Pomoc w identyfikacji i zwalczeniu

Tutaj porozmawiasz na temat glonów

Pomoc w identyfikacji i zwalczeniu

autor: k0w4l » 14 mar 2014, 19:32

Witam serdecznie, mam problem z glonami od momentu restartu akwarium. Doczytałem się, że na pewno mam zielenice - taki zielony pył na szybach, skałkach i roślinach wolno rosnących. Zaczęło się od momentu wyczyszczenia filtra wewnętrznego i zewnętrznego w tym samym czasie :wstyd: już wiem że tak się nie robi :] odstawiłem mikro i makro ale na przedniej części żwirek ściemniał i mały heniek też ciemny się zrobił.
Akwarium 112l, oświetlenie: 24W sylvania grolux T5 - 11h, 24W longlast 865 T5 - 10h, 28W juwel nature T5 - 12h, ph 6.4, kh 4-5, co2 z butli - 2 na sek., węgiel w płynie 3ml dziennie gotowe micro i makro raz w tygodniu po 3ml od 2 tygodni no i szoruje i szoruje ;/ rośliny to mały heniek, eleocharis, pogestemon.
Co z tym zrocić? Dzieje się to już od 27.01 :(
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 9
Rejestracja: 16 lut 2014, 14:05
Lokalizacja: Białystok / Leśna Dolina
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Pomoc w identyfikacji i zwalczeniu

autor: k0w4l » 25 sie 2014, 13:28

Nieaktualne do zamknięcia
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 9
Rejestracja: 16 lut 2014, 14:05
Lokalizacja: Białystok / Leśna Dolina
Reputacja: 0
GG: 0


Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości
cron
Reputation System ©'