Akwa dla Krabów?

Jak poprawnie i w jakim stylu urządzić nasze akwarium? Tutaj znajdziesz odpowiedzi na te pytania.

Akwa dla Krabów?

autor: Crabbson » 24 gru 2019, 11:54

Mam od niedawna (chyba z 3 tygodnie) kraby mangrowe.Wszystko pięknie ładnie,ale coś mi nadal w moim zbiorniku brakuje.Mógłby ktoś jakiś ciekawy pomysł podesłać (Jak narazie mają urządzone akwarium gąłęziami i kamieniami,z tyłu trochę roślinek).Dziękuję i pozdrawiam.
  • 0

Awatar użytkownika
Nowy na forum
 
Posty: 16
Rejestracja: 24 gru 2019, 11:45
Lokalizacja: Toruń/Kuj.-Pom.
Reputacja: 3
GG: 0

Re: Akwa dla Krabów?

autor: miewan » 24 gru 2019, 13:40

Bardziej powinieneś skupić się na zmianie przyzwyczajenia z zalanego akwarium, na szkło z małą ilością wody.
Musisz zapewnić im miejsce nadwodnych spacerów.
Ze swoich obserwacji wiem, że słabo interesują się chwastami, jednak dobrze kiedy będą to "twarde" gatunki typu anubias (chociaż też czasami odcinają listki).
Kamienie i korzenie jak najbardziej, aby wychodziły ponad taflę wody.
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Akwa dla Krabów?

autor: Crabbson » 24 gru 2019, 13:46

miewan pisze:Bardziej powinieneś skupić się na zmianie przyzwyczajenia z zalanego akwarium, na szkło z małą ilością wody.
Musisz zapewnić im miejsce nadwodnych spacerów.
Ze swoich obserwacji wiem, że słabo interesują się chwastami, jednak dobrze kiedy będą to "twarde" gatunki typu anubias (chociaż też czasami odcinają listki).
Kamienie i korzenie jak najbardziej, aby wychodziły ponad taflę wody.

Źle ująłem w poście,takowe wyjście posiadały już w zoologu,także nie miałem problemu z nimi aby nauczyły się wychodzić poza wodę.Chodzi mi bardziej o to co zrobić (ewentualnie jakie gatunki roślin nadwodnych,lub korzeni) dokupić,żeby czuły się lepiej.A co do ilości wody (według Anglików) nie powinna przekraczać 2/3 akwarium,a ten warunek mam spełniony :).
  • 0

Awatar użytkownika
Nowy na forum
 
Posty: 16
Rejestracja: 24 gru 2019, 11:45
Lokalizacja: Toruń/Kuj.-Pom.
Reputacja: 3
GG: 0

Re: Akwa dla Krabów?

autor: miewan » 24 gru 2019, 14:00

Crabbson pisze:,także nie miałem problemu z nimi aby nauczyły się wychodzić poza wodę

To to one potrafią od dziecka bez dodatkowych nauk :hihihi .
Przejrzyj może gdzieś tak od środka (może od 10 strony) mój watek http://akwariumonline.pl/viewtopic.php?f=88&t=2800#p21099 , trochę tam o nich popisałem i "pofociłem" zmieniający się zbiornik, może jakoś Ci pomoże w przemyśleniach na temat zbiornika.
Jak możesz to zapodaj fotki swojego akwa, łatwiej by się "rozmawiało".
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Akwa dla Krabów?

autor: Crabbson » 24 gru 2019, 15:06

miewan,fotki na pewno będą do jutra,mam zepsuty telefon a dzisiaj dostaję nowy,także aktualnie nie mam jak dodać zdjęć :).
  • 1

Awatar użytkownika
Nowy na forum
 
Posty: 16
Rejestracja: 24 gru 2019, 11:45
Lokalizacja: Toruń/Kuj.-Pom.
Reputacja: 3
GG: 0

Re: Akwa dla Krabów?

autor: Crabbson » 25 gru 2019, 12:16

A więc i ja pofociłem.Nie wiem,czy to jakoś pomoże w sprawie urządzenia akwaterrarium,ale chociaż ładne zdjęcia będą na forum .Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postuProszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postuProszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postuProszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postuProszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postuProszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postuProszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postuProszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu

Wysłane z mojego 5024D_EEA przy użyciu Tapatalka
  • 1

Awatar użytkownika
Nowy na forum
 
Posty: 16
Rejestracja: 24 gru 2019, 11:45
Lokalizacja: Toruń/Kuj.-Pom.
Reputacja: 3
GG: 0

Re: Akwa dla Krabów?

autor: miewan » 25 gru 2019, 12:49

Jak dla mnie to nieco dużo „zielonego”, łącznie z tą sinicą ( mierzyłeś NO3).
A tak, gruzowisko, nieład, chaos, badyle „przypadkowe”......, podoba mi się :supergood
Kraby mają i kryjówki i sporo miejsc do spacerów nad wodą.
Co to za podłoże ?
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Akwa dla Krabów?

autor: Crabbson » 25 gru 2019, 12:53

Sinica prawie zniszczona,teraz pozostalo jej trochę ale już nie rozprzestrzenia się.Byla z tego że krab mięsko do wody schował i go nie zauważyłem.Podloze to jakiś żwirek czarny przemieszany z piaskiem,mierzyłem czy wpływa na wodę i wynik był negatywny,czyli wszystko ok.
A i edit jeszcze No3 wynosi 5 mg/l nie wiem czy to dobrze ale teoretycznie rośliny powinny to wchłonąć.
  • 0

Ostatnio zmieniony 25 gru 2019, 12:57 przez Crabbson, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Nowy na forum
 
Posty: 16
Rejestracja: 24 gru 2019, 11:45
Lokalizacja: Toruń/Kuj.-Pom.
Reputacja: 3
GG: 0

Re: Akwa dla Krabów?

autor: miewan » 25 gru 2019, 13:08

Generalnie tak.
Kraby będą schodziły z żarciem pod wodę, więc musisz mieć to na uwadze.
Jak sama nazwa wskazuje kraby mangrowe żyją wśród korzeni, sam znieniłbym akcent na drzewo zamiast wapienia ( on słabo „starzeje się” w wodzie), też naturalny kolor żwiru i piasku byłby raczej lepszy, choć te ciemne podłoże lepiej „wybarwia” czerwień krabsonów.
Nie szukałbym na siłę chwastôw, tych jest jakby już „zbyt”, dla nich ta 5-ka będzie ok
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Akwa dla Krabów?

autor: Crabbson » 25 gru 2019, 13:25

Proszę o usunięcie tego posta,przypadkiem wysłało dwa razy.
  • 0

Ostatnio zmieniony 25 gru 2019, 13:41 przez Crabbson, łącznie zmieniany 2 razy
Awatar użytkownika
Nowy na forum
 
Posty: 16
Rejestracja: 24 gru 2019, 11:45
Lokalizacja: Toruń/Kuj.-Pom.
Reputacja: 3
GG: 0

Następna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości
Reputation System ©'