Kardynałek chiński

Chcesz porozmawiać na temat rybek akwariowych? To jest dział dla Ciebie!

Kardynałek chiński

autor: pawelip » 18 paź 2013, 20:40

Moje kardynałki wybrzydzają strasznie z pokarmem suchym. mam kilka różnych nigdy nie dostają tego samego dwa dni z rzędu. Podczas karmienia biorą pokarm do pyszczka i wypluwają. Może co dziesiąty okruch zjedzą. Płatki są mocno rozdrobnione by dały sobie radę z nim zarówno neony jak i gupiki. Inne ryby jedzą bez problemów. problem utrzymuje się już dłuższy czas więc nie podejrzewałbym choroby.
pokarmy jakie posiadam to:
ovo vit
ichtio vit
supervit
vitality and color flakes

wszystkie Tropical'a

Czym wy karmicie kardynałki coś możecie polecić?
  • 0

50L rośliniak
25L bojownik
Awatar użytkownika
Czasami zagląda
 
Posty: 41
Rejestracja: 27 wrz 2013, 23:35
Lokalizacja: Białystok/Nowe Miasto
Reputacja: 3
GG: 0

Re: Kardynałek chiński

autor: thaz » 18 paź 2013, 20:43

Te maluchy lubią chyba niższą temperaturę - ile tam masz?
Może czują się średnio, długo je masz u siebie (jeśli długo, to
coś tam pewnie jedzą)?
  • 0

Obrazek
Awatar użytkownika
Prezes
 
Posty: 5700
Rejestracja: 27 wrz 2013, 09:13
Lokalizacja: Sobolewo/Białystok
Reputacja: 809
GG: 4361230

Re: Kardynałek chiński

autor: pawelip » 18 paź 2013, 20:47

mam 23 st. C z tego co kojarzę to blisko górnej granicy dla nich. mam je koło 2 miesięcy, to prawda coś tam jedzą ale sprawiają wrażenie że naprawdę średnio im to smakuje i jedzą tylko tyle aby nie zdechnąć z głodu ;)
  • 0

50L rośliniak
25L bojownik
Awatar użytkownika
Czasami zagląda
 
Posty: 41
Rejestracja: 27 wrz 2013, 23:35
Lokalizacja: Białystok/Nowe Miasto
Reputacja: 3
GG: 0

Re: Kardynałek chiński

autor: thaz » 18 paź 2013, 20:53

Eee to nie zajmuj sobie tym głowy - raczej coś jedzą ;)
Moje neony też jakoś wypluwają etc, ale żyją i dają radę już dłuuuugo ;)
  • 0

Obrazek
Awatar użytkownika
Prezes
 
Posty: 5700
Rejestracja: 27 wrz 2013, 09:13
Lokalizacja: Sobolewo/Białystok
Reputacja: 809
GG: 4361230

Re: Kardynałek chiński

autor: Awokado » 23 paź 2013, 23:38

Kardynałek nie jest wybredną rybą. Postaraj się podać jak najdrobniejszy pokarm, ewentualnie rozcieraj płatki w palcach, taki pył znika raz dwa. Możesz też spróbować podać żywy pokarm (dafnia, artemia) w moim akwarium kardynałki rzucają się na żywy pokarm.
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2021
Rejestracja: 06 paź 2013, 21:00
Lokalizacja: Białystok, Wygoda
Reputacja: 586
GG: 0

Re: Kardynałek chiński

autor: Poziomka93 » 24 paź 2013, 06:31

Możesz spróbować z pokarmem mrożonym np. Plankton czerwony ;) przy okazji ładnie się wybarwią :)

Wysłane z mojego ALCATEL_ONE_TOUCH_6030X_Orange przy użyciu Tapatalka
  • 0

Awatar użytkownika
Nowy na forum
 
Posty: 12
Rejestracja: 19 paź 2013, 22:45
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Kardynałek chiński

autor: pawelip » 24 paź 2013, 13:19

one na chwilę obecną jadą tylko na suchym pokarmie, na początku zakładania akwarium dawałem rybom ochotkę mrożoną ale po ty ile się naczytałem i jak mi zdechło połowa obsady mam jakiś uraz do mrożonego i żywego pokarmu nieznanego pochodzenia a na hodowanie samemu nie mam ani czasu, ani chęci, ani miejsca.
  • 0

50L rośliniak
25L bojownik
Awatar użytkownika
Czasami zagląda
 
Posty: 41
Rejestracja: 27 wrz 2013, 23:35
Lokalizacja: Białystok/Nowe Miasto
Reputacja: 3
GG: 0

Re: Kardynałek chiński

autor: marcin » 24 paź 2013, 14:21

Powiem ci tak, ze swego doświadczenia jakie mam a nie jest też za długie z kardynałkami, to też daje co dzień inny pokarm .Daje im suche jak i mrożone, u mnie nie wybrzydzają, jedzą co złapią, jedyna odmiana jaką im daję jest to pokarm dla bojownika jakieś malutkie granulki i też wcinają z apetytem, karmię ryby z 3 /4 razy dziennie, ale w niewielkich ilościach żeby wszystko zjadały .
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 1068
Rejestracja: 19 paź 2013, 21:21
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 415
GG: 0

Re: Odp: Kardynałek chiński

autor: Poziomka93 » 29 paź 2013, 09:31

pawelip pisze:one na chwilę obecną jadą tylko na suchym pokarmie, na początku zakładania akwarium dawałem rybom ochotkę mrożoną ale po ty ile się naczytałem i jak mi zdechło połowa obsady mam jakiś uraz do mrożonego i żywego pokarmu nieznanego pochodzenia a na hodowanie samemu nie mam ani czasu, ani chęci, ani miejsca.
z mojego punktu widzenia ochotka to najgorsze żarcie dla ryb, dlatego napisalam żebyś sprobowal z planktonem czerwonym ;)

Pozdrawiam Sylwia :)
  • 0

Awatar użytkownika
Nowy na forum
 
Posty: 12
Rejestracja: 19 paź 2013, 22:45
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Kardynałek chiński

autor: fritz3 » 29 paź 2013, 09:49

Zgadzam się częściowo z przedmówcami. Ochotka nie jest zbyt dobrym pokarmem dla takich rybek jak kardynałki. Ochotka ogólnie jest dość trudno trawiona. Każda choćby z najlepszego źródła zawiera metale ciężkie, które to osadzają się w osadach dennych zbiorników wodnych. Jak wiadomo osady te są naturalnym środowiskiem larw ochotek. Osobiście też mam złe doświadczenia co do nie kontrolowanego i nieprzemyślanego karmienia ochotką. Obecnie podaję swoim rybkom małą porcję mrożonej i dodatkowo posiekanej drobnej ochotki nie częściej niż raz na 10 dni. Posiadam małe gatunki takie jak: Hemigrammus rodwayi, Paracheirodon simulans, Hyphessobrycon amandae, Corydoras habrosus. Co do wypluwania pokarmu przez Twoje kardynałki to według mnie, w sposób ten rozdrabniają go. Tak jak już powyżej pisano, staraj się rozcierać płatki w palcach i lekko domaczaj. Nie podawaj granulatów i urozmaicaj dietę. Na pewno poskutkuje.
  • 0

Awatar użytkownika
Często zagląda
 
Posty: 106
Rejestracja: 01 paź 2013, 08:56
Lokalizacja: Oliszki
Reputacja: 10
GG: 0

Następna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości
Reputation System ©'