mojego HTC Desire 500 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 703
Rejestracja: 13 paź 2013, 19:29
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Reputacja: 58
GG: 0

Re: Podłoże

autor: Dominik Hagen » 18 lut 2014, 21:43

Osobiście nigdy nie miałem okazji trzymać zieleniny na substracie Aqua artu, ale z całą odpowiedzialnością polecam bo używam i używałem innych:

Pro Soil Aquatic Nature - gwarantuje że jest bardziej bogate od Aqua artu działa ok roku, nie rozpada się, stabilizuje parametry a jak już przestanie hulać to zawsze możesz je ożywić np kapsułami Ferka Roseta - dają radę a zielsko idzie jak burza jak dołożysz dobre światło i CO2 w każdej formie zobaczysz fajny efekt :mrgreen: ja byłem i jestem zadowolony

Jak trafisz podłoże ADA Amazonia ale tą starą (nie wiem czy gdziesz to jeszcze trafisz) nie obecną 2 to też jest kozak ale czeka się sporo podmian zresztą jak przy każdym dobrym i bogatym podłożu - zanim rośliny załapią i zaczną wciągać to co podłoże oddaje.... dobry filtr i konsekwencja w działaniu przyniosą efekty

Podłoże firmy AZOO ;) czad kumpel ma je u siebie w akwariach i hula.... dosłownie nie ma CO2 a roślinki bąbelkują aż miło....

No i na koniec Fluval Plant Stratum daje radę i nawet trzyma poziom ale wychodzi trochę drożej od Prosoila.

Jest jeszcze kilka fajnych substracików pod krewecie ale to już inna historia mam kilku faworytów ale to przy innej okazji ;)

Jak chcesz się pobawić dłużej w rośliny to zainwestuj trochę więcej w podłoże a sam będziesz zadowolony z efektu, a jak się wszystko rozchodzi to przyda Ci się coś do cięcia - jakaś kosiarka lub coś w tym stylu :smiech4:
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 24
Rejestracja: 01 gru 2013, 23:27
Reputacja: 0
GG: 0


Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości
Reputation System ©'