Co to jest?

Tutaj porozmawiasz na temat glonów

Co to jest?

autor: WOJTEK24 » 13 lip 2014, 19:21

Czy to coś złego (kolor zielony)?
Zaczęło się od małej kropki, ale myślałem że to refleks świetlny dzisiaj to wygląda jak na zdjęciach.
  • 0

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Rezydent
 
Posty: 574
Rejestracja: 26 lis 2013, 18:35
Lokalizacja: Białystok/Dziesięciny
Reputacja: 91
GG: 0

Re: Co to jest?

autor: miewan » 13 lip 2014, 19:26

sinice
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Co to jest?

autor: WOJTEK24 » 13 lip 2014, 19:58

A jest szansa że to coś innego??
Bo jeśli sinice to znaczy że szykuje mi się restart ...
  • 0

Rezydent
 
Posty: 574
Rejestracja: 26 lis 2013, 18:35
Lokalizacja: Białystok/Dziesięciny
Reputacja: 91
GG: 0

Re: Co to jest?

autor: miewan » 13 lip 2014, 23:26

nie tragizuj
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Co to jest?

autor: WOJTEK24 » 14 lip 2014, 08:11

miewan pisze:nie tragizuj


A możesz rozwinąc?
Bo z tego co wiem to:
- saulosy na 100% nie przepadają za sinicami (tym bardzej że jak widać mam je w piachu a nie na zewnątrz)
- wiem też że same sinice nie są groźne, problem zaczyna sie dopiero po ich obumarciu bo wtedy do wody wydzielają szkodliwe dla ryb substancje. Więc przy całkowitym zaiemieniu akwarium istnieje spore ryzyko iż zatrują mi sie ryby nawet przy dużej (np 40-to % podminie wody)
- podsumowując powyższe - restart.

Moja wiedza nie jest potwierdzona praktyką, gdyż jest to pierwsze spotknie z sinicami, wiec jeśli posiadasz inne rowiazania problemu lub wg Ciebie 5-cio dniowe zaciemienie akwa wcale nie jest takie groźne jak wszędzie piszą to czy możesz podzielić sie tą wiedzą?
  • 0

Rezydent
 
Posty: 574
Rejestracja: 26 lis 2013, 18:35
Lokalizacja: Białystok/Dziesięciny
Reputacja: 91
GG: 0

Re: Co to jest?

autor: miewan » 14 lip 2014, 08:37

Twoje akwarium jednak mimo wszystko jest "nowym tworem", sinice są organizmami "pionierskimi", pierwsze kolonizują jałowy zbiornik często też ich szczepy tworzą "zielony" zakwit a to by Ciebie przecież nie przeraziło.
Dosadź więcej valisinerii ( możesz mieć teraz trochę nadmiar związków N).
Pamiętaj, że nie każda cyjano jest trująca.
Przypatrz się "warstwom" w podłożu na większości fotek z innych baniaków ( w tym mojego - w pełni dojrzały i pracujący praktycznie bez zmian od ponad 2 lat).
Dopiero w przypadku mocnego zaniedbania podłoża ( masowe wyjście "na świat") zaatakowanego przez sinice, piach można wydobyć "punktowo" i wyrzucić/podmienić na nowe lub wygotować (bo masz chyba piasek kwarcowy) to przywróci mu kolor, ale i ją zniszczy.
Wojtek przy Twojej obsadzie 5 dniowe ( i dłuższe) zaciemnienie nie zaszkodzi rybom (wręcz przeciwnie) natomiast Twojemu zielu gdyby było "silne i soczyste" też raczej nie ( no Twoje takie nie jest :smiech4: ), chociaż powinna już styknąć 3 dniowa ewentualna ciemność.
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0


Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości
cron
Reputation System ©'