paludarium

Jak poprawnie i w jakim stylu urządzić nasze akwarium? Tutaj znajdziesz odpowiedzi na te pytania.

paludarium

autor: miewan » 25 sty 2014, 09:29

Zakładam temat w ciemno :tajniak:
Zastanawia mnie brak takich baniaczków w opisach,
Coraz większy nacisk kładziemy na biotopowość, często aranże "wychodzą" z wody , ale jedynie na kila, kilkanaście centymetrów.
W naszych sklepach były i są nieliczne przykłady paludariów jednak część "wodna" zawsze jest tylko dodatkiem a nie równoprawną lub wiodącą częścią składową takiego "zestawu".
Może się mylę i wśród naszych userów już są posiadacze " ściennych" doniczek połączonych z bardziej lub mniej wypasionymi baniakami, więc zachęcam do ich przedstawienia.
Może zachęci to innych do rozbudowywania kącików odstresowujących.
Zauważcie możliwość emersyjnych hodowli np. anubiasów lub mchów, wykonywania kompozycji z naturalnym " zwisem" korzeni do wody, lub hodowlą roślin dwuśrodowiskowo, włączenia w całościowy aranż roślin, których nie możecie wpakować pod wodę a bardzo wam się podobają etc.
Zachęcam też do szukania takich rozwiązań w sieci i linkowania lub wklejania ich tu.
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: paludarium

autor: thaz » 25 sty 2014, 10:02

Mocno myślę o takiej doniczce w sypialni, właśnie z anubiasem, mamy mega suche powietrze
w mieszkaniu i takie cudo pewnie dało by radę.
  • 0

Obrazek
Awatar użytkownika
Prezes
 
Posty: 5700
Rejestracja: 27 wrz 2013, 09:13
Lokalizacja: Sobolewo/Białystok
Reputacja: 809
GG: 4361230

Re: paludarium

autor: dawid65437 » 25 sty 2014, 11:01

Miewan pewnie już to czytałeś, ale może jeszcze inni nie wiec wstawiam linka http://cichlidae.pl/showthread.php?tid=3859
  • 0

424l --> Geophagus & Guianacara
112l --> Krewetkarium
60l --> Krewetkarium
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 419
Rejestracja: 26 paź 2013, 19:36
Lokalizacja: Białystok -> Nowe Miasto
Reputacja: 15
GG: 0

Re: paludarium

autor: miewan » 25 sty 2014, 12:18

Tak to właśnie Łojciec zainspirował mnie do założenia tego tematu, ale myślę, że można też tu ująć wszelkie "wariacje na temat" np. grządkę z prezentacji AFCZWA może KODI to rozwinie :czil: nie koniecznie linkując na Swoje zacne forum :mega:
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0


Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości
cron
Reputation System ©'