Glony czarne w akwarium

Tutaj porozmawiasz na temat glonów

Re: Glony czarne w akwarium

autor: thaz » 18 lut 2016, 12:29

Całkiem czysto tam masz (pomijam już gust, każdy ma swój).
Glony będą rosły jeśli będziesz zbyt długo świecić, jeśli będziesz przekarmiał ryby
i rzadko zmieniał wodę.
A poza tym jakieś i tak urosną, życie nie lubi pustki.
Sposób na to - prawdziwe rośliny i umiarkowane - we wszystkim :)
  • 0

Obrazek
Awatar użytkownika
Prezes
 
Posty: 5700
Rejestracja: 27 wrz 2013, 09:13
Lokalizacja: Sobolewo/Białystok
Reputacja: 809
GG: 4361230

Re: Glony czarne w akwarium

autor: Cezar » 18 lut 2016, 12:32

Koniecznie musisz dokupić rośliny szybko rosnące, które w dużej mierze przyhamują rozwój glonów - plastyk wywal (nie praktyczne i brzydkie)
Na początek możesz wybrać kilka z tych (są tanie i dostępne):
Hygrophila corymbosa - nadwódka szerokolistna
Hygrophila polysperma - nadwódka wilonasienna
Ceratophyllum demersum - rogatek sztywny
Ceratopteris thallictroides - różdżyca rutewkowa
Egeria densa - moczarka argentyńska
Myriophyllum aquaticum - wywłócznik brazylijski
Limnophila aquatica - limnofilia wodna
Limnophila sessiliflora - limnofilia bezszypułkowa
Shinnersia rivularis - dębówka meksykańska
Vallisneria spiralis - nurzaniec śrubowy
Najas guadelupensis - jezierza mała

Zastanów się czy nie chcesz wymienić podłoża na mniejszy żwir. Mniejsza granulacja to lepsze ukorzenienie się roślin i ładniejszy widok dla oka. Ja bym tak zrobił przed posadzeniem rożlin.
  • 0

Bywalec
 
Posty: 238
Rejestracja: 08 paź 2015, 14:02
Lokalizacja: Mońki
Reputacja: 65
GG: 0

Re: Glony czarne w akwarium

autor: miewan » 18 lut 2016, 12:57

Widzisz fotka chociaż pokazała potencjalnego sprawcę podgryzania ogona gupika to żałobniczka, której w sztukach masz zbyt mało.
Nie piszesz o filtracji, ale z fotki jawi się mały fan z gąbką to na 20 ryb z czego ponad połowa widocznych lubi sobie posrać to nieco mało.
Te sraki głęboko powłażą w ten bardzo gruby żwir, który masz jako podłoże, nie wiem ile czasu baniak "chodzi", ale myślę że razem z potencjalnym przekarmianiem już sporo ich w tym podłożu jest.
Nie ma co zżerać i filtrować tej materii organicznej i pojawia Ci się glon.

BTW. meduza jest urocza
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Glony czarne w akwarium

autor: rokkon1996 » 18 lut 2016, 13:48

żałobniczka nie ma szans cały czas ja opserwuje i nie pokazuje ze dziubie a gupik ma bardzo ładny ogon od kąt danio siedzi w kotniku.
filtr jest do 200l akwarium daje na całe a co do roślin sztucznych ja bardziej jestem za tym bo chodowałam żywe ale robiły mi straszny syw w akwarium i glonajad nie mogł sb poradzic z glonami tak rosły a wody nie moge zmieniac za czesto bo z tego co pamietam z praktyk w sklepie zoologicznym neon nie trawi swiezej wody uzywam soli ddo akwarium i na razie jest czystko:)
  • 0

Czasami zagląda
 
Posty: 34
Rejestracja: 10 lut 2016, 10:20
Lokalizacja: Polska
Reputacja: 2
GG: 32679813

Re: Glony czarne w akwarium

autor: marho760816 » 18 lut 2016, 14:03

Jakiej soli używasz do akwarium? Co to znaczy że neon nie trawi świeżej wody? Glonojad nie je glonów.
W ktoniku to siedzi danio? Mi się wydaje że to brzanka różowa. I owszem brzanki to zadziory i obgryzają wszystko co się rusza.
  • 0

Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 385
Rejestracja: 28 wrz 2013, 04:50
Lokalizacja: BiałystokZielone Wzg.
Reputacja: 151
GG: 1449237

Re: Glony czarne w akwarium

autor: Seban » 18 lut 2016, 14:04

Ten filtr może ma przeznaczenie do 200l ale pewnie jako mechanik. Biologii nie zrobi. Przypuszczam, że za szybko się poddałeś z żywi roślinami. Nie wiem jaka jest Twoja wiedza. Możliwe, że w sklepie wcisnął Ci ktoś wymagające chwasty, a one się rozpuściły. Rośliny, tak jak i ryby mają swoje wymagania. Chłopaki dobrze piszą. Masz sporo srajdunów na zbyt mały filtr. Wszelkie odpady wpadają w szczeliny między kamieniami i nic ich stamtąd nie wydmucha. Na dole wszystko się rozkłada i zanieczyszcza wodę.
Nawet u profesjonalistów pojawiają się glony i jest to normalne. Najważniejsze aby je utrzymać w ryzach. Patrząc na zdjęcia, u Ciebie nie jest tak źle, ale prawdopodobnie glonów będzie przybywać. Faktura plastiku powoduje, że glony się w niego "wżerają" i trudno je usunąć. Nawet gdy wyciągniesz plastikową roślinę i będziesz ją szorował. Jedyne co pomoże to kąpiel takiej rośliny w wybielaczu.
Zastanów się czego chcesz i jeżeli dojdziesz do wniosku, że jednak nas posłuchasz, to daj znać. Po woli, stopniowo, systematycznie napiszemy co masz robić.
Życzę czerpania przyjemności z hobby jakim jest akwarystyka.
  • 0

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 2215
Rejestracja: 03 lis 2013, 20:00
Lokalizacja: Mrągowo
Reputacja: 494
GG: 4479432

Re: Glony czarne w akwarium

autor: miewan » 18 lut 2016, 14:08

szybko się ten ogonek zregenerował - wiem to dzięki tej soli :whistle
na to w kotniku też stawiałbym na brzankę, ale jest na tyle niewyraźne, ze może to być wypasione danio weloniaste ( jak była 1 szt. to nie ma się co dziwić, że agresor - te ryby też pływają "w ilościach".
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Glony czarne w akwarium

autor: marho760816 » 18 lut 2016, 14:09

Może i faktycznie to jest danio.
I tak od początku.
Podłoże do wymiany na żwir granulacji 1-3mm
Potem rośliny mało wymagające np kryptokoryny, valisnerie, paprotnice
I już masz akwarium na start. Wodę się podmienia min 25% -1x w tyg.
  • 0

Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 385
Rejestracja: 28 wrz 2013, 04:50
Lokalizacja: BiałystokZielone Wzg.
Reputacja: 151
GG: 1449237

Re: Glony czarne w akwarium

autor: miewan » 18 lut 2016, 14:38

Cholerka razborki jakieś widzę, ale neonów nie.
Znam też tą opinię o starej wodzie dla neonów w związku z nadwrażliwością ( Inessa) na nagłe zmiany parametrów ( duża podmiana ), tyle że jeżeli pojawia się glon może to świadczyć o wysokich stanach związków N, a to szybciej wykończy neona niż regularne podmianki.
Powód podmian wskazany z uwagi na Twoją filtrację sama gąbka tego nie udźwignie , może gdyby była większa a głowica miała "w papierach" mielenie 450 litrowego baniaka to jeszcze. Tak , jeżeli nie chcesz nic tu na szybko zmieniać, to zacznij chociaż od kupienia trójnika i wpięcia w obieg koszyka z ceramiką
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Glony czarne w akwarium

autor: rokkon1996 » 18 lut 2016, 15:05

WP_20160218_14_59_55_Pro (800x600).jpg
  • 0

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Czasami zagląda
 
Posty: 34
Rejestracja: 10 lut 2016, 10:20
Lokalizacja: Polska
Reputacja: 2
GG: 32679813

PoprzedniaNastępna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość
cron
Reputation System ©'