Strona 1 z 1

Bardzo proszę o pomoc w ocenie płci pielęgniczek ramireza

Post: 17 wrz 2020, 14:17
autor: Szajka
Witam. Potrzebuję pomocy. Chciałbym się dowiedzieć czy posiadam parkę ramirez czy dwa samce. Wydaje mi się że ta na tle filtra to samiec. A na pozostałych dwóch zdjęciach samica(po niebieskich łuskach na plamie tak zakładam) . Ale z zachowania wygląda to na odwrót tak jakby samica goni samca ale nie za bardzo agresywnie. Tylko tak podpływa i drugi ucieka. Bardzo proszę o pomoc 

Re: Bardzo proszę o pomoc w ocenie płci pielęgniczek ramirez

Post: 17 wrz 2020, 14:36
autor: thaz
na moje oko pierwsza fotka to samica a druga i trzecia to samczyk

Re: Bardzo proszę o pomoc w ocenie płci pielęgniczek ramirez

Post: 17 wrz 2020, 18:17
autor: Bieta
thaz pisze:na moje oko pierwsza fotka to samica a druga i trzecia to samczyk

Jest dokładnie odwrotnie, jak powiedział Thaz. Dwa ostatnie zdjęcia, to samiczki (poznać je można po czerwonym brzuchu). Pierwsze zdjęcie to samiec. Na 100% jestem tego pewna.

Re: Bardzo proszę o pomoc w ocenie płci pielęgniczek ramirez

Post: 17 wrz 2020, 19:03
autor: thaz
Bieta pisze:Jest dokładnie odwrotnie, jak powiedział Thaz. Dwa ostatnie zdjęcia, to samiczki (poznać je można po czerwonym brzuchu). Pierwsze zdjęcie to samiec. Na 100% jestem tego pewna.


Ja je widziałem na żywo tylko w sklepie i to przez moment :D

Re: Bardzo proszę o pomoc w ocenie płci pielęgniczek ramirez

Post: 18 wrz 2020, 17:09
autor: Bieta
Awokado, byłby tutaj pomocny. :)