Co się właśnie wydarzyło z rybami??? Pomocy

Chcesz porozmawiać na temat rybek akwariowych? To jest dział dla Ciebie!

Re: Co się właśnie wydarzyło z rybami??? Pomocy

autor: nsp » 13 lis 2020, 21:01

viewtopic.php?p=66162#p66162

3 dni temu sam potwierdziłeś, że cykl azotowy jeszcze się nie zakończył, a dziś kupiłeś ryby.

Woda dalej mętna i nie znalazłeś tego przyczyny.

Dziwiłeś się, że aż tyle czasu czekałem z kupnem ryb. Akwarystyka wymaga cierpliwości. Póki masz problemy w baniaku, nie jesteś pewien czy biologia ruszyła, to czekasz nawet miesiąc i półtora, zanim wpuścisz tam życie.

Co do samych Neonów. Czy sprzedawca wodę wziął z tego samego zbiornika, w którym pływały te ryby? Czy może była to woda z jakiegoś zupełnie innego akwarium, albo co najgorsze zwykła kranówka?

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka
  • 0

Bywalec
 
Posty: 184
Rejestracja: 04 sie 2020, 20:57
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 49
GG: 0

Re: Co się właśnie wydarzyło z rybami??? Pomocy

autor: Qstig » 13 lis 2020, 21:53

Pisałem, że podejrzewam że cykl azotowy się nie zakończył bo nie wykrywałem NO3 a sam pisałeś, że czasami nie startuje i się wpuszcza ryby. Woda się z dnia na dzien klaruje osadza się na pył najprawdopodobniej z piasku. Co do neonów sam jestem zły, bo nie widziałem skąd brał wodę. Molinezje śmigają sobie więc chyba wszystko w zbiorniku się ustabilizowało. Chciałem zapytać co się mogło wydarzyć z tego powodu, że nie znam się jeszcze na akwarystyce i może zrobiłem coś nie tak. Jeśli sprzedawca brał z kolei zwykłą kranówkę to czemu molinezje zachowują się normalnie. Aż takie mocne to ryby? Po raz kolejny pozwolę sobie zaznaczyć, że rybki nie padły mi w akwarium :) tylko nim je wpuściłem.
  • 0

Czasami zagląda
 
Posty: 47
Rejestracja: 07 lis 2020, 18:44
Lokalizacja: Lublin
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Co się właśnie wydarzyło z rybami??? Pomocy

autor: thaz » 13 lis 2020, 22:33

No to jak padły Ci w workach to uderzaj do sprzedawcy, chociaż nie widziałem jeszcze sytuacji gdzie woda do transportu jest inna.

Ta historia ma jakieś luki wg mnie :)

Akwarium niedojrzałe, na cholerę tam wpuszczać ryby skoro gołym okiem widać ze coś jest ewidentnie nie tak?

Jak pisałem wcześniej, molinezja potrafi znieść naprawdę sporo ale neon już nie.

Pytanie: te worki jak rozumiem były umieszczone w akwarium? I tam padły ryby? Może jakaś drastyczna różnica temperatury?
  • 0

Obrazek
Awatar użytkownika
Prezes
 
Posty: 5700
Rejestracja: 27 wrz 2013, 09:13
Lokalizacja: Sobolewo/Białystok
Reputacja: 809
GG: 4361230

Re: Co się właśnie wydarzyło z rybami??? Pomocy

autor: nsp » 13 lis 2020, 22:36

Ok napisałem tak. Ale miałem na myśli akwarium w którym nic się nie dzieje prócz braku NO3.

A u Ciebie w akwarium dużo się dzieje, za dużo aby wpuszczać ryby. Ale jak już jakieś są, to niech zostaną. Obserwuj NO2, NO3 i na razie nie dokupuj nowych ryb. Jeżeli NO2 będzie bliskie 0, a NO3 zacznie rosnąć, znaczy że jest ok. Zostanie Ci ogarnąć tą mętną wodę, dosadzić roślin i wtedy zakupisz docelową obsadę. Uzbroj się w cierpliwość, bo to nie będą 3 dni. Im mniejszy litraż, tym trudniej o stabilność biologiczną.

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka
  • 0

Bywalec
 
Posty: 184
Rejestracja: 04 sie 2020, 20:57
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 49
GG: 0

Re: Co się właśnie wydarzyło z rybami??? Pomocy

autor: Qstig » 13 lis 2020, 22:50

To zapytaj mnie o te luki które ci nie pasują do historii chętnie uzupełnię. Jak bym miał mieszać w historii to bez sensu byłoby w ogóle się odzywać bo na nic zdałyby się rady skoro prawda byłaby inna racja? Ze sprzedawcą już rozmawiałem i tematu wody unikał jak się da, więc podejrzewam kranówkę. Worek zanim jeszcze włożyłem to już pływały do góry brzuchami.
  • 0

Czasami zagląda
 
Posty: 47
Rejestracja: 07 lis 2020, 18:44
Lokalizacja: Lublin
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Co się właśnie wydarzyło z rybami??? Pomocy

autor: thaz » 14 lis 2020, 00:11

No to masz problem wyjaśniony.
Napisz koniecznie jaki to sklep, żebyśmy wiedzieli kogo unikać.
  • 1

Obrazek
Awatar użytkownika
Prezes
 
Posty: 5700
Rejestracja: 27 wrz 2013, 09:13
Lokalizacja: Sobolewo/Białystok
Reputacja: 809
GG: 4361230

Re: Co się właśnie wydarzyło z rybami??? Pomocy

autor: adams2121 » 14 lis 2020, 00:16

I tu masz wyjaśnione - neony są wrażliwe na zmiany. Zwłaszcza te jeszcze w sklepie.
1h w worku ze sklepu - bywa za dużo. Sam miałem taki przypadek z neonami - że zaczęły w worku padać( za długo gadałem i tak wyszło ) - brak tlenu, skok parametrów i neony zaczynają pikować.
Szybki nurt z tlenem stawiają ryby do pionu, lub kostka z max tlenem do worka.

Nota bene to najlepsze ryby do obserwacji zmian w akwarium. Jako pierwsze zawsze są wyznacznikiem zmian tych niedobrych.
  • 1

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: Co się właśnie wydarzyło z rybami??? Pomocy

autor: Qstig » 14 lis 2020, 00:39

Sklep znajduje się w Lublinie. King ZOO na ul. Orkana 4. Sprzedawcy nad wyraz mili. Pomijając patenty z kranówką by wrócić kupić kolejne ryby i bojowniki zamknięte w kubeczkach na kawę..


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 0

Czasami zagląda
 
Posty: 47
Rejestracja: 07 lis 2020, 18:44
Lokalizacja: Lublin
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Co się właśnie wydarzyło z rybami??? Pomocy

autor: adams2121 » 14 lis 2020, 00:54

Jak w Lublinie - masz sklep Gruba Ryba.
Tam spróbuj. Aleksander poradzi ci dobrze
  • 1

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: Co się właśnie wydarzyło z rybami??? Pomocy

autor: Qstig » 14 lis 2020, 01:00

adams2121 pisze:Jak w Lublinie - masz sklep Gruba Ryba.
Tam spróbuj. Aleksander poradzi ci dobrze
Dzięki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 0

Czasami zagląda
 
Posty: 47
Rejestracja: 07 lis 2020, 18:44
Lokalizacja: Lublin
Reputacja: 0
GG: 0

PoprzedniaNastępna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości
Reputation System ©'