Aranżacja

Jak poprawnie i w jakim stylu urządzić nasze akwarium? Tutaj znajdziesz odpowiedzi na te pytania.

Aranżacja

autor: Mattteusch » 13 cze 2015, 12:12

Witam, czy tak urządzone akwarium będzie dobre dla pielęgniczek borelli? Akwarium ma 45l i są tu 4 kiryski spiżowe, 4 otoski, 1 piskorek kuhla, 4 ampularie, 3 świderki i X krewetek RC.
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
Co ewentualnie możnaby zmienić w wystroju, żeby poprawić byt mieszkańcom?
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 397
Rejestracja: 20 sty 2015, 22:41
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 40
GG: 0

Re: Aranżacja

autor: thaz » 14 cze 2015, 19:47

Ja bym jeszcze nieco zagracił, jeszcze masz sporo miejsca.
  • 0

Obrazek
Awatar użytkownika
Prezes
 
Posty: 5700
Rejestracja: 27 wrz 2013, 09:13
Lokalizacja: Sobolewo/Białystok
Reputacja: 809
GG: 4361230

Re: Aranżacja

autor: ManiaPI » 14 cze 2015, 22:13

jak na akwarium dla pielęgnic jest stanowczo za "sterylne" obojętnie czy będzie to para czy harem, ryby muszą mieć kryjówki i strefy oddzielone tak żeby mogły tam się ukrywać i pływać, w tym zbiorniku w przypadku tarła samice nieprzystępujące do niego będą systematycznie przeganiana do katów , odganiane od pokarmu , katowane i ...... podziel zbiornik( obojętne czy roślinami patykami czy kamolami) tak żeby były strefy w których ryba będzie się czuła w miarę swobodnie i nie była widziana z innej strefy
  • 1

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 941
Rejestracja: 17 paź 2013, 12:51
Lokalizacja: Tykocin
Reputacja: 363
GG: 0

Re: Aranżacja

autor: rudy102 » 15 cze 2015, 16:37

ManiaPI pisze:jak na akwarium dla pielęgnic jest stanowczo za "sterylne" obojętnie czy będzie to para czy harem, ryby muszą mieć kryjówki i strefy oddzielone tak żeby mogły tam się ukrywać i pływać, w tym zbiorniku w przypadku tarła samice nieprzystępujące do niego będą systematycznie przeganiana do katów , odganiane od pokarmu , katowane i ...... podziel zbiornik( obojętne czy roślinami patykami czy kamolami) tak żeby były strefy w których ryba będzie się czuła w miarę swobodnie i nie była widziana z innej strefy

Dokładnie. Korzenie(mogą być gałązki wierzby tej poskręcanej), i kamienie. Oraz zrób kryjówki. Np "namiot z 2 lub 3 ech płaskich kamieni w kącie i kawałek plaży przed nim.

Przyjżałem się i proponuje sporo tych gałazek w oba kąty. I pilnować by hydrocoryte porządnie zarosło przód.
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 703
Rejestracja: 13 paź 2013, 19:29
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Reputacja: 58
GG: 0

Re: Aranżacja

autor: Mattteusch » 15 cze 2015, 20:59

Tak sobie myślę, że będzie tu parka borelli, a nie harem. Czy w takim przypadku tyle wystarczy? Czy lepiej byloby przeniesc lobelie na lewo, anubiasa do przodu, japana wywalić, a przed nurzancem dac jeszcze jednego difformisa i wiecej bacopy, bo mam jej jeszcze sporo?

Nad dodaniem gałązek i liści dębu myślałem, ale nie chcę robić tu takiego śmietnika, jaki miałem przed "remontem". A płaskich kamieni na groty szukalem dlugo, ale niestety bezowocnie.
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 397
Rejestracja: 20 sty 2015, 22:41
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 40
GG: 0

Re: Aranżacja

autor: rudy102 » 16 cze 2015, 10:16

Płaskie znajdziesz u kamieniarzy w odpadach. Jak odpowiednio to zarosnie i korzeniami zrobisz kryjówki to będzie dobrze. Pamiętaj że za miesiąc/dwa rośliny będą inaczej zajmować miejsce jak urosną. Bierz to pod uwagę przesadzając
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 703
Rejestracja: 13 paź 2013, 19:29
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Reputacja: 58
GG: 0

Re: Aranżacja

autor: Witek » 02 lip 2015, 09:02

Zamiast kamieni skonsumuj kokosa... i łupinę młotkiem potraktuj tak by pękła na 3 - 4 części Borelki są małe to się wcisnął, możesz też na korzeniach poopierać łupinki. Otoski i Piskorek też na tym skorzystają. kilka liści możesz dać na prawo za filtr... nie będzie ich tak widać a będzie kolejna samotnia.
  • 0

Rezydent
 
Posty: 341
Rejestracja: 13 paź 2013, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Reputacja: 40
GG: 0

Re: Aranżacja

autor: adams2121 » 02 lip 2015, 11:17

z płaskich rzeczy proponuje płytki marmurowe, granitowe do dowolnego pocięcia i kształtu + zlizanie ostrych krawędzi aby ryby nie kaleczyły się - u mnie już się moczą i na dniach aranż się będzie zmieniał ;)
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: Aranżacja

autor: Mattteusch » 07 lip 2015, 12:19

Właśnie wróciłem z Krety gdzie znalazłem trochę płaskich kamieni w sam raz do akwarium :) planuję zabrać lobelię przed filtr, a na środku skomponować coś na kształt skalniaczka, z udziałem tych kamieni, kokosa, mikrozorium i anubiasa. Co myślicie o takim pomyśle?

No i inna sprawa że cały czas zastanawiam się czy te borelli to dobry pomysł. Rozważam wiele gatunków ale nie mogę znaleźć tego odpowiedniego :(
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 397
Rejestracja: 20 sty 2015, 22:41
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 40
GG: 0

Re: Aranżacja

autor: thaz » 07 lip 2015, 21:47

Pokaż jakieś zdjęcie tych kamyczków, pomyślimy :D
  • 0

Obrazek
Awatar użytkownika
Prezes
 
Posty: 5700
Rejestracja: 27 wrz 2013, 09:13
Lokalizacja: Sobolewo/Białystok
Reputacja: 809
GG: 4361230

Następna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości
Reputation System ©'