Jak urządzić sześciokątne akwarium?

Chcesz porozmawiać na temat rybek akwariowych? To jest dział dla Ciebie!

Jak urządzić sześciokątne akwarium?

autor: Karolinka » 08 lut 2018, 07:45

Siema, jestem tu nowa :)
Właśnie dostałam w spadku nietypowe szesciokątne akwa ;) Akwarium ma mieć ok. 50l. Osprzęt kompletny w zestawie tj. 1 oprawka, filtr, grzałka. Z wkładu dostanę dużo żwirku ale jasnego :( a mi akurat ciemny, czarny się podoba.
Widoczek typu mono, myślę nad neonkowym ale polecają z plusem: pielęgniczki, kiryski, rączki :)
Byłam w moim mieście w zoologicznym. Pani bezwzględnie namawia do gubików, bo neonki rosną duże (!) i mogą zjadać to-tamto a pielęgniczki agresywne i wogule!? Kiryski znowu rozrabiaja na dole :) I nie do tak małego zbiornika.
Za to Pani zachwala pod niebiosa te gubików, po kilka z różnych kolorków, do tego coś jeszcze - nie pamiętam nazw, krewetki...
Myślałam też o kaskadzie ale nie wiem czy jest sens wymuszać ruch wody na małej powierzchni?
Tyle mojego wywodu.

Pozdrawiam Wszystkich,
K.
  • 0

Czasami zagląda
 
Posty: 55
Rejestracja: 08 lut 2018, 04:57
Lokalizacja: Otwock City
Reputacja: 6
GG: 0

Re: Jak urządzić sześciokątne akwarium?

autor: Misiak » 08 lut 2018, 07:57

Akurat neony to bywają mniejsze od gupików. Kiryski rozrabiają, ale pozytywnie i nie robią nic poza dobrą robotą czyszcząc dno akwarium.
Fakt akwarium nie za duże, ale jak weźmiemy pod uwagę neony innesa, czyli te mniejszei zjadające raczej płatki niż totamto :D i kiryski panda. Z pielęgniczek też by się coś małego znalazło.
  • 2

Awatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 2570
Rejestracja: 20 gru 2013, 23:51
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1314
GG: 1735873

Re: Jak urządzić sześciokątne akwarium?

autor: Karolinka » 08 lut 2018, 08:33

:cool
..i już Cię lubię. Neonowy Widoczek! najbardziej mi się widzi :) Gupiczki, ich widok raczej szybko by mi się znudził ;)
Jakie neonki najmniejsze bo bywają b. ładnie ubarwienie odmiany.
Mogłabym jeszcze pomyśleć o danio rasb. Galaxach - przepiękne na fotkach + raczki ale nie poradziłabym sobie z ogródkiem roślinnym dla nich, ehh.

K.
  • 0

Ostatnio zmieniony 08 lut 2018, 09:35 przez Karolinka, łącznie zmieniany 1 raz
Czasami zagląda
 
Posty: 55
Rejestracja: 08 lut 2018, 04:57
Lokalizacja: Otwock City
Reputacja: 6
GG: 0

Re: Jak urządzić sześciokątne akwarium?

autor: adams2121 » 08 lut 2018, 08:38

Witaj Karolinka.
Gupiki będą pasować do tego akwarium. Zwłaszcza kilka odmian barwnych - ale samych samców.
NeonOm i kirysom trzeba miejsca do plywania - 1m długości szkła.
Mimo że rosną gupiki większe, nie potrzebują aż takiego rozmiaru szkła, nie zawsze dorastają też do maxymalnego rozmiaru.
  • 2

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: Jak urządzić sześciokątne akwarium?

autor: Awokado » 08 lut 2018, 09:35

Też jestem zdania, że neony i kirysy potrzebują dłuższego zbiornika. Wydaje mi się, że powinnaś pójść w stronę krewetek, które będą tu miały sporo miejsca i będziesz mogła je obserwować z wielu stron - sześciokątny zbiornik. Tak więc krewetki (na początek polecam Red Cherry bo są łatwe w utrzymaniu) + małe stado drobnych ryb typu wspomniana razbora galaxy lub bystrzyk amanda, lub bojownik co mogłoby się nieźle prezentować. Ten ostatni na pewno będzie podjadał krewetki, ale nie powinien zagrozić ich populacji. Co do wystroju, ciemny żwirek może być, całą dekorację lokowałbym na środku zbiornika, moga być to chude, długie korzenie sięgające tafli wody, na to mech i jazda :cool
  • 2

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2021
Rejestracja: 06 paź 2013, 21:00
Lokalizacja: Białystok, Wygoda
Reputacja: 586
GG: 0

Re: Jak urządzić sześciokątne akwarium?

autor: miewan » 08 lut 2018, 10:45

czy to mniej więcej takie akwarium :
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
jak tak, to widziałem takie "latarenki" i obawiam się, że nie jest to szkło dla żadnych ryb - ewentualnie jak pisał Awokado - bojownika.
Nadaje się to, też jak pisał Michał jedynie do kompozycji roślinnej z małych cieniolubnych chwastów z ewentualnym dodatkiem krewetek.
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Jak urządzić sześciokątne akwarium?

autor: Misiak » 08 lut 2018, 10:46

A ja nie doczytałem, że o takie chodzi. To tu faktycznie trochę za mało miejsca do pływania.
  • 0

Awatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 2570
Rejestracja: 20 gru 2013, 23:51
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1314
GG: 1735873

Re: Jak urządzić sześciokątne akwarium?

autor: Karolinka » 09 lut 2018, 20:59

:facepalm1
Odechciało mi się czytać waszych postów no ale życie..
Zbiorniczek przybędzie do mie w następny weekend - to już pewne.
Niech będzie krewetkarium, ehh nie wiem czy polubię te robale. Są jeszcze miniaturki np. Edlerki ;) pewien elokwentny gościu w akwarystycznym wmawiał mi dzisiaj że u niego w 20l. to świat i ludzie :)
Już sobie wybijam z głowy neonki i daniowate, aa małe Kiryski Pandy dadzą radę?
Te akwa będzie dokładnie 45 albo 60L.
  • 0

Czasami zagląda
 
Posty: 55
Rejestracja: 08 lut 2018, 04:57
Lokalizacja: Otwock City
Reputacja: 6
GG: 0

Re: Jak urządzić sześciokątne akwarium?

autor: rodzyn82 » 09 lut 2018, 21:17

Mikrorasbory Galaxy bierz fajne rybki i do tego robale
  • 3

don't worry, don't cry, drink VODKA & fly
Awatar użytkownika
Bywalec
 
Posty: 178
Rejestracja: 11 paź 2015, 18:40
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Reputacja: 144
GG: 0

Re: Jak urządzić sześciokątne akwarium?

autor: Karolinka » 09 lut 2018, 21:39

Dzięki Rodzyn , bież pod uwagę że jest to:

miewan pisze:czy to mniej więcej takie akwarium :
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
jak tak, to widziałem takie "latarenki" i obawiam się, że nie jest to szkło dla żadnych ryb - ewentualnie jak pisał Awokado - bojownika.
Nadaje się to, też jak pisał Michał jedynie do kompozycji roślinnej z małych cieniolubnych chwastów z ewentualnym dodatkiem krewetek.


Jakie to chwasty do krewetek? Mech i Sagittaria się nada?
  • 0

Czasami zagląda
 
Posty: 55
Rejestracja: 08 lut 2018, 04:57
Lokalizacja: Otwock City
Reputacja: 6
GG: 0

Następna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości
cron
Reputation System ©'