pomysły na 200 l

Tutaj możesz poruszać dowolne tematy związane z akwarystyką

pomysły na 200 l

autor: michal_n » 20 sie 2016, 11:52

Cześć

Powoli nadchodzi czas na 4 akwarium. Pojemność 200l wymiary standard.
Chętnie skorzystam z rad na temat zawartości :)

założenia są takie, że to raczej będzie coś biotopowego ale nie jakis hardcore.... w sensie jak sie parę roślinek zabłąka z innej rzeki lub jedna rybka nie z tej samej zatoczki to nie będę lamentował.

Na razie w domu króluje amazonia więc raczej coś innego bym chciał.
Jeśli chodzi o wodę to najprostsza dla mnie pewnie by była jakaś twarda lekko alkaliczna (18-22 GH i pH koło 7,6) bo taką mam w kranie.
Nie ma większego problemu z wodą bardziej miękką ale chętnie bym uniknął takich parametrów jak mam w głównym zbiorniku czyli pH koło 5-5,5 i twardości w okolicach 1-3 bo to jednak wymaga zachodu i było by uciążliwe ze względu na lokalizację zbiornika.

temperatura obojętna.

Po głowie mi chodzi na razie
- jakaś azja (piskorki, prętniki, razbory i sporo roślin).
- na pewno w rachubę może wejść coś z jezior afrykańskich ( w końcu Tropheus jest w Krakowie :) ) ale nie chcę sztucznego tłumu robić bo sobie potem z podmianami nie poradzę i trochę się boję, że będzie nudno. Malawi wychodzi fajnie jak jest zarybione jak rafa koralowa :) ale może jakieś naskalniki jeśli jest szansa na 2-3 pary w takim małym zbiorniku...
- na pewno podobają mi się tez proporczykowce a nigdy ich nie miałem to może w ten deseń coś... np z barwniakami, jakiś syndontis albo coś z małych mruków....
- no i ameryka centralna.... mam sentyment do Meek... ale to może być mały domek dla nich albo będą musiały zamieszkać same = nudno będzie....

Jedno jest raczej pewne, stosunkowo mało ryb, coś o fajnych zachowaniach bo lubię sobie posiedzieć i popatrzeć jak coś się dzieje ciekawego :) chyba wolę drobniejsze ryby w takim małym zbiorniku żeby miało to gdzie pływać...

Macie może jakieś rady/sugestie?
  • 0

Często zagląda
 
Posty: 98
Rejestracja: 09 lis 2014, 18:42
Lokalizacja: Kraków
Reputacja: 45
GG: 0

Re: pomysły na 200 l

autor: adams2121 » 20 sie 2016, 14:13

200 l
CA
Xiphophorus któryś z gatunków ;) lub konkretnych rzek/ odcinków jak się uda
Odłów chyba masz na miejscu nawet
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: pomysły na 200 l

autor: michal_n » 20 sie 2016, 14:56

Mieczyki odpadają :) zdecydowane preferuję formy dzikie wszystkich ryb (raczej nie z odłowu tylko w naturalnym ubarwieniu) a dzikie miecze jakoś mi nie leżą. Miałem to już kiedyś, mnoży się jak króliki, problem z pozbyciem się bo nie wszystko same zjedzą... zdecydowanie coś innego poproszę :)
  • 0

Często zagląda
 
Posty: 98
Rejestracja: 09 lis 2014, 18:42
Lokalizacja: Kraków
Reputacja: 45
GG: 0

Re: pomysły na 200 l

autor: Awokado » 21 sie 2016, 08:05

Pisałeś o Afryce, moze to dobry trop i rzeczywiście warto pójść w male gatunki naskalnikow lub szczelinowcow. Idąc dalej, co myślisz o muszlowcach? W 200l smialo zalozysz kolonie 1 gatunku albo dwa gatunki w mniejszej ilości. Z doświadczenia polecam Caudopunctatusy :)
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2021
Rejestracja: 06 paź 2013, 21:00
Lokalizacja: Białystok, Wygoda
Reputacja: 586
GG: 0


Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości
cron
Reputation System ©'