Welonka ma krostę

Chcesz porozmawiać na temat rybek akwariowych? To jest dział dla Ciebie!

Welonka ma krostę

autor: rycho » 18 lis 2018, 20:32

Witam.
Czy ktoś może mi pomóc z problemem jaki pojawił się na ciele mojego welonka. Otóż dwa dni temu pojawiła się przy jego płetwie ogonowej biało szara krostka - forma 3mm pęcherzyka. dzisiaj zauważyłem że coś podobnego zaczyna mu się tworzyć również w okolicy skrzela. Kiedyś jeden welonek mi padł mając podobne wypryski. co to jest i jak to wyleczyć?
  • 0

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Nowy na forum
 
Posty: 7
Rejestracja: 18 lis 2018, 20:16
Lokalizacja: Bartoszyce
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Welonka ma krostę

autor: Rambo » 19 lis 2018, 19:17

Złota rybka jak nie wykorzystałeś 3 życzeń to może spełni to by te krostki znikły. Mów dużymi literami i patrz prosto w oczy :facepalm2
  • 0

Często zagląda
 
Posty: 99
Rejestracja: 04 cze 2017, 20:17
Lokalizacja: Łomża
Reputacja: 29
GG: 0

Re: Welonka ma krostę

autor: rycho » 19 lis 2018, 19:36

ta. rambo. gratuluję elokwencji. jak nie masz o czym pisać to się zamknij w sobie. ... czy może ty potrzebujesz złotej rybki żeby spełniła jedno zaje***te dla ciebie życzenie - być nie debilem.
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 7
Rejestracja: 18 lis 2018, 20:16
Lokalizacja: Bartoszyce
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Welonka ma krostę

autor: Misiak » 19 lis 2018, 19:42

Opisz trochę akwarium. Jakie jest, jak długo stoi, jaka filtracja, karmienie itp. Może fotka całości.
  • 0

Awatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 2570
Rejestracja: 20 gru 2013, 23:51
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1314
GG: 1735873

Re: Welonka ma krostę

autor: rycho » 19 lis 2018, 19:54

niewielkie akwarium w pokoju dziecka. około 40L. funkcjonuje od 2 miesięcy. obsada to dwa welonki, glonojad i 1 ślimak ampularia. Filtr raczej dość standardowy ze sporym zapasem wydajności, dodatkowo napowietrzanie oraz akwariowa lampa oświetlająca. temperatura 25-26 st.Celsj. dwie roślinki żywe, jedna plastikowa, kamyki i kilka muszelek. karmione raz dziennie płatki "multi cośtam" i suszona dafnia. czasami sałata, marchewka lub szpinak dla glonojada i ślimaka którą lubią podjadać również welonki.
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 7
Rejestracja: 18 lis 2018, 20:16
Lokalizacja: Bartoszyce
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Welonka ma krostę

autor: Rambo » 19 lis 2018, 20:03

rycho się zbulwersował bo na dowcipie się nie zna. Każdy normalny człowiek obrócił to w żart. Ale prawda jest okrutna nie minie miesiąc dwa max a rybka padnie więc trzeba się z tym pogodzić. Życzenia typu zostać debilem zostaw dla siebie i więcej dystansu i mniej stresu bo żyłka pęknie albo coś wyskoczy jak u rybki :D
  • 0

Często zagląda
 
Posty: 99
Rejestracja: 04 cze 2017, 20:17
Lokalizacja: Łomża
Reputacja: 29
GG: 0

Re: Welonka ma krostę

autor: rycho » 19 lis 2018, 20:19

te. rambo. czytaj uważnie, no chyba że już ci oczko poleciało - to było życzenie by nie być debilem, luzaku. a jeśli chcesz zabłysnąć wiedzą to napisz co dopadło rybkę i jak się tego wystrzegać.
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 7
Rejestracja: 18 lis 2018, 20:16
Lokalizacja: Bartoszyce
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Welonka ma krostę

autor: Rambo » 19 lis 2018, 21:09

Nie wiem co wyskoczyło ale jak kiedyś miałem skalary to go złapałem w siatkę i po prostu wyparzoną pencetą takie coś zerwałem może to drastyczne ale po zabiegu jeszcze rok żył a było tak że już bokiem pływał a szkoda mi go było bo go od maluśkiego miałem a tworzył wspaniałą parkę która regularnie ikrę składała Ja tak zrobiłem czy dobrze czy nie dobrze nie wiem ale jestem pewny że przedłużyło mu to żywot do około 5 latek u mnie w zbiorniku. I następnym razem też bym tak zrobił. Fakt później jakieś leczenie zapewne by się przydało ale największy ropień usunięty.
  • 0

Często zagląda
 
Posty: 99
Rejestracja: 04 cze 2017, 20:17
Lokalizacja: Łomża
Reputacja: 29
GG: 0

Re: Welonka ma krostę

autor: jurkin » 19 lis 2018, 22:40

A żona ze mnie się śmieje że smerowalem skalara tribiotykiem :facepalm2
  • 0

Rezydent
 
Posty: 498
Rejestracja: 20 wrz 2017, 22:27
Lokalizacja: Gródek
Reputacja: 146
GG: 0

Re: Welonka ma krostę

autor: rycho » 19 lis 2018, 23:07

rambo. wielkie dzięki za twą wypowiedź. .... sorki za mój naskok. jakby najpierw poszła rzeczowa wypowiedź a później żarcik dla normalnych to bym nie pomyślał że mam do czynienia z pajacem. ... wracając do wątku - gdzieś mi podpowiedziano że to może być forma pleśniawki. czy trochę inwazyjnego typu działanie przez wyłowienie rybki i posmarowanie podejrzanych miejsc roztworem nadmanganianu potasu to może być rozsądne ratowanie rybeńki?
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 7
Rejestracja: 18 lis 2018, 20:16
Lokalizacja: Bartoszyce
Reputacja: 0
GG: 0

Następna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości
cron
Reputation System ©'